دوشنبه  30  اردیبهشت  1398
دوشنبه , 12 آذر 1397 ساعت 16:36

رحمتی:

اطلاعات حکمت و معرفت تا پایان آذر منتشر می‌شود

مدیرمسئول و سردبیر اطلاعات حکمت و معرفت از انتشار این مجله فلسفی تا پایان آذرماه خبر داد.

ان‌شاءالله رحمتی در گفتگو با خبرنگار حوزه آیین و اندیشه خبرگزاری آنا گفت: با تدابیر جدیدی که اندیشیده شده است، نشریه «اطلاعات حکمت و معرفت» که پیش از این در قالب ماهنامه منتشر می‌شد، از این پس به صورت فصلنامه منتشر خواهد شد. شماره آینده این نشریه در اواخر آذرماه به قیمت 15 هزار تومان روی کیوسک خواهد بود.

مدیرمسئول و سردبیر اطلاعات حکمت و معرفت با اشاره به این که آخرین شماره این نشریه مرداد 1397 منتشر شد، اظهار کرد: مخاطبان در دور جدید انتشار، شاهد تغییراتی از لحاظ محتوایی خواهند بود. با توجه به این که برای آماده‌سازی هر شماره فرصت بیشتری خواهیم داشت، سعی دست‌اندرکاران مجله بر آن بوده است تا مقالاتی که منتشر می‌شود، گزیده‌تر و باکیفیت‌تر شده و با انتشار آن به صورت فصلنامه تناسب بیشتری داشته باشد. البته حجم و قطع نشریه تغییر نکرده است بلکه با توجه به انتشار به صورت فصلنامه، عمده مطالب به صورت مقالات تخصصی است و دیگر مطالبی نظیر معرفی کتاب و گزارش‌های گوناگون را نخواهیم داشت.

رحمتی با اشاره به این که اطلاعات حکمت و معرفت تاکنون در 148 شماره و در قالب ماهنامه منتشر شده است، گفت: پرونده اولین شماره فصلنامه درباره «شعر و اندیشه حافظ» خواهد بود که امیدواریم تا پایان آذرماه منتشر شود.

استاد فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در ادامه گفت: اطلاعات حکمت و معرفت، انتشار خود را به صورت ماهنامه از اواخر سال 1384 آغاز کرد. امسال با توجه به مشکلات مالی که گریبانگیر حوزه نشر کشور و به تبع آن مؤسسه اطلاعات شد و هزینه‌ها بالا رفت، ناگزیر شدیم تا مجله را در قالب فصلنامه منتشر کنیم؛ با این حال این وضعیت جدید را برای ارتقای کیفیت مجله یک فرصت می‌دانیم.

رحمتی به حمایت‌های مؤسسه اطلاعات از انتشار اطلاعات حکمت و معرفت نیز اشاره کرد و گفت: در طول این سال‌ها حجت‌الاسلام سید محمود دعایی و همکارانشان در مجموعه مؤسسه اطلاعات انصافاً خیلی کمک کردند و زحمت کشیدند. انتشار یک مجله آن‌ هم به‌ صورت منظم کار بسیار سختی است. ما با حمایت آقای دعایی تا امسال واقعاً دغدغه انتشار مجله را نداشتیم. یعنی مطمئن بودیم که اگر مطالب آماده بشود، مجله سر وقت منتشر خواهد شد و این موضوع در حوزه انتشار، مسئله خیلی مهمی است. ضمن این که تعهدات مالی به نویسندگان و عوامل نشریه هم به موقع انجام می‌شد.

 انتهای پیام/4072/4104/

http://ana.ir/i/324568
بررسی شعر و اندیشه حافظ در فصلنامه اطلاعات حکمت و معرفت

بررسی شعر و اندیشه حافظ در فصلنامه اطلاعات حکمت و معرفت

اطلاعات حکمت و معرفت در آخرین مراحل انتشار است

اطلاعات حکمت و معرفت در آخرین مراحل انتشار است

تجلیل از بنیان‌گذار ادیان و عرفان تطبیقی در ایران

تجلیل از بنیان‌گذار ادیان و عرفان تطبیقی در ایران

3 ویژگی فلسفه کاربردی از نگاه یحیی بونو

3 ویژگی فلسفه کاربردی از نگاه یحیی بونو

قرآن شناخت؛ ترجمه تفسیر قرآن به روایت سید حسین نصر

قرآن شناخت؛ ترجمه تفسیر قرآن به روایت سید حسین نصر

۳ ویژگی که هانری کربن برای نبی ذکر می کند

۳ ویژگی که هانری کربن برای نبی ذکر می کند

13/09/1397 03:39:44 ب.ظ
دکتر رحمتی مرد زحمتکش و عالمی است
12/09/1397 05:16:47 ب.ظ
ازایشون بیشتر بشنویم ازتون
12/09/1397 04:37:23 ب.ظ
مجله وزین و خوبی است. امیدواریم دیگر در انتشار آن وقفه ای ایجاد نشود
تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر