دوشنبه  01  بهمن  1397
پنجشنبه , 21 تیر 1397 ساعت 11:46

کارشناس فوتبال در گفت‌وگو با آنا؛

یک اشتباه کوچک منجر به فاجعه بزرگ شد/شانس زیاد کرواسی برای قهرمانی

کارشناس فوتبال گفت: یک اشتباه کوچک از بازیکنان انگلیس برای آنها یک فاجعه به همراه داشت و منجر به صعود کرواسی به فینال شد.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، تیم فوتبال کرواسی در دومین دیدار نیمه نهایی جام جهانی موفق شد دست به کار بزرگی بزند و با شکست انگلیس برای اولین بار راهی فینال جام جهانی شود و برای قهرمانی در این مسابقات باید از سد فرانسه بگذرد. دو تیم در نیمه نهایی سال 98 مصاف هم رفتند که فرانسوی‌ها در آن بازی موفق شدند کروات‌ها را شکست دهند و شاگردان «دالیچ» در بازی فینال علاوه بر انگیزه کسب قهرمانی قصد دارند انتقام شکست سال 98 را از خروس‌ها بگیرند.

میرشاد ماجدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آنا، در مورد پیروزی کرواسی مقابل انگلیس در بازی نیمه نهایی جام جهانی گفت: «در تمام بازی‌هایی که در جام جهانی برگزار شد هیچ بازی به اندازه دیدار شب گذشته کرواسی و انگلیس به هم شبیه نبود. دو تیم به دلیل شناخت زیادی که از یکدیگر داشتند تمام تلاش خودشان را کردند که بازی را کنترل کنند و در نهایت کار به ضربات پنالتی کشیده شود اما در چنین بازی‌هایی اولین اشتباه می‌تواند یک فاجعه بزرگ به همراه داشته باشد که این اشتباه از سوی انگلیسی‌ها رخ داد و کرواسی را برای اولین بار راهی فینال جام جهانی کرد.»

وی ادامه داد: «نقطه متمایز بازی شب گذشته میان دو تیم کرواسی و انگلیس، تجربه بالای بازیکنان کرواسی بود. حضور یک رهبر به نام «مودریچ» در خط هافبک کرواسی که همه نقاط زمین را به هم متصل می‌کرد در برد این تیم تاثیر زیادی داشت اما در نقطه مقابل انگلیسی‌ها که اکثرا بازیکنان جوانی در ترکیب داشتند نتوانستند بر تجربه کروات‌ها فائق شوند.»

کارشناس فوتبال در رابطه با بازی فینال جام جهانی میان فرانسه و کرواسی بیان کرد: «بازی فینال بین دو تیم فرانسه و کرواسی می‌تواند یک از زیباترین بازی‌های جام شود. دو تیم سبک فوتبال متفاوتی دارند و فرانسوی‌ها که سرعت و تکنیک را دستور کارشان دارند در مقابل کروات‌ها جنگنده کار سختی دارند. در این بازی هم بازیکنان کرواسی از تجربه بیشتری نسبت به بازیکنان فرانسه برخوردار هستند و احتمال برد این تیم بیشتر است.»

ماجدی در مورد بازی رده‌بندی جام بین انگلیس و بلژیک افزود: «انگلیس در دیدار رده‌بندی مقابل بلژیکی قرار می‌گیرد که بازیکنان این تیم جزء بهترین بازیکنان لیگ انگلیس هستند. هازارد، لوکاکو، دی بروینه، کمپانی و کورتوا که در ترکیب بلژیک حضور دارند در لیگ جزیره عملکرد درخشانی دارند و قطعا کار را برای انگلیسی‌ها سخت خواهند کرد.»

وی در رابطه با موفقیت مربیان جوان در ترکیب تیم‌های راه یافته به مراحل نهایی جام جهانی گفت: «هر چقدر فوتبال به سمت جلو می‌رود باید به موفقیت جوان‌ها ایمان آورد. البته جوانانی که از تجربه لازم برخوردار هستند. در بین مربیانی که راهی مراحل پایانی جام شدند همه کارشان را در تیم‌های ملی تازه شروع کردند و تجربه زیادی در این رده ندارند اما شاهد هستیم که نتایج خوبی گرفتند. فوتبال امروزی نیاز به برنامه جدید دارد که این برنامه‌ها بیشتر در ذهن مربیان جوان شکل می‌گیرد تا مربیانی که اواخر عمر فوتبالی خودشان را سپری می‌کنند.»

انتهای پیام/

ماجدی حضورش در هیأت‌مدیره باشگاه استقلال را تکذیب کرد

ماجدی حضورش در هیأت‌مدیره باشگاه استقلال را تکذیب کرد

استقلال نیاز به آرامش دارد/ خودم را بایکوت خبری کرده‌ام

استقلال نیاز به آرامش دارد/ خودم را بایکوت خبری کرده‌ام

ایران 2 - عمان صفر/ نوبت به پرش یوزهای ایرانی از دیوار چین رسید

صعود یوزهای ایرانی در قامت صدرنشین

نشست خبری سرمربیان تیم‌های فوتبال ایران و عراق پیش از بازی دو تیم

حرکت عجیب بازیکن قطر در دیدار برابر عربستان

مقایسه آماری کی‌روش و برانکو

یوزهای ایرانی به‌دنبال اولین شکست عمان

تکذیب انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال دانشجویان

آرامش حلقه گمشده تیم ملی فوتبال/جنجالی که به ضرر تیم ملی می‌شود

برای خدمت به مردم ایران تا آخر می‌جنگیم/از پُل اول گذشتیم

کی‌روش یک تکنوکرات غربی است/ روی حرف‌های سرمربی ماله نکشید

مقایسه آماری کی‌روش و برانکو

انتظار ندارم همه آدم‌ها از حرف‌های من خوششان بیاید

استقلال مقابل مونیسیپال رومانی شکست خورد

آرامش حلقه گمشده تیم ملی فوتبال/جنجالی که به ضرر تیم ملی می‌شود

تبعیض وزارت با پاداش‌های میلیاردی/جولان دلارها در جیب ملی‌پوشان

یوزهای ایرانی به‌دنبال اولین شکست عمان

تیم ملی شخصیت قهرمانی دارد/ فدراسیون در مورد کی‌روش تصمیم می‌گیرد

نشست خبری سرمربیان تیم‌های فوتبال ایران و عراق پیش از بازی دو تیم

یوزها آماده انتقام به سبک ایرانی

ریکاوری ملی‌پوشان فوتبال در هتل