دوشنبه  06  خرداد  1398
سه شنبه , 17 مهر 1397 ساعت 12:48

گزارش آنا از اقدامات صورت گرفته برای رفع ایرادهای ورزشگاه آزادی؛

سیاست یک بام و دو هوا در برخورد با ضرب‌الاجل AFC/ همه منتظر 15 میلیارد وزارتی‌ها

علیرغم هشدار بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا به مسئولان فوتبال کشور برای رفع ایرادهای ورزشگاه آزادی، اما هنوز بودجه لازم برای این موضوع اختصاص داده نشده است.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، تیم‌های پرسپولیس ایران و السد قطر در دور برگشت رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا اول آبان در ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی به مصاف هم می‌روند.

بر این اساس، بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در بازدید از ورزشگاه آزادی، ایرادهایی را متوجه این ورزشگاه کرده‌ و از فدراسیون خواسته‌اند نهایتاً تا 19 آبان این ایرادها را برطرف کنند. 

حال سؤال این است که آیا این ایرادات تا روز بازی پرسپولیس و السد برطرف خواهد شد یا خیر؟ و اینکه وزارت ورزش حاضر می‌شود بودجه آن را در اختیار فدراسیون فوتبال قرار دهد؟

به‌ همین بهانه با رئیس دپارتمان امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال تماس گرفتیم تا از آخرین وضعیت رفع ایرادات ورزشگاه آزادی مطلع شویم.

حمیرا اسدی در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا در خصوص اقدامات صورت گرفته برای رفع ایرادات ورزشگاه آزادی اظهار کرد: مشکلات بیشتر در زمینه صوتی است و تا روز بازی دور برگشت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا ایرادات برطرف می‌شود. 

وی تصریح کرد: این مطلب که بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا 200 ایراد به ورزشگاه آزادی گرفته‌اند، صحت ندارد. 

رئیس دپارتمان امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا ورزشگاه‌های دیگر هم این ایرادات را دارند یا تنها ورزشگاه آزادی دارای ایراد است، گفت: اطلاعی در این زمینه ندارم و مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا فقط از ورزشگاه آزادی بازدید کرده‌اند.

بر این اساس برای کسب اطلاعات بیشتر با حامد مؤمنی ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا تماس گرفتیم.

مؤمنی اظهار کرد: مسئولان AFC دو جلسه بازدید از ورزشگاه آزادی داشتند و چند ایراد را به این ورزشگاه گرفتند و ما نیز به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و همچنین وزارت ورزش این ایرادات را اعلام و خواستار بودجه برای رفع آن شدیم. 

وی با تشریح ایرادات AFC به ورزشگاه آزادی بیان کرد: تجهیز تونل ورودی پارکینگ و میکسدزون، اختصاص اتاق مجزا برای کار عکاس‌ها، اختصاص مدیاسنتر برای خبرنگاران، شماره‌گذاری صندلی هواداران، تغییر اتاق پزشکی و کنترل دوپینگ، اختصاص اتاق دبیرخانه برای کارشناسان AFC، جداسازی مسیر تردد مهمانان ( مهمانان پاویون، VIP، CIP، تماشاگران و ...)، تنظیم سیستم صوتی ورزشگاه آزادی و ... از جمله مواردی است که باید برطرف شود.

ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا مطرح کرد: برای رفع این ایرادات نیاز به بودجه 15 میلیارد تومانی داریم که وزارت ورزش قول مساعد داده تا این بودجه اختصاص یابد.

مؤمنی توضیح داد: بخشی از این ایرادات باید تا اول آبان برطرف شود و بخشی دیگر نیز تا 19 آبان، امیدواریم این ایرادات تا زمان موعد برطرف شود تا نمایندگان کشورمان بتوانند میزبان تیم‌های خارجی در استادیوم آزادی باشند.

به نظر می‌رسد فدراسیون‌نشینان منتظر دریافت 15 میلیارد تومان از وزارت ورزش برای رفع ایرادات ورزشگاه آزادی هستند، اما با وجود اعلام آمادگی وزارت ورزش برای اختصاص بودجه به رفع ایرادات استادیوم آزادی، این موضوع به سرانجام نرسیده است، این در حالی است که کمتر از 15 روز دیگر پرسپولیس باید در ورزشگاه آزادی به مصاف السد قطر برود تا یکی از حساس‌ترین دیدارهای چند سال گذشته خود را انجام دهد.

معلوم نیست چرا تاکنون اقدامی برای رفع ایرادات ورزشگاه آزادی نشده بود، در حالی که می‌شد این ایرادات را در گذشته برطرف کرد تا مجبور نباشیم از AFC برای رفع مشکلات ورزشگاه آزادی ضرب‌العجل دریافت کنیم.

مطمئناً گرفتن ایراد به ورزشگاه‌های کشورمان توسط بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا پوئن منفی برای ما محسوب می‌شود، امیدواریم تا ورزشگاه‌های دیگر نیز از سوی AFC تذکر و ضرب‌العجل نگرفته‌اند هرچه سریع‌تر فکری به حال این ورزشگاه‌ها شود و مسئولان به استانداردسازی این ورزشگاه‌ها توجه ویژه داشته باشند.

با اعلام ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا در صورتی که بودجه لازم برای رفع ایرادات ورزشگاه آزادی از سوی وزارت ورزش تخصیص داده نشود ممکن است میزبانی پرسپولیس در استادیوم آزادی با خطر مواجه شود.

تا دیر نشده باید فکری به این موضوع شود تا فوتبال ایران بیش از این متضرر نشود.

انتهای پیام/4078/

http://ana.ir/i/316719
سهم ورزش در بودجه 98/ درآمد و هزینه پرسپولیس و استقلال مشخص شد

سهم ورزش در بودجه 98/ درآمد و هزینه پرسپولیس و استقلال مشخص شد

خواسته‌های AFC برای بازسازی ورزشگاه آزادی

خواسته‌های AFC برای بازسازی ورزشگاه آزادی

ورزشگاه آزادی به مکانی برای رفع عطش از زمزم ولایت تبدیل شد

ورزشگاه آزادی به مکانی برای رفع عطش از زمزم ولایت تبدیل شد

اجتماع بسیجیان نمایش قدرت‌ ملی به براندازان بود

اجتماع بسیجیان نمایش قدرت‌ ملی به براندازان بود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای چگونه در آزادی بازی غرب‌گدایان را به هم زد؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای چگونه در آزادی بازی غرب‌گدایان را به هم زد؟

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر