80466
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 15 بهمن 1396 ساعت 14:45

علی مرادی:

دنبال گرفتن سهمیه المپیک نوجوانان برای بانوان هستیم/ حل مشکل لباس بانوان در دستور کار

رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: ما به دنبال کسب سهمیه بانوان در المپیک نوجوانان هستیم البته ما در حال‌ حاضر دو سهمیه در بخش پسران داریم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، علی مرادی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه اولین رکوردگیری بانوان وزنه‌بردار، درباره برگزاری نخستین رکوردگیری وزنه‌برداری بانوان و این که چقدر این کار به صورت جدی پیگیری می‌شود، گفت‌: «من فرد عملگرایی هستم و تلاش می‌کنم پشتوانه‌های وزنه‌برداری بانوان را بسازم. کار به صورت جدی انجام می‌گیرد و بسیار امیدوارم که ظرفیت‌های این رشته ورزشی را در بخش بانوان مضاعف کنیم. به امید خدا و با حمایت‌هایی که مجموعه کشور از بانوان دارند بتوانیم حمایت هر چه‌ بیش‌تری از دختران وزنه‌بردار داشته باشیم تا بتوانند به شایستگی برسند.»

مرادی در پاسخ به این پرسش که مراحل تایید لباس دختران وزنه‌بردار در داخل ایران طولانی شده است و چه زمانی قرار است که نهایی شود؟ تاکید کرد: «مراحل نهایی آن دارد طی می‌شود. البته تا الان باید این مساله حل می‌شد. کار گروهی در وزارت ورزش و جوانان کار تایید لباس‌ها را انجام می‌دهد و امیدواریم که هر چه‌ سریع‌تر این موضوع را نهایی کند، چون زمانی نداریم.»

مرادی در ادامه‌ از تلاش برای کسب سهمیه المپیک نوجوانان در بخش بانوان، خبر داد و گفت‌: «ما به دنبال کسب سهمیه بانوان در المپیک نوجوانان هستیم. ما در حال‌ حاضر دو سهمیه در بخش پسران داریم و این که به کسب مدال طلا هم امیدوار هستیم، اما در بخش بانوان فعلا برای‌مان حضور مهم است و کم کم جلو می‌رویم. از این رو در نظر داریم استعدادهایی را از این رکوردگیری را شناسایی کنیم و کلاس‌های آموزشی را برایشان در حاشیه جام فجر داشته باشیم. هم‌چنین برنامه‌های برون مرزی آن‌ها را در شورای برون مرزی پیگیری می‌کنیم تا بتوانیم تاییدیه آن را بگیریم.»

رییس فدراسیون وزنه‌برداری‌ با اشاره به یکی از دختران حاضر در رکوردگیری، گفت‌: «الناز باجلانی وزنه‌برداری است که امیدواریم بتواند در سطح بین‌المللی حاضر شود و حتی اولین مدال زنان ایران را نیز در وزنه‌برداری بگیرد.»

مرادی در پاسخ به این پرسش که برای گرفتن بودجه در بخش بانوان چه برنامه‌ای دارید؟‌گفت‌: «ما برنامه‌های خود را اعلام می‌کنیم و امیدوارم که کارشناسی شود و مثل هر سال شعاری برخورد نشود، چون کار بزرگی دارد انجام می‌شود و باید حمایت شویم. مهم‌ترین حمایت نیز حمایت مالی است. امیدوارم که در برنامه‌ریزی ارزشیابی که وزارت ورزش و جوانان در مورد فدراسیون‌ها دارد این موضوع یعنی بحث راه‌اندازی وزنه‌برداری بانوان هم کارشناسی شود و حمایت شود. به‌ هر حال راه‌اندازی خودش هزینه‌های زیادی را می‌طلبد.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

درگذشت نخستین مدال‌آور تاریخ کشتی فرنگی

درگذشت سرمربی سابق تیم ملی کشتی

ارز ثانویه با کمک وزارت ورزش تأمین شد/ اعزام کامل تیم‌ها به مجارستان

اعضای تیم ملی کشتی آزاد راهی مجارستان شدند

گو‌ش‌شکسته‌ها به دنبال شگفتی در مجارستان

4 کشتی‌گیر ایران حریفان خود را شناختند

زارع و کریمی فینالیست شدند

اعزام تیم کشتی‌ آزاد به مجارستان روی هوا/ عدم پرداخت ارز ثانویه از سوی بانک مرکزی

شوک به کشتی ایران/ یزدانی شکست خورد

حسین‌خانی هم پیروز شد/ نبرد سخت با جردن باروز

صعود هادی به جمع 8 نفر برتر/ حسین‌خانی امیدوار به حضور باروز در فینال

برتری یخکشی برابر نماینده ازبکستان

کرسی کشتی مدت‌هاست در اختیار رسول خادم نیست/ عدم حل مشکلات کشتی با کمک‌های ناچیز

شوک به کشتی ایران/ یزدانی شکست خورد

هادی با برد شروع کرد

حسین‌خانی هم پیروز شد/ نبرد سخت با جردن باروز

ارز ثانویه با کمک وزارت ورزش تأمین شد/ اعزام کامل تیم‌ها به مجارستان

زارع و کریمی فینالیست شدند

اعزام تیم کشتی‌ آزاد به مجارستان روی هوا/ عدم پرداخت ارز ثانویه از سوی بانک مرکزی

مشکل ارز ثانویه کشتی‌گیران اعزامی به رقابت‌های جهانی مجارستان حل شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه