87827
يكشنبه  25  آذر  1397
پنجشنبه , 17 اسفند 1396 ساعت 10:09

حمید استیلی:

پول بدهند تا مجموعه‌ای پاس دسته سومی را تحویل بگیرد/ تجربه تلخ تیم‌داری در راه‌آهن

بازیکن سابق پاس تهران گفت: با توجه به اینکه تیم پاس در دسته سوم لیگ آزادگان قرار دارد برای آنکه مجموعه‌ای هدایت این تیم را برعهده بگیرد، باید پولی پرداخت شود.

حمید استیلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره اینکه او 10 سال در رده‌های سنی تیم‌های مختلف پاس تهران بازی کرده و امروز این تیم با نام پاس همدان در لیگ دسته سوم آزادگان قرار دارد، گفت:‌«پاس تیمی اصیل و ریشه‌دار در فونژتبال ایران بود که با تصمیم‌گیری‌های غلط نابود شد. متاسفانه مسئولان این تیم حاضر نشدند برای تیم‌شان هزینه کنند و در اتفاقی اشتباه این تیم را به همدان انتقال دادند و امروز ایم تیم در دسته سوم قرار دارد.»

وی ادامه داد: «همه تیم‌هایی که به شهرستان رفتند، با ناکامی‌های مختلفی مواجه شدند و حیف است شهر تهران با این همه جمعیت در سطح لیگ برتر محروم از تیم‌هایی باشد که ریشه آنها در این شهر بوده است. تمامی تیم‌هایی که به شهرهای دیگر رفتند، موفقیتی را به دست نیاوردند و شاهد هستیم که سایپا و پیکان ناچارا به تهران برگشتند و دیگر تیم‌ها هم به رده‌های پایین‌تر سقوط کردند. در این میان پاس از همه تیم‌هایی که به شهرهای دیگر فرستاده شد، به دلیل قدمتی که داشت، مهم‌تر بوده است و فقدان این تیم هنوز هم با هیچ تیم دیگری پر نشده است. تیمی که هواداران زیادی داشت و برابر تیم‌های استقلال و پرسپولیس از حمایت هواداران خودی بهره می‌برد.»

بازیکن سابق پاس تهران افزود: «متاسفانه عده‌ای می‌ترسند درباره تیم پاس حرف بزنند و کسانی که عامل حضور این تیم در دسته سوم شده‌اند را به چالش بکشند. سال‌ها در تیم پاس بازی کردم و از این تیم بود که به تیم ملی و پرسپولیس رسیدم. تیم پاس برای فوتبالیست‌های سرباز تخرانی هم بسیار مناسب بود و الان فقدان این تیم به این قشر از فوتبال کشور هم کمک نمی‌کند. حیف است پاسی که استعدادهای زیادی به فوتبال ایران ارائه می‌کرد، 10 سال است که در این زمینه کمکی نکرده و جالب اینجاست که اگر همین امروز هم به داد این تیم برسند، چند سالی زمان می‌برد تا پاس تبدیل به تیمی شود که سال‌ها به فوتبال ملی کشور کمک کرد.»

استیلی در مورد اینکه برخی پیشکسوتان تیم پاس اعلام کرده‌اند، قصد دارند مالکیت تیم پاس را برعهده بگیرند و در این راه صحبت‌هایی با وی انجام داده‌اند، بیان کرد: «الان در کشور ما تیم‌داری کاری پرهزینه و پر دردسر است. من چند سال پیش در تیم راه‌آهن این تجربه را داشتم و هنوز هم کلی طلب از قوه قضاییه بابت هزینه‌هایی که انجام دادیم، داریم. مشخص هم نیست چه زمانی پولی که خرج کردیم به ما برگردانده می‌شود. آن هم در شرایطی که ما دلسوزانه برای بقای تیم راه‌آهن تلاش کردیم ولی وقتی به‌رغم هزینه‌هایی که مرده بودیم، مالکیت تیم به ما داده نشد، خود را کنار کشیدیم.»

وی خاطرنشان کرد: «با توجه به اینکه حمایتی از سرمایه‌گذاران خصوصی در فوتبال کشور نمی‌شود و من این تجربه تلخ را در راه‌آهن دارم. نمی‌خواهم بار دیگر اذیت شوم و در عرصه‌‌ای وارد شوم که علاوه بر هزینه کردن با موانع مختلفی مواجه می‌شود. اصلا دوست ندارم کاری را انجام دهم که می‌دانم در آن مشکلات متعددی وجود دارد و حمایتی هم وجود ندارد. بنابراین بهتر می‌بینم که بار دیگر وارد تیم‌داری نشوم تا روزی که شرایط برای سرمایه‌گذاران مساعد شود. اگرچه می‌دانم انتظار برای رسیدم به شرایط مناسب سرمایه‌گذاری انتظار دوری از واقعیت است.»

استیلی یادآور شد: «پاس در حال حاضر در دسته سوم لیگ آزادگان قرار دارد و اینکه تیمی بخواهد خود را از دسته سوم به سطح اول فوتبال ایران برساند، نیازمند هزینه‌ها و البته حوصله فراوانی به همراه برنامه‌ریزی کاملا هدفمندی است. به نظرم باید پولی پرداخت شود تا مجموعه‌ای قبول کند که تیم پاس را تحویل بگیرد. در سال‌های گذشته افرادی زیادی بودند که سرمایه‌های خود را در فوتبال صرف کرده‌اند ولی عایدی نداشتند و جز ضرر مالی و حتی اعتباری برای آن افراد فایده دیگری نداشت.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه