101007
شنبه  26  آبان  1397
يكشنبه , 24 دی 1396 ساعت 20:53

رای نهایی پرونده تعلیق کشتی ایران تا پایان هفته اعلام می‌شود

رای نهایی پرونده تعلیق احتمالی کشتی ایران با توجه به پایان تعطیلات سال نو میلادی در اروپا تا اواخر هفته جاری از سوی اتحادیه جهانی، مشخص و اعلام خواهد شد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، بعد از گذشت چند هفته از مطرح شدن بحث تعلیق کشتی ایران از سوی اتحادیه جهانی و کمیته بین المللی المپیک، اهالی ورزش به ویژه متولیان کشتی ایران منتظر رای نهایی هستند. هر چند از ابتدای تشکیل این پرونده، تلاش فراوانی از سوی فدراسیون کشتی ایران صورت گرفت تا حکم احتمالی تا حد قابل توجهی کاهش یابد، اما خطر تعلیق کلی کشتی ایران همچنان به قوت خود باقی است.

البته از جمله اقدامات دیپلماسی فدراسیون کشتی باید به سفر رسول خادم به عنوان عضو هیات رئیسه اتحادیه جهانی به سوئیس و مذاکره با «نناد لالوویچ» رئیس این اتحادیه اشاره کرد. مذاکراتی که در نهایت توانست زمان صدور حکم تعلیق احتمالی کشتی ایران را حدود سه هفته به تعویق بیاندازد.

در ادامه این روند، تعطیلات کریسمس در اروپا نیز بار دیگر به داد کشتی ایران رسید تا شاید متولیان کشتی و ورزش ایران بتوانند از تعطیلی موقت این سازمان های بین المللی به سود خود استفاده کرده و با اقدامات لازم، حکم نهایی را کاهش دهند.

حالا با توجه به روزهای پایانی تعطیلات سال جدید میلادی و آغاز رسیدگی به روند پرونده کشتی ایران از سوی اتحادیه جهانی گفته می شود حکم نهایی تا پایان هفته جاری صادر و اعلام خواهد شد.

هر چند رسول خادم در آخرین اظهارات خود در خصوص رفع خطر تعلیق کشتی ایران اعلام کرد فدراسیون کشتی به تنهایی برای ورود به چنین موضوع مهمی، توان بالایی ندارد، اما رئیس فدراسیون سعی خواهد کرد در حد امکان با تکیه بر ارتباطات نزدیکش با رئیس اتحادیه جهانی، در خصوص حکم نهایی این پرونده، تخفیف بگیرد.

احتمالی که با توجه به جدیت و قاطعیت کمیته بین المللی المپیک در رسیدگی به این پرونده، بسیار دور از ذهن است. اما با این وجود وزارت ورزش و فدراسیون کشتی همچنان بدنبال آن هستند تا با کاهش دادن میزان حکم نهایی از سوی اتحادیه جهانی، احتمال تعلیق کلی کشتی ایران با کمی نرمش و سازش از سوی مجامع بین المللی به حکم محرومیت برای کشتی‌گیر و مربی ایرانی تغییر کند. به هر حال برای روشن شدن وضعیت مبهم کشتی ایران باید تا پایان هفته و صدور حکم نهایی این پرونده صبر کرد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

انتخاب سرمربی برای کشتی آزاد ضرورتی نداشت

کشتی ایران در حسرت فینال ماند/ مبارزه 4 فرنگی‌کار برای برنز

مجمع عمومی کشتی تا یک ماه آینده برگزار می‌شود

غلامرضا محمدی جانشین خادم شد

ابراهیمی هم برنزی شد

سرلک، قیاسی، اشفاقی، اصغری و شعبانی رقبای خود را شناختند

دلخانی در نیمه‌نهایی شکست خورد/ یوسفی در گروه بازنده‌ها

مصاف دلخانی و یوسفی با حریفان برای کسب مدال برنز

محسن‌نژاد، ابراهیمی و حیدری در مرحله یک‌چهارم نهایی

دلخانی از کسب مدال برنز بازماند

ابراهیمی هم برنزی شد

سرلک با بدشانسی حذف شد

ارسلان حذف شد/ 3 مدال برنز در انتظار ایران

محسن‌نژاد برنزی شد

نتایج کشتی‌گیران در رقابت‌های جهانی

قیاسی و شعبانی به نیمه‌نهایی راه پیدا کردند

انتخاب سرمربی برای کشتی آزاد ضرورتی نداشت

مصاف دلخانی و یوسفی با حریفان برای کسب مدال برنز

کشتی ایران در حسرت فینال ماند/ مبارزه 4 فرنگی‌کار برای برنز

دلخانی از کسب مدال برنز بازماند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان