228441
دوشنبه  23  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 18 مرداد 1397 ساعت 15:31

شفر در نشست خبری اعلام کرد؛

کار دشوار استقلال مقابل تراکتورسازی/ شایعه در ایران مثل وعده غذای روزانه است

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: تراکتورسازی تیم خوبی است‌‌ و سرمایه‌گذاری خوبی روی بازیکنان جدیدش انجام داده است ‌و ما بازی راحتی نداریم.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا، وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران عصر امروز در نشست خبری پیش از بازی با تراکتورسازی گفت: دوباره روز خبرنگار را تبریک می‌گویم. این روز بسیار مهمی برای اصحاب رسانه است. شما همواره با ما منصف بودید. فقط دیروز در برخی رسانه‌های دیدم که گفته شده بود ساناک به خاطر بیماری برنگشته است؛ اما دلیل برنگشتن او چیز دیگری است. همیشه گفته‌ام شایعات در ایران مثل غذای روزانه است. این مسائل را باور نکنید. هر سوالی دارید از خودم بپرسید.

وی بیان‌ کرد: تراکتورسازی تیم خوبی است‌‌ و سرمایه‌گذاری خوبی روی بازیکنان جدیدش انجام داده است ‌و ما بازی راحتی نداریم. در دو بازی قبلی، ما خیلی خوب بازی کردیم. در بازی با پیکان، موقعیت کافی برای گلزنی نداشتیم. در بازی برابر ذوب آهن خیلی خوب بودیم و موقعیت‌های زیادی داشتیم و فشار زیادی آوردیم. یک گل زدیم که داور قبول نکرد؛ اما مشکلی نیست. کار ما برای پیشرفت هنوز ادامه دارد. روز گذشته گرو، مهاجم جدیدمان به ما اضافه شد. باید یک مقدار با سبک و بازیکنان تیم ما آشنا شود تا هماهنگ شود. بازی‌های او را دیده‌ام و شبیه بازیکنان تیم ما بازی می‌کند.

شفر اضافه کرد: باید بازیکنان ما به درک متقابل برسند. تیم ساختن زمان می‌برد و هنوز کامل نشده است. در حالت عادی، تیم ساختن ما باید در اردو ترکیه انجام می‌شد‌؛ اما بعضی بازیکنان پیش ما نبودند. باید قدم به قدم جلو برویم تا بهتر بشویم. ما فقط چند بازیکن را از دست ندادیم؛ فرمانده ما یعنی ابراهیمی از ما جدا شد؛ تیام، جپارف و حسینی که لیدرهای ما بودند از ما جدا شدند. من نمی‌توانم به بازیکنان جدیدمان بگویم که لیدر ما هستید. این به عملکرد آنها بستگی دارد. امیدوارم فردا بازی را ببریم. تیم حریف تیم خوبی است و ۳-۵-۲ بازی می‌کند. امیدوارم گل بزنیم و برنده شویم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان این که استقلال هدف‌گذاری بلند مدت دارد، گفت: هدف ما این است‌‌ که تیم را نه فقط برای یک سال، بلکه برای سال‌ها در سطح بالای ایران و آسیا نگه‌داریم. به همین خاطر بازیکنان جوانی جذب کردیم. هواداران همیشه ما را حمایت کردند. آنها ما را در رسیدن به هدف کمک می‌کنند. امیدوارم آنها فردا به ورزشگاه بیایند و فقط روی تیم خودشان تمرکز کنند. مهم نیست که با چه تیمی بازی می‌کنیم. فردا بازی آسانی نداریم.

او در ادامه‌ صحبت‌های خود در مورد فضای مجازی و تاثیراتش عنوان کرد: نه فقط در ایران، که در کشورهای دیگر هم این اتفاقات می‌افتد. شایعات زیادی در فضای مجازی پخش می‌شود که درست نیست. یک نفر می‌تواند در خانه بنشیند و با گرفتن مبلغی، یک خبر را به دروغ پخش کند. اما شما در رسانه‌های واقعی کار می‌کنید و در قبال هواداران مسئولید. در بازی‌های مهم ما ۹۰ هزار هوادار به ورزشگاه آمدند و بدون مشکل ورزشگاه را ترک کردند. این به خاطر کار خوب خبرنگاران است. چرا که اگر شما خبرنگاران اطلاعات غلط به هواداران بدهید آنها دچار استرس و عصبانیت می‌شوند. من بابت عملکرد شما خیلی خوشحالم. شما کار خودتان را به درستی انجام دادید. فوتبال برای شادی و لبخند است‌. شما باید این را به جامعه منتقل کنید. کامرون در نیمه نهایی جام جهانی باخت اما همه مردم کشورش خوشحال بودند. اهمیت فوتبال در همین چیز‌هاست‌. مهم‌ترین کار، این است که صادق باشیم. هر زمانی سوالی دارید از خودم بپرسید تا به شما حقیقت را بگویم.

شفر در مورد الحاجی گرو هم خاطر نشان کرد: گرو از دیروز به ما اضافه شد. از آمادگی و شرایط خوبی برخوردار است. باید شرح وظایفش در تیم را بداند. امروز جلسه دوم تمرین است. نمی‌توانم شرایطش در بازی فردا را بگویم. هنوز چیزی مشخص نیست. او خیلی تمایل داشت به استقلال بیاید. بارها با من و باشگاه تماس گرفت و درخواست کرد که به استقلال بیاید و خیلی خوشحال است که به این جا آمده. این با بازیکنی که فقط به خاطر پول به تیمی می‌رود فرق دارد. تیام هم همین طور است‌. او کمی مشکلات خانوادگی داشت. گرو عملکرد تیم ما و مامه تیام را دید و تصمیم گرفت به استقلال بیاید. این که تیام از‌ این‌جا رفته مسئله خودش است‌ و دیگر تمام شده است. مهم این است ‌که الحاجی گرو دوست دارد به تیم ما کمک کند. باید به گرو وقت بدهیم. همان طور که به مامه تیام وقت دادیم.

سرمربی استقلال در مورد مشکلات خط دفاعی استقلال هم اظهار کرد: دفاع همیشه از جایی شروع می‌شود که ما توپ را از دست می‌دهیم. پس مهاجم، اولین مدافع ماست‌ و از ضد حمله جلوگیری می‌کند. این به سازمان‌دهی تیم بر می‌گردد. فصل قبل هم همین صحبت را کردم که بازیکنان باید با هم هماهنگ شوند.‌ما نسبت به فصل گذشته تیم جدیدی داریم و فقط در دو بازی همراه هم بوده‌اند. چند بازیکن ما به تازگی به تیم اضافه شده‌اند. بازی به بازی باید بازیکنان با عملکرد هم آشنا شوند. بازیکنان جدید از تیم‌های مختلف و با تاکتیک‌های متفاوت به این جا آمده‌اند. شرایط ما خوب است؛ اما هنوز ۱۰۰ درصد نیستیم. در تمرین خیلی خوب هستیم و باید در بازی هم همین گونه باشیم. در بازی با ذوب‌آهن، ‌رحمتی عملکرد خیلی خوبی داشت. ما در بعضی صحنه‌های بازی‌ها با چند مهاجم بازی کردیم. غفوری، تبریزی و چند بازیکن دیگر مهاجمان ما هستند.

در پایان نشست، یکی از ‌خبرنگاران پیشکسوت با بیان جملاتی در مدح و ستایش اسیران، خطاب به شفر گفت‌ که ملت بزرگ ایران مخصوصاً استقلالی‌ها از شما قدردانی می‌کنند‌ که در کمبود‌ها هیچ‌گاه اعتراض نکردید. در حالی که بسیاری از بازیکنان ما گله داشتند. چند بازیکن کلیدی را از دست دادید؛ اما اعتراضی نکردید. من به حرمت و صبوری شما سر تعظیم فرود می‌آورم.

شفر هم از او تشکر کرد و گفت‌: خیلی خوشحالم به خاطر مطالبی که به من گفتید. من این کشور پر افتخار را می‌شناسم. زمانی که من می‌گویم تیم‌ ‌ملی، منظورم تیم‌ ‌ملی فوتبال آلمان نیست‌،‌ بلکه منظورم تیم‌ ‌ملی ‌ایران است. در جشن برترین‌ها در مورد بازیکنان و مربیان ایرانی صحبت کردم. بهترین بازیکنان ما در جام جهانی، بازیکنان شاغل در لیگ ایران بودند. شما بازیکنان و مربیان خوبی دارید. نه فقط مربیان خارجی. من یادم است بازیکنان زیادی در آلمان بودند. ذهنیت بازیکنان ایران که در ایران هستند خیلی خوب است. من مرد تاریخی نیستم و پسرم بیشتر این چیز‌ها را می‌داند. شما باید به خاطر تاریخی که دارید خوشحال باشید.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/4009/4057/ن

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

درگذشت ناگهانی مجری ورزشی تلویزیون

انتشار سند رسوایی رونالدو + تصاویر

مراسم ترحیم بهرام شفیع برگزار شد

برتری 4 گُله استقلال برابر پرسپولیس

السد 0 - الریان 8/ حریف پرسپولیس نقره‌داغ شد

شفیع یک گزارشگر واقعی و تمام‌عیار بود

سیاست یک بام و دو هوا در برخورد با ضرب‌الاجل AFC/ همه منتظر 15 میلیارد وزارتی‌ها

حمایت آبی‌ها از شاگردان برانکو برای عبور از غول آسیا/ صعود به فینال برای شادی روح مرحوم شفیع

زمان دیدار استقلال و سایپا مشخص شد

دروازه‌بان‌های تیم ملی با هم دوست هستند/ رقابت سالم در تمرینات

تداوم صدرنشینی گل‌گهر سیرجان با برتری مقابل مس رفسنجان

از گلایه‌های کی‌روش تا شکایت استقلال در cas

اعلام زمان جراحی ماهینی

پزشک تیم ملی تشخیص اشتباه داد/ فسخ قرارداد یک‌طرفه از سوی سایپا

بازگشت مصدومان و غایبان/ غیبت شفر و ریکاوری بازیکنان

حاتمی به سپیدرود رشت پیوست

مصاحبه برنامه‌سازان تلویزیونی با بازیکنان/ همسان‌سازی اسماعیل حلالی

همکاری فدراسیون فوتبال و کمیسیون ملی یونسکو

شکایت استقلال به CAS یک سال طول می‌کشد/ ناتوانی ملوان در بستن پنجره پرسپولیس

علیپور رباط پاره کرد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه