304504
شنبه  24  آذر  1397
پنجشنبه , 30 آذر 1396 ساعت 12:42

سرمربی تیم بسکتبال دانشگاه آزاد:

بازیکن سه هزاردلاری را در حد بازیکن NBA تحویل می‌گیرند/ داوران در حق دانشگاه آزاد اجحاف می‌کنند

سرمربی تیم بسکتبال دانشگاه آزاد گفت: امسال برخی بازیکنان خارجی به لیگ بسکتبال آمده‌اند که قیمت آنها سه هزار دلار بیشتر نیست اما داوران ما طوری آنان را تحویل می‌گیرند که انگار از  NBA به ایران آمده‌اند.

فرزاد کوهیان سرمربی تیم بسکتبال دانشگاه آزاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی آنا درباره بازی امروز تیمش مقابل نیروی زمینی در لیگ برتر بسکتبال گفت:«بازی امروز مانند بازی هفته‌های گذشته بازی سخت و حساس است. کار ما نسبت به سایر تیم‌ها به دلیل اینکه بازیکن خارجی نداریم سخت‌تر است. نیروی زمینی هفته گذشته بازی خوبی ارائه داد و در بازی رفت هم ما نتیجه بازی را به این تیم واگذار کردیم از همین روی در بازی امروز همه تلاش خودمان را به کار می‌گیریم که خوب ظاهر شویم تا برنده این دیدار باشیم.»

سرمربی تیم دانشگاه آزاد درباره بازی هفته گذشته تیمش مقابل تیم شهرداری تبریز که با شکست شاگردانش به پایان رسید‌، عنوان کرد: «متاسفانه در بازی مقابل شهرداری تبریز شرایط به هیچ وجه به نفع ما خوب پیش نرفت، در بازی مقابل پتروشیمی داور‌ها از این تیم فقط شش خطا گرفتند اما از تیم ما 19 خطا گرفته شد که این موضوع وافعا جای سوال دارد.سیستم کاری باشگاه دانشگاه آزاد به گونه‌ای است که سعی می‌کند در هر بازی بدون کمترین درگیری و حاشیه به میدان برود اما به هر حال تیم ما هم تا حدی ظرفیت دارد.»

وی ادامه داد: «‌امسال برخی بازیکنان خارجی به لیگ بسکتبال آمده‌اند که قیمت آنها دو سه هزار دلار بیشتر نیست اما داوران ما به گونه‌ای برای آنها قضاوت ‌کنند که انگار بازیکنان سی چهل هزار دلاری هستند و از لیگ NBA به ایران آمده‌اند. متاسفانه این بازیکنان خارجی هر کاری که دلشان بخواهد در زمین انجام می‌دهند چرا که اسم بازیکنان خارجی بر روی آنهاست. یک زمانی بازیکنان NBA به ایران می‌آمدند که واقعا شرایط خاصی داشتند اما اینکه به هر بازیکن خارجی اینقدر امتیاز دهیم کار درستی نیست، آنها خطا می‌کنند و داور هم باید خطای آنها را بگیرد.‌ بازیکنان ما به اندازه خودشان زحمت می‌کشند و باید داور‌ها حق را به حق‌دار بدهند. به هر حال برخی باشگاه‌ها مانند دانشگاه آزاد به دلیل عدم جذب بازیکن خارجی شرایطشان با دیگر تیم‌ها فرق می‌کند و درست نیست در این شرایط امتیاز اضافی به برخی تیم‌ها داده شود. به نظرم چون ما بازیکن خارجی نداریم در حق ما اجحاف می‌شود.»

سرمربی تیم دانشگاه آزاد در مورد عملکرد بازیکنانش در لیگ بسکتبال اظهار کرد: «‌به هر حال ما تیم جوانی داریم و طبیعی است که درصد اشتباه بازیکنان ما نسبت به تیم‌های باتجربه‌تر بیشتر باشد. از همین روی نیاز است در جریان بازی گاهی با بازیکنان تند صحبت کنم و یا گاهی با آرامش آنها را به بازی برگردانم. تا به اینجای کار دانشگاه آزاد چندین بازی را در لیگ انجام داده که برخی از آنها خوب نبوده و ما هم هیچ اعتراضی نکردیم اما واقعا همانطور که گفتم برخی از بازی‌ها با اشتباهات محرز داوری علیه تیم ما همراه بوده و ما قربانی این اشتباهات شده‌ایم. شما ببینید هر زمانی که مربی یک تیم به داوری اعتراض می‌کند در بازی بعد کادر داوری برای آنها تغییر می‌کند، همین موضوع باعث شده که ما به این نتیجه برسیم شاید اشتباه می‌کنیم که با وجود برخی ناداوری‌ها هیچ اعتراضی نمی‌کنیم. به هر روی امیدوارم وضعیت در ادامه بازی ها بهتر شود و تیم ما هم در بازی امروز پیروز از زمین مسابقه خارج شود.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

پیروزی قعرنشین کنفرانس شرق مقابل شارلوت

پیروزی قعرنشین کنفرانس شرق مقابل شارلوت

برتری قاطع تیم دوم کنفرانس شرق مقابل پورتلند

برتری قاطع تیم دوم کنفرانس شرق مقابل پورتلند

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه