119694
شنبه  24  آذر  1397
سه شنبه , 28 فروردین 1397 ساعت 11:28

مدیرعامل باشگاه سایپا:‌

دو فینال تا نایب‌قهرمانی در لیگ پیش رو داریم/ راه درست دایی پیش پای ترابی

مدیرعامل باشگاه سایپا گفت: برای آنکه بتوانیم به سهیمه آسیا برسیم و نایب قهرمان لیگ شویم نیاز به پیروزی در دو فینال باقیمانده در دو هفته پایانی لیگ داریم.

رضا درویش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره اینکه تصور آن را می‌کرد تا تیمش در یکقدمی عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر قرار بگیرد گفت: «تیم ما مشکلات را با صبر و تحمل پشت‌سر گذاشت. حمایت مناسب علی دایی و کادرفنی اش در کنار پشتکار بازیکنان تیم موقعیت بسیار خوبی را ایجاد کرده است. تقریبا 90 درصد راه آسیایی شدن را گذرانده‌ایم و دو فینال تا رسیدن به سهمیه آسیا داریم. باید نهایت دقت و تلاش را انجام دهیم تا بتوانیم نماینده ایران شویم.»

وی در مورد اینکه سایپا در مصاف با گسترش فولاد و پیکان در دو هفته پایانی لیگ چقدر شانس پیروزی و ماندن در رتبه دوم جدول را دارد، اظهار داشت: «هم من و هم علی دایی مرتبا به بازیکنان این تیم این نکته را گفته‌ایم که همه چیز برای حضور در آسیا در دست خودمان است. ما اگر در دو بازی پایانی برنده شویم نیازی نداریم که نگران برنده شدن رقبای‌مان باشیم و بنابراین باید بهترین عملکردمان را مقابل تیم‌‌های گسترش فولاد و پیکان انجام دهیم تا بدون دغدغه خاصی لیگ را به پایان برسانیم.»

مدیر عامل باشگاه سایپا خاطرنشان کرد: «تیم گسترش فولاد از مربی فوتبال دان و باتجربه‌ای بهره می‌برد و هفته قبل موفق شد استقلال را متوقف کند. بدون تردید آنها انگیزه لازم برای گرفتن امتیاز از ما را دارند و بازیکنان تیم نباید کم‌کاری مقابل این حریف داشته باشند. در بازی هفته آخر هم با پیکانی بازی داریم که از مربی کاردانی بر روی نیمکت خود بهره می‌برد و دوست دارد تا با بهترین نتیجه لیگ را به پایان برساند. بدون تردید بازیکنان ما که سختی های فراوانی را متحمل شده‌اند، در این دو فینال باید بهتر از گذشته باشند تا رقبای‌شان را مغلوب کنند.»

وی درباره اینکه علت اصلی موفقیت سایپا در این فصل چه بوده است، عنوان کرد: «سایپا باشگاه موفقی در امر زیرساخت‌هاست و علاقه‌ای ندارد که از میوه رسیده دیرگان استفاده کند، چرا که همیشه این روش جواب نمی‌دهد. تیم ما یکی از جوان‌ترین تیم‌های این فصل لیگ بود و از آنجایی که سرمربی تیم‌مان علی دایی علاقه وافری به کار کردن با جوان‌ها دارد، این بازیکنان انگیزه فراوانی دارند تا ارزش‌های‌شان را اثبات کنند. دایی به نام‌ها بی‌توجه است و بر اساس توانایی‌ها به نفرات تیمش میدان می‌دهد. بازیکنان هم می‌دانند که با وجود علی دایی 50 درصد راه را رفته‌اند و برای همین هم از تمامی استعدادشان بهره می‌برند تا نام خود را در فوتبال ایران مطرح کنند.»

درویش درباره اینکه علی دایی چندین بار اعلام کرده مانع جدایی بازیکنی نمی‌شود اما برای مهدی ترابی شرط گذاشته که اگر از سایپا برود باید به یک تیم اروپایی بپیوندد، بیان کرد: «ترابی فصل گذشته هم از اروپا پیشنهاد داشت ولی به خاطر آنکه آن پیشنهادها از تیم‌های معتبری نبود، این بازیکن در سایپا ماند. علی دایی چند سالی در اروپا بازی کرده و هدفش این است تا بازیکن تیمش بتواند پیشرفت بیشتری کند. برای همین هم به ترابی توصیه کرده تا به اروپا برود.»

وی در مورد اینکه ترابی سرباز است و نمی‌تواند فصل بعد برای سایپا بازی کند و چگونه می‌خواهد به اروپا برود، تاکید کرد: «هر چیزی روال قانونی‌اش را دارد. تا آنجا که می‌دانم، ترابی کسر از خدمت دارد و این فرصت را دارد که در خدمت تیم ملی در جام جهانی باشد. .»

مدیر عامل باشگاه سایپا درباره اینکه اگر ترابی مشکل سربازی نداشت و دلش با یکی از تیم‌های سرخابی پایتخت بود، باشگاه سایپا در آینده اجازه جدایی به این بازیکن را می‌دهد یا نه، اظهار کرد: «سایپا خانه امثال مهدی ترابی است و این بازیکن با داشتن الگوهایی مثل ابراهیم صادقی که 18 سال در این تیم ماند یا روزبه شاه علی دوست، یقینا از سایپا جدا نمی‌شود و اگر در ایران بماند حتما برای ما بازی می‌کند.»

درویش درباره اینکه اگر بازیکنان سایپا نتوانند سهیمه آسیا را بگیرند، جریمه می‌شوند، بیان داشت: «اصلا چنین اتفاقی نمی افتدو در ابتدای فصل قولی که علی دایی داد، این بود که تیم رتبه‌ای تک رقمی در پایان فصل به دست آورد و بین رده‌های ششم تا نهم قرار بگیرد. حالا که این توفیق نصیب تیم ما شده و در بدبینانه‌ترین حالت در رده پنجم قرار می‌گیریم، بازیکنان نباید جریمه شوند. ضمن اینکه با توجه به قرارداد دو ساله علی دایی باید به نحوی از تیم حمایت کنیم که آنها با انگیزه مضاعف تری فصل آینده به مصاف حریفان بروند.»

وی در مورد اینکه تا اینجای فصل چند درصد از مبلغ قراردارد بازیکنان و مربیان تیم پرداخت شده است، بیان کرد: «70 درصد از کل قرارداد اعضای تیم را داده‌ایم و در تلاشیم که 30 درصد باقیمانده را در زمانی مناسب پرداخت کنیم.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه