چهارشنبه  05  تیر  1398
چهارشنبه , 11 مهر 1397 ساعت 13:03

نوسانات بازار ارز هزینه ویزای اربعین را کاهش می‌دهد؟

نوسانات بازار ارز بارقه امیدی را در دل عاشقان اهل‌بیت(ع) ایجاد کرده تا شاید در این بحبوحه هزینه ویزای اربعین کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار حوزه حج و زیارت و اوقاف و امور خیریه گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، نوسانات شدید روزهای اخیر در بازار آزاد ارز گمانه‌زنی‌هایی را در خصوص تغییر هزینه اربعین برای زائرین حضرت ابا‌عبدالله الحسین (ع) ایجاد کرده است؛ این در حالی است که تا پیش از این بر اساس آخرین اخبار، کل هزینه دریافت ویزا به اضافه بیمه، خدمات درمانی و خدمات دفاتر و شرکت‌های زیارتی و گردشگری وابسته به سازمان حج و زیارت ۳۸۶ هزار تومان برای هر زائر محاسبه شده است.

در همین خصوص شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین به خبرنگار آنا گفت: در صورتی که قیمت دلار بین 10 تا 12 هزار تومان باشد، تغییری در هزینه زائرین ایجاد نمی‌شود، چون در این‌باره ما با قیمت پایین‌تری با بانک مرکزی به توافق رسیده‌ایم و تنها کاهش قیمت دلار تا 7 هزار تومان، ما را برای مذاکره مجدد با بانک مرکزی مجاب می‌کند.

گفتنی است قیمت مصوب براساس نرخی است که از سوی سامانه نیما اعلام می‌شود و تصمیم مسئولان نیز برای محاسبه هزینه ویزای اربعین بر مبنای قیمت دلار در این سامانه است.

امیدواریم با اتخاذ تدابیری از سوی مسئولان، شاهد کاهش هزینه زائران اربعین حسینی باشیم، چون این موضوع می‌تواند به حضور هر چه بیشتر مشتاقان راهپیمایی باشکوه اربعین افزوده و امید دشمنان و بدخواهان دستگاه اهل‌بیت‌(ع) را به یأس تبدیل کند.

انتهای پیام/۴۰۷۲/ن

http://ana.ir/i/315317
قیمت ویزای اربعین 97 کاهش می‌یابد؟

قیمت ویزای اربعین 97 کاهش می‌یابد؟

15 هزار تومان بیمه زائرین، 230 میلیون تومان تعهد پرداخت خسارت دارد

15 هزار تومان بیمه زائرین، 230 میلیون تومان تعهد پرداخت خسارت دارد

11/07/1397 03:37:31 ب.ظ
بعید میدونم خدا کنه کاهش پیدا کنه
11/07/1397 03:30:23 ب.ظ
انشا الله این اتفاق مبارک بیفته البته ارز اربعین را بر اساس دلار 8500 لحاظ کرده اند به همین خاطر بعید می دانم
تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر