چهارشنبه  29  خرداد  1398
شنبه , 22 دی 1397 ساعت 07:24

آنا بررسی می‌کند؛

بررسی دلایل یک استعفا/ تقوی چرا رفت؟

محمد تقوی که وضعیت خوبی در تراکتورسازی داشت به یکباره از هدایتش در این تیم استفعا داد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، محمد تقوی سرمربی تراکتورسازی روز گذشته از ادامه کار با این باشگاه صرف‌نظر کرد و با انتشار پستی در صفحه مجازی‌اش از هدایت این تیم استعفا داد.

نکته جالب توجه در مورد استعفای تقوی این بود که چه دلیلی داشت تا این مربی از ادامه کار با باشگاه تراکتورسازی منصرف شود. 

بعد از خرید باشگاه تراکتورسازی توسط محمدرضا زنوزی این باشگاه تبدیل به یکی از بهترین تیم‌های ایران در فصل جدید شد. جذب بازیکنانی مانند حاج‌صفی، شجاعی و دژاگه و همچنین بازیکنان خوب خارجی و حضور جان توشاک روی نیمکت تراکتور، این تیم را تبدیل به یکی از تیم‌های پرستاره فوتبال ایران کرد.

تقوی در ابتدای کار به‌عنوان دستیار توشاک در تراکتور مشغول کار شد، اما بعد از گذشت چند هفته و کسب نتایج ضعیف، توشاک از کارش برکنار شد و هدایت این تیم به تقوی سپرده شد.

تقوی از روزی که هدایت تراکتورسازی را به‌عنوان نفر اول کادر فنی بر عهده گرفت نتایج خوبی با این تیم کسب کرد و امیدوار بود که کسب این نتایج خوب باعث تمدید قراردادش به‌عنوان سرمربی باشد، اما گویا همان‌طور که تراکتورسازی در زمین بازی بازیکنان بزرگی را دارد روی نیمکت هم به دنبال استخدام یک مربی کارنامه‌دار است.

تقوی هر چند نتایج خوبی با تراکتورسازی کسب کرد، اما مربی کارنامه‌داری نیست و سال گذشته اولین فصل حضورش در فوتبال ایران را به‌عنوان مشاور رضا مهاجری در پدیده سپری کرد و تاکنون سابقه هدایت تیم لیگ برتری را در کارنامه نداشته است.

شاید کارنامه ضعیف تقوی، مالک تراکتورسازی را وادار کند که به دنبال جذب یک مربی بزرگ باشد و اخباری مبنی بر مذاکرات این باشگاه با کی‌روش هم شنیده می‌شود.

تراکتوری‌ها در نیم فصل دوم هم دست از خرید بازیکنان بزرگ بر نمی‌دارند و تاکنون موفق شدند «کوین کنستانت» هافبک سابق باشگاه میلان را جذب کنند؛ ضمن اینکه اخباری مبنی بر مذاکره این باشگاه با بازیکنانی مثل سردار آزمون و مهدی طارمی هم شنیده می‌شود.

قطعاً با منتشر شدن چنین اخباری، تقوی می‌دانست که مدیران تراکتور خواهان جذب مربی بزرگی هستند و او نمی‌تواند کارش را به‌عنوان نفر اول کادر فنی در این باشگاه ادامه دهد. ضمن اینکه در مورد استعفای محمد تقوی از مربیگری تراکتورسازی باید به پیشنهاد باشگاه نساجی هم اشاره کرد. تقوی که خودش اهل مازندران است گویا با پیشنهادی از سوی باشگاه نساجی روبه‌رو شد و در چنین شرایطی بهترین راه حل را استعفا از مربیگری تراکتورسازی و قبول هدایت نساجی می‌دانست.

شاید این اتفاق در روزهای آتی رقم بخورد و شاهد توافق نهایی تقوی با نساجی باشیم.

انتهای پیام/4051/ن

http://ana.ir/i/351321
 جرج لیکنز سرمربی تیم تراکتورسازی شد

جرج لیکنز سرمربی تیم تراکتورسازی شد

محمد تقوی از هدایت تراکتورسازی استعفا داد

محمد تقوی از هدایت تراکتورسازی استعفا داد

موسوی با تراکتورسازی قرارداد امضا کرد

موسوی با تراکتورسازی قرارداد امضا کرد

گران‌ترین بازیکن لیگ در تراکتورسازی

گران‌ترین بازیکن لیگ در تراکتورسازی

کوین کنستانت بازیکن جدید تراکتورسازی، وارد تبریز  شد+عکس

کوین کنستانت بازیکن جدید تراکتورسازی، وارد تبریز شد+عکس

اخباری با تراکتورسازی قرارداد بست + عکس

اخباری با تراکتورسازی قرارداد بست + عکس

تعداد اخبار امروز گروه : 26 خبر