دوشنبه  30  اردیبهشت  1398
چهارشنبه , 14 آذر 1397 ساعت 15:25

ذوالفقاری:

رمز ماندگاری مراسم اربعین در مردمی بودن آن است

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: رمز ماندگاری مراسم اربعین در مردمی بودن، به معنای واقعی آن است.

به گزارش خبرنگار حوزه حج و زیارت گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، حسین ذوالفقاری، عصر امروز در اختتامیه سومین همایش عبرات که در سالن همایش وزارت کشور برگزار شد، با تجلیل از رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین گفت: حجت‌الاسلام احمدی در حوزه فرهنگی اربعین زحمات زیادی را متحمل می‌شوند.

وی افزود: اگر در یک تقسیم‌بندی نسبی بخواهیم اظهار نظر کنیم، بخش خدمات و زیرساختی و تسهیل در مراسم اربعین، مقدمه است. آنچه باید نتیجه ببینیم، در حوزه فرهنگی و تبلیغی و جلوه‌های معنوی اربعین است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد:کار شما عزیزان که در برنامه‌های اربعین فعالیت می‌کنید، بسیار ماندگار است.

وی یادآور شد: رمز ماندگاری مراسم اربعین در مردمی بودن، به معنای واقعی آن است. وقتی صحبت از مردمی بودن می‌کنیم برخی تصور می‌کنند که نقش نهادهای عمومی و دولتی باید کنار گذاشته شود، در حالی که آن‌ها هم باید نقش خود را ایفا کنند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تأکید کرد: اربعین یک فرهنگ مردمی است. یکی از دلایلی که می‌گویم هر کس در هر لباس در  اربعین شرکت می‌کند. تابلوی سازمان نداریم. برخی این تابلو را به جان نخریدند. ما همه زیر یک پرچم هستیم. یک عنوان مشترک داریم و آن هم زوار خادم اباعبدالله الحسین (ع) است.

وی ادامه داد: تا زنده هستم نمی‌گذارم کسی از تابلوهای سازمانی در پیاده روی اربعین استفاده کند. متأسفانه در اداره امور کشور با این موضوع مواجه هستیم. گاهی تعصبات سازمانی، باعث شده که حقایق را نبینیم  و حاضر نیستیم اشکالات سازمانی را بپذیریم؛ همه اینها رخنه‌هایی برای نفوذ اصلی است.

انتهای پیام/4090/خ

http://ana.ir/i/331759
مبلغان فعال در ایام اربعین تجلیل می‌شوند

مبلغان فعال در ایام اربعین تجلیل می‌شوند

تعداد اخبار امروز گروه : 2 خبر