119372
شنبه  24  آذر  1397
سه شنبه , 28 فروردین 1397 ساعت 10:06

آنالیز صدرنشینی سرخابی‌ها در آسیا؛

اهمیت صعود استقلال دوچندان است/ پرسپولیس همچنان روی ریل موفقیت

کارشناس فوتبال گفت: صدرنشینی استقلال در لیگ قهرمانان از اهمیت دوچندانی برخوردار است چرا که قبل از شروع بازی‌ها هیچ کس فکر نمی‌کرد استقلال بتواند از گروه مرگ به عنوان صدرنشین صعود کند.

بیژن ذوالفقارنسب در گفت وگو با خبرنگار ورزشی آنا، در مورد پیروزی استقلال و پرسپولیس در هفته آخر رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و صدرنشینی این دو تیم در پایان دور گروهی گفت: «استقلال و پرسپولیس در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان عملکرد بسیار خوبی داشتند و در نهایت هم شاهد بودیم که هر دو تیم به عنوان صدرنشین به دور حذفی صعود کردند. صدرنشینی استقلال از اهمیت دوچندانی برخوردار است چون قبل از شروع بازی‌ها با توجه به شرایطی که این تیم داشت هیچ کس فکر نمی‌کرد تا استقلال در گروه مرگ به عنوان صدرنشین صعود کند. در بازی شب گذشته مقابل الهلال هم دیدیم که استقلالی‌ها در زمین بی‌طرف بهترین عملکرد را داشتند و به خوبی توانستند تیم پرقدرت الهلال را شکست دهند.»

وی ادامه داد: «پرسپولیس هم در ادامه روند نتیجه گیری خوبش در لیگ برتر، در آسیا هم موفق شد مانند سال گذشته نتایج خوبی کسب کند و با پیروزی مقابل السد به عنوان صدرنشین به دور بعد رقابت‌ها صعود کند. پیروزی مقابل السد که در این فصل یکی از آماده‌ترین تیم‌های غرب آسیا است کار مهمی بود و نکته مهم این بازی گل دقایق ابتدایی پرسپولیسی‌ها بود که بعد از زدن گل هم دفاع مطلق نکردند و موقعیت‌های گلزنی زیادی داشتند که می‌توانستند گل‌های بعدی را هم به ثمر برسانند.»

کارشناس فوتبال در مورد بازی امروز ذوب‌آهن مقابل لوکوموتیو و صعود احتمالی نماینده ایران و تقابلش در مرحله بعد با استقلال گفت: «ذوب‌آهن هم مانند استقلال در ابتدای فصل شرایط خوبی نداشت اما رفته رفته این تیم در لیگ و آسیا شرایط بهتری به دست آورد. ذوب‌آهن توان پیروزی مقابل تیم ازبک را دارد و می‌تواند به دور بعد صعود کند. در صورت صعود ذوب‌آهن تقابلش با استقلال می‌تواند به فوتبال ایران کمک کند. استقلال و ذوب‌آهن همانطور که در لیگ رقابت حساسی برای کسب رتبه دومی دارند در آسیا هم می‌توانند به این رقابت ادامه دهند و تقابل این دو تیم یک نکته مثبت و یک نکته منفی برای فوتبال ما دارد. نکته مثبت این موضوع حتمی بودن حضور یک نماینده ایران در مرحله بعد رقابت‌ها است و نکته منفی هم حذف یکی از نمایندگان ایران در این مرحله می‌تواند باشد.»

ذوالفقارنسب در خصوص حذف زودهنگام تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: «تراکتورسازی که در سال‌های گذشته یکی از قطب‌های فوتبال ما بود در این فصل نتوانست در هیچ کدام از تورنمنت‌هایی که حضور داشت نتیجه خوبی بگیرد. عدم نتیجه گیری در لیگ، جام حذفی و حتی لیگ قهرمانان آسیا باید از سوی مسئولین این باشگاه بررسی شود که چرا یک تیم که سابقه زیادی دارد در این فصل نتوانست در هیچ کدام از مسابقات موفق باشد.»

وی در خصوص شانس صعود نمایندگان ایران به فینال این فصل از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: «در این فصل نتایج عجیبی در منطقه غرب آسیا رقم خورد و الهلال که یکی از قدرت‌های این قاره است نتوانست به مرحله بعد صعود کند. در حال حاضر چند تیم در غرب آسیا حرف اول را می‌زنند که پرسپولیس و استقلال هم جز تیم‌های قدرتمند این مسابقات به شمار می‌روند. نمایندگان ایران با برنامه‌ریزی خوب می‌توانند در این فصل به فینال لیگ قهرمانان صعود کنند. از نظر فنی پتانسیل حضور در فینال را داریم و فقط باید از نظر سخت‌افزاری خودمان را در سطح تیم‌های متمول غرب آسیا قرار دهیم تا بتوانیم در فینال آسیا نماینده‌ای از ایران داشته باشیم.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه