201437
دوشنبه  19  آذر  1397
جمعه , 19 آبان 1396 ساعت 11:40

کارشناس فوتبال در گفت‌وگو با آنا

پاناما یک حریف معمولی برای تیم ملی بود/ برای موفقیت در جام جهانی باید با تیم‌های قدرتمندتری بازی کنیم

هادی طباطبایی گفت: پاناما یک حریف معمولی برای تیم ملی بود که قدرت زیادی نداشت تا بازیکنان ما را تحت فشار قرار دهد.

به گزارش خبرنگار ورزشی آنا، تیم ملی فوتبال در چارچوب اردوهای آماده‌سازی برای حضور در رقابت‌های جام جهانی شب گذشته در یک دیدار تدارکاتی به مصاف پاناما رفت و در حالی که تیم حریف نتوانست فشار زیادی را روی دروازه ما ایجاد کند شاگردان کی‌روش با دو گل دژاگه و قدوس در مقابل تک گل پاناما این تیم را شکست دادند.

هادی طباطبایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی آنا، در مورد شرایط تیم ملی در بازی مقابل پاناما گفت: «پاناما حریف قدرتمندی برای تیم ملی نبود و گرچه این تیم چند بازیکن اصلی خودش را دراختیار نداشت اما اگر با تمام نفرات هم برابر ایران قرار می‌گرفت نمی‌توانست تیم ملی را شکست دهد. در بازی شب گذشته هر دو تیم با ترکیب اصلی خودشان به میدان نیامدند و شاید این مساله بستگی به توافقاتی دارد که قبل از بازی بین دو تیم حاصل شد.»

وی ادامه داد: «تیم ملی در شروع بازی خوب بود و یکی از دلایل این بود که تیم حریف قدرت زیادی نداشت. رفته رفته در ادامه بازی تیم ما ضعیف‌تر شد و این مساله ربطی به قدرت پاناما نداشت و بازیکنان ما خودبه‌‌خود انگیزه‌شان را از دست دادند. پاناما هم یک تیم معمولی بود که نحوه چیدمان ترکیب این تیم نشان‌دهنده این بود که هیچ انگیزه‌ای برای گل‌زدن و پیروزی نداشتند.»

کارشناس فوتبال در خصوص انتخاب تیم‌ها برای برگزاری بازی‌های دوستانه برای تیم ملی بیان کرد: «تیم ملی فوتبال ما در حال حاضر حرف اول را در آسیا می‌زند و بازیکنان تیم تجربه زیادی در میادین بین المللی دارند. شرایط فوتبال ما با گذشته تفاوت زیادی دارد و بهتر است که مسئولین فدراسیون به دنبال برگزاری بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های قوی‌تری باشند. ما اگر باید به فکر صعود به مرحله حذفی جام جهانی باشیم باید با تیم‌های قدرتمندتری بازی کنیم.»

طباطبایی در مورد عملکرد سامان قدوس در اولین بازی که به عنوان یار اصلی در ترکیب تیم ملی قرار گرفت اظهار داشت: «قدوس یک بازیکن در کلاس بالای اروپا است و چند روز گذسته هم شاهد بودیم که به عنوان بهترین مهاجم لیگ سوئد انتخاب شد. قطعا این بازیکن شاخصه‌هایی دارد که این عنوان را کسب کرد. در بازی شب گذشته هم عملکرد خوبی در ترکیب داشت اما سایر بازیکنان تیم ملی باید بیشتر با او هماهنگ شوند و در صحنه‌هایی شاهد بودیم که می‌توانستند پاس‌های بهتری به قدوس بدهند اما این کار را انجام ندادند.»

وی در مورد انتخاب بیرانوند به عنوان دروازه‌بان اصلی تیم ملی در جام جهانی گفت: «من فکر می‌کنم کی‌روش دروازه‌بان اصلی خودش در جام جهانی را انتخاب کرد و این بازیکن هم علیرضا بیرانوند است اما کی‌روش می‌خواهد سایر دروازه‌بان‌هایی که به اردو دعوت می‌کند را برای دروازه‌بانی دوم و سوم تیم ملی انتخاب کند.»

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه