جمعه  28  تیر  1398
يكشنبه , 26 خرداد 1398 ساعت 11:29

آرزومندی در گفتگو با آنا:

حق سرمربی دعوت از بازیکنان مدنظرش است

کارشناس بسکتبال گفت: کمترین حق سرمربی دعوت از بازیکنانی است که تشخیص می‌دهد لیاقت بازی در تیم ملی را دارند.

به گزارش خبرنگار حوزه توپ و تور گروه ورزشی خبرگزاری آنا، تیم ملی بسکتبال از روز گذشته تمرینات آماده‌سازی برای حضور در رقابت‌های جام جهانی چین را آغاز کرده است. در شرایطی ملی‌پوشان بسکتبال خود را آماده مصاف با حریفان بین‌المللی می‌کنند که همچنان انتقادها به فهرست 19 نفره مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال ادامه دارد.

علی آرزومندی در خصوص فهرست نفرات دعوت شده به تیم ملی بسکتبال به خبرنگار ورزشی آنا گفت: در تمام تیم‌های ملی دنیا و در سایر رشته‌ها، زمانی که فهرست نفرات دعوت شده اعلام می‌شود، انتقادها به آن فهرست شروع می‌شود. در حالی که حداقل حق یک مربی آن است که بر اساس سلیقه و تشخیصی که می‌دهد، نفرات مد نظرش را به تیم ملی دعوت کند.

وی افزود: اینکه بخواهیم دعوت مهران شاهین‌طبع را زیر سؤال ببریم، درست نیست. هیچ‌کس بیشتر از او دلش برای تیم ملی بسکتبال نمی‌سوزد و دوست دارد که بهترین نتیجه کسب شود. بدون شک اگر تیم ملی در جام جهانی نتیجه نگیرد، کسی که باید پاسخگو باشد، شاهین‌طبع است. مسئولیت تیم ملی با سرمربی است و او در پایان باید 12 نفر را به عنوان نفرات نهایی برای جام جهانی انتخاب کند. بهتر است به نظر سرمربی تیم ملی احترام بگذاریم و کمک کنیم تا او بتواند در کسب نتیجه موفق باشد.

کارشناس بسکتبال تصریح کرد: شاهین‌طبع اعلام کرده در دو ماه آماده‌سازی تیم ملی بسکتبال برای جام جهانی ممکن است تغییراتی در تیم ملی ایجاد شود. در اردوی آماده‌سازی عیار بازیکنان مشخص می‌شود و آن‌وقت سرمربی تیم ملی می‌تواند تغییرات لازم را برای بهتر شدن تیمش انجام دهد. به نظرم مطرح کردن بحث خصومت شخصی شاهین‌طبع با برخی نفرات دعوت نشده مانند ارسلان کاظمی کمال بی‌انصافی است.

وی تأکید کرد: اگر بازیکنی از نگاه کارشناسان لیاقت حضور در تیم ملی را دارد و توانایی فنی بالایی را داشته، باز هم باید سرمربی تشخیص دهد که او به تیم ملی دعوت شود. شاید آن بازیکن با تمام مشخصه‌های فنی خوبی که دارد از لحاظ اخلاقی نتواند بازیکن همراهی باشد. سه فاکتور برای دعوت بازیکنان از سوی سرمربیان لحاظ می‌شود؛ توان تاکتیکی و فردی انفرادی، توان تاکتیکی و فردی تیمی و توان ذهنی مسائلی است که باید برای حضور در تیم ملی در نظر گرفته شود.

آرزومندی تصریح کرد: شاید بازیکنی که در تیم‌های باشگاهی شرایط بسیار خوبی داشته باشد، نتواند در تیم ملی عملکرد مثبتی داشته باشد. حضور در تیم ملی نیاز به مشخصه‌های کاملی دارد و هیچ بازیکنی نمی‌تواند بدون داشتن این مشخصه‌ها در تیم ملی حضور داشته باشد. اگر غیر از این باشد، بدون تردید بسکتبال ایران دچار آسیب می‌شود.

وی در خصوص رقابت‌های ایران در جام جهانی چین گفت: باید نگاه‌مان به صعود از گروه باشد. ورزش به سمت و سویی رفته که نمی‌توان نتایج آن را پیش‌بینی کرد. تمام تیم‌هایی که به جام جهانی چین صعود کردند، دارای قدرت زیادی هستند. برخی تیم‌ها به خاطر عقبه‌ای که دارند، شانس بیشتری برای موفقیت دارند ولی تیم ایران در هیچ مسابقه‌ای از پیش بازنده نیست و اگر برای برنده شدن وارد زمین شویم، می‌توانیم امیدوار به صعود از گروه‌مان باشیم. امیدوارم جامعه بسکتبال حمایت مناسبی از تیم ملی داشته باشند تا در جام جهانی سربلند باشیم.

انتهای پیام/4051/4048/

http://ana.ir/i/398404
حضور ملی‌پوش دورگه بسکتبال در ایران

حضور ملی‌پوش دورگه بسکتبال در ایران

فرصتی که باید به شاهین‌طبع داد

فرصتی که باید به شاهین‌طبع داد

نگاه دقیق به فهرست تیم ملی بسکتبال

نگاه دقیق به فهرست تیم ملی بسکتبال

ابهام در فهرست ملی‌پوشان بسکتبال

ابهام در فهرست ملی‌پوشان بسکتبال

اسامی دعوت‌شدگان به اردوی تیم ملی بسکتبال اعلام شد

اسامی دعوت‌شدگان به اردوی تیم ملی بسکتبال اعلام شد

فهرست تیم ملی بسکتبال تغییر می‌کند

فهرست تیم ملی بسکتبال تغییر می‌کند

شرایط حضور ستاره‌ها در تیم ملی بسکتبال فراهم است

شرایط حضور ستاره‌ها در تیم ملی بسکتبال فراهم است

تونس را با سرویس و دفاع روی تور شکست دادیم

پیروزی قاطع بلند قامتان جوان ایران برابر تونس

پیروزی تیم ملی بسکتبال امید برابر اردن

جدال شاگردان عطایی در نخستین گام با تونس

با تمام قدرت به مصاف تیم تونس می‌رویم

نمی‌توانستیم رفیعی و مصلح را حفظ کنیم

زمان قرعه‌کشی لیگ برتر هندبال مشخص شد

چرا معروف همراه تیم ملی به ایران نیامد؟

تونس حریف ضعیفی نیست؛ با بهترین‌های جهان بازی می‌کنیم

پیروزی تیم ملی بسکتبال جوانان ایران برابر سوریه

زمان بازی‌های تیم ملی والیبال جوانان اعلام شد

کلاهی رئیس هیئت بسکتبال تهران شد

دورهمی داوری و رؤسای هیئت‌ها در مشهد/ والیبال در اولویت چه کسانی است؟

اولین پیروزی امیدهای بسکتبال در ویلیام جونز

برگزاری مجمع عمومی فدراسیون والیبال

کولاکوویچ معروف به تغییر نسل بود اما کاری نکرد

حضور تیم ملی بسکتبال در تورنمنت روسیه

حضرت پور و یلی به تیم والیبال جوانان اضافه شدند

جای خالی ایرانی‌ها در بهترین‌های والیبال جهان

روسیه فاتح لیگ ملت‌های والیبال شد