161994
چهارشنبه  25  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

جمعه , 19 آبان 1396 ساعت 16:47

سرمربی تیم ملی وزنه برداری:

امریکا نمی تواند ویزا بدهد نباید میزبانی را قبول می کرد/بودجه فدراسیون درجه سه را به ما می دهند توقع نتیجه درجه یک را دارند

محسن بیرانوند گفت: ما یک بودجه ای در حد فدراسیون درجه سه داریم اما توقع نتیجه از این فدراسیون درجه یک است.

محسن‌‌ بیرانوند سرمربی تیم‌ملی وزنه‌برداری ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی آنا؛ درباره آخرین شرایط تیمش در آستانه مسابقات جهانی وزنه‌برداری گفت: «خدا را شکر شرایط تیم‌ملی خوب پیش می‌رود، ما در رکوردگیری آخر که در بابلسر انجام دادیم همه ملی‌پوشان در اوج آمادگی بودند و توانستند 58 کیلو رکورد غیررسمی ثبت کردند.هم اکنون اردوی 4 هفته‌ای ما در تهران در حال برگزاری است، در هفته اول فشار تمرینات را کم کردیم تا به مرور در هفته های آتی بهتر شویم.»

وی به عدم صدور ویزا برای وزنه‌برداران ایران اشاره کرد و گفت: «متاسفانه ویزای وزنه‌برداران هنوز صادر نشده و کیانوش رستمی هم از این بابت دچار مشکل شده است، آنها یک سری مدارک از ما خواستند که ما آن را انجام دادیم. مدارک تحویل داده شده و طبق برنامه‌ریزی فدراسیون در مصاحبه هم شرکت کردیم که حالا منتظر مرحله دوم و تایید نهایی هستیم، ما هر کاری که از دستمان برمی‌آمد انجام داده‌ایم و حالا منتظر کشور آمریکا هستیم.»

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری عنوان کرد: «کشور میزبان باید به همه ورزشکارانی که قصد شرکت در این مسابقات را بدهند ویزا دهد و همچنین شرایط اسکان و مسابقه در حد استاندار باشد، اگر قوانین امریکا به گونه‌ای است که به برخی ورزشکاران ویزا ندهند و آنها نتوانند در مسابقات شرکت کنند نباید میزبانی را قبول می‌کردند چرا که این موضوع مطمئنا بر روی میزبانی آنها در سال‌های آینده تاثیر بدی خواهد گذاشت.»

بیرانوند در مورد پیش بینی‌اش از کسب مدال در مسابقات جهانی وزنه‌برداری اظهار کرد: «‌نمی‌توانم در مورد تعداد مدال‌ها پیش بینی کنم اما مطمئن باشید با توجه به برنامه‌ریزی که داشتیم در مسابقات وزنه‌برداران به اوج آمادگی می‌رسند و وزنه‌های خوبی می‌زنند. من این قول را می‌دهم که هیچ کس از تیم‌ملی کم‌کاری نکند و بهترین عملکرد را در مسابقات جهانی ارائه دهیم اما اینکه چه کسانی نتیجه می‌گیرند را باید به روز مسابقه موکول کنیم. شاید یک وزنه بردار همه شرایطش خوب باشد و شانس اول مدال است اما روز مسابقه اتفاق غیرقابل پیش‌بینی بیافتد و نتواند مدال بگیرد، از آن طرف وزنه‌برداری که فکر نمی‌کردیم شرایطش خوب پیش برود و به مدال برسد.»

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در مورد ناراحتی برخی ملی‌پوشان و به خصوص سهراب مرادی اظهار کرد: «به نظرم نباید اسم این را ناراحتی بگذاریم بلکه توقع به‌جاست که وزنه برداران ما دارند اما متاسفانه به آنها اهمیتی داده نمی‌شود. اگر به مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی دوره‌های قبل برگردیم همیشه وزنه‌برداری در صدر بوده و برای ایران افتخار آفرینی داشته، در بیشتر مسابقات وزنه‌برداری یک تنه بار ورزش ایران را به دوش داشته و سهم مدال‌آوری در آن زیاد بوده است، متاسفانه توقعی که از وزنه‌برداری دارند با شرایطی که این رشته دارد زمین تا آسمان فرق می‌کند. شما فکر کنید ما یک بودجه‌ای در حد فدراسیون درجه سه داریم اما توقع نتیجه از این فدراسیون درجه یک است، این عدم توازن بین توقعات و مهیا نکردن شرایط برای ملی‌پوشان باعث شده آنها از این موضوع ناراحت باشند.»

وی عنوان کرد: «اگر این نگاه حمایتی بیشتر باشد به طور حتم وزنه‌برداری در آینده روند روبه رشد بیشتری خواهد داشت،در حال حاضر 10 ماه دیگر تا مسابقات جاکارتا زمان باقی نمانده و اگر قرار باشد یک یا دو ماه مانده به مسابقات جاکارتا در مورد وزنه‌برداری تصمیم‌گیری کنند فایده‌ای ندارد. ما از همین الان نیاز به برنامه‌ریزی داریم تا برای جاکارتا و المپیک شرایط برای ما فراهم شود تا بهترین نتیجه را بگیریم. وزنه‌برداران ثابت کردند هر جایی که به آنها بها داده شود از دل و جان مایه می‌گذرانند و بهترین نتیجه را می‌گیرند.»

بیرانوند در پایان در مورد تعلیق 9 کشور و عدم حضور تیم کره‌شمالی به دلیل عدم صدور ویزا و بالا رفتن شانس قهرمانی ایران در این مسابقات اظهار کرد: «‌من از همان روزی که این 9 کشور تعلیق شدند به وزنه‌برداران گفتم به این موضوع هیچ توجهی نکنند. ما اصلا نباید خیالمان از این بابت راحت باشد که 9 کشور نیستند پس شانس قهرمانی ایران بالاست. این مسابقات جهانی است و ما آن را جهانی می‌بینیم و ورزشکاران خوب و سالمی هم در آن حضور دارند؛ حالا یک کشور به هر دلیلی از اعزام باز‌مانده ما نباید به این موضوع توجه کنیم یا مسئولین عملکرد ما را دست کم بگیرند که این مسابقات ارزشی نداشته است. به طور حتم ما همه توانمان را بکار می‌گیریم و حریفان را هم دست کم نخواهیم گرفت. طبق هدف‌گذاری که برای ورزشکاران در نظر گرفتهایم باید به رکورد مناسب برسند و کاری هم به این نداریم که چه کسانی به عنوان رقیب در کنار ما هستند.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

درگذشت نخستین مدال‌آور تاریخ کشتی فرنگی

ارز ثانویه با کمک وزارت ورزش تأمین شد/ اعزام کامل تیم‌ها به مجارستان

ده‌بزرگی طلای 45 کیلو کشتی فرنگی را به گردن آویخت

نصرتی در کشتی فرنگی طلایی‌ شد

حریفان قدرتمندی در الجزایر داریم/ خداحافظی نمی‌کنم

آخرین وضعیت اعزام تیم ملی کشتی آزاد از زبان مربی تیم

اعزام تیم کشتی‌ آزاد به مجارستان روی هوا/ عدم پرداخت ارز ثانویه از سوی بانک مرکزی

زارع و کریمی فینالیست شدند

اعلام رده‌بندی تیم‌های حاضر در لیگ کشتی بانوان

اعزام تیم کشتی‌ آزاد به مجارستان روی هوا/ عدم پرداخت ارز ثانویه از سوی بانک مرکزی

زارع و کریمی فینالیست شدند

ارز ثانویه با کمک وزارت ورزش تأمین شد/ اعزام کامل تیم‌ها به مجارستان

آخرین وضعیت اعزام تیم ملی کشتی آزاد از زبان مربی تیم

ده‌بزرگی طلای 45 کیلو کشتی فرنگی را به گردن آویخت

حریفان قدرتمندی در الجزایر داریم/ خداحافظی نمی‌کنم

درگذشت نخستین مدال‌آور تاریخ کشتی فرنگی

اعلام رده‌بندی تیم‌های حاضر در لیگ کشتی بانوان

نصرتی در کشتی فرنگی طلایی‌ شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه