جمعه  01  شهریور  1398
يكشنبه , 20 مرداد 1398 ساعت 08:33

در دومین جایزه آکادمی سینماسینما؛

نرگس آبیار چهره موثر سینمای ایران در سال 1397 شد/ تقدیر از واروژ کریم مسیحی برای یک عمر عشق به سینما

در مراسم دومین جایزه آکادمی «سینماسینما» نرگس آبیار به انتخاب اهالی رسانه چهره موثر سینمای ایران در سال 1397 شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از آکادمی سینماسینما، در مراسم دومین جایزه آکادمی سینماسینما که شامگاه شنبه در هتل انقلاب برگزار گردید، نرگس آبیار به انتخاب اهالی رسانه به عنوان چهره موثر سینمای ایران در سال 1397 انتخاب شد.

دبیر جشن آکادمی سینماسینما در ابتدای این مراسم با خوش‌آمدگویی به مهمانان دومین جایزه آکادمی سینماسینما گفت: از همه دوستانی که در این مراسم با ما همراهی دارند و در سالن حضور یافتند ممنونم. لازم می‌دانم درباره نکته‌ای که امسال رخ داد توضیح بدهم.

کیوان کثیریان اظهار کرد: ما یک بخش مهم به نام چهره سال داریم که ۲۰۷ روزنامه‌نگار سینمایی در آن شرکت کردند و به طور آزاد به هر چهره سینمایی که احساس کردند در سینمای ایران موثر بوده رای دادند. ما امروز 10 نفر اول را معرفی می‌کنیم، نامزدی وجود نداشت که از میان آنها انتخاب شود بنابراین انصراف دوستان در سیستم ما نمی‌گنجید. با احترام به این عزیزان خصوصاً آقای انتظامی 10 نفر اول که با ذکر دلیل از سوی روزنامه‌نگاران انتخاب شده‌اند معرفی می‌شوند. ما از این روزنامه‌نگاران اجازه گرفتیم که آرا را منتشر کنیم که فردا و پس فردا این اتفاق خواهد افتاد.

وی عنوان کرد: روز خبرنگار را به همکارانم تبریک می‌گویم و امیدوارم روزهای بهتری در انتظار روزنامه‌نگاری ما باشد.

کثیریان سپس با تشکر از حامیان مراسم گفت: از حامیان مراسم که در بخش جوایز به ما کمک کردند تشکر می‌کنم. جایزه مخصوصی که یک نهال بلوط است از سوی بنیاد محیط زیستی الگن به هر کدام از برنده‌های ما اهدا می‌شود. ان‌شاءالله در پاییز از آنها دعوت می‌شود که درختشان را بکارند. از هلال احمر خیلی ممنونم که با پروژه نذر آب با ما بودند و از مؤسسه هفت رخ که برگزار‌کننده مراسم بود نیز سپاسگزارم.

کثیریان در پایان با توضیح این نکته که امسال آکادمی به ۸۶ نفر رسید، گفت: ان‌‌شاءالله سال بعد تعدادی اعضای آکادمی به صد نفر خواهد رسید. از تمام این افراد خیلی ممنونم. واقعاً باید از آقای عیاری که راهنمای ما هستند و اجازه می‌دهند سایه‌شان بالای سر ما باشد تشکر کنم. امیدوارم این جشن که خیلی خصوصی برگزار می‌شود حمایت معنوی شما عزیزان را داشته باشد.

مراسم با اعطای جوایز بخش‌های مختلف ادامه یافت:

بهترین فیلم کوتاه و بهترین فیلم مستند

علی‌اکبر صادقی، ابراهیم فروزش و مهرداد اسکویی هنرمندانی بودند که برای اهدای جایزه بهترین فیلم کوتاه روی صحنه آمدند.

جایزه بهترین فیلم کوتاه به ماچ سینمایی (کریم لک‌زاده) اهدا شد.

سایر نامزدهای این بخش: بچه خور(محمد کارت)/ تشریح (سیاوش شهابی)/ تو هنوز اینجایی (کتایون پرمر و محمد روحبخش)/ دریای تلخ (فاطمه احمدی)/ گسل (سهیل امیرشریفی)/ مثل بچه آدم (آرین وزیر دفتری)

جایزه بهترین فیلم مستند به بهارستان، خانه ملت (بابک بهداد) تعلق گرفت.

سایر نامزدها: اسرار دریاچه (آرمین ایثاریان)/ اکسدوس (بهمن کیارستمی)/ پرسپولیس، شیکاگو (ارد عطارپور)/ خاتمه (مهدی و هادی زارعی)/ خرامان (آرش اسحاقی)/ فریاد رو به باد (سیاوش جمالی و عطا مهراد)

بابک بهداد کارگردان مستند «بهارستان خانه ملت» پس از دریافت این جایزه گفت: متشکرم از عوامل فیلمم اما باید یک تشکر ویژه از ارد عطارپور کنم که در کنار من ایستاد که این فیلم تمام شود.

مهرداد اسکویی هم گفت: به عنوان نماینده کوچک سینمای مستند و کوتاه ایران فکر می‌کنم جایزه مستند تعریف ویژه‌ای دارد و ما نیاز داریم که سینمای مستقل را پشتیبانی کنیم. یکی از فیلمسازان مستقل سینمای ایران آقای عیاری است و فکر می‌کنم پشتیبانی ایشان از بخش مستند خیلی حیاتی است. امیدوارم این بخش از سینمای ایران که بیشتر به صورت مستقل کار می‌کند دیده و حمایت شود.

بهترین فیلمساز اول

خسرو معصومی و کیانوش عیاری برای اعطای جایزه بهترین فیلمساز اول روی سن آمدند.

دیپلم افتخار فیلمساز اول به پویا بادکوبه (درساژ) و جایزه بهترین فیلمساز اول به محمود غفاری (شماره ۱۷ سهیلا) اهدا شد.

سایر نامزدها: پوریا کاکاوند (گلدن تایم)/ عباس نظام‌دوست (گرگ بازی)/ کاظم ملایی (کوپال)

سمیرا برادری تهیه‌کننده «درساژ» که دیپلم افتخار بهترین فیلمساز اول را به جای پویا بادکوبه دریافت کرد گفت: پویا بادکوبه سلام خودش را رساند. خیلی از اعضای آکادمی متشکرم. آرزو می‌کردم همان‌قدر که فیلم «درساژ» دستاوردهای درخشانی در خارج از ایران داشت در داخل هم مورد توجه قرار می‌گرفت. به این دلیل که یک فیلم جشنواره‌ای نبود و دغدغه اجتماعی داشت اما بابت اینکه فیلم مورد توجه قرار گرفت خوشحالم.

دومین دوره آکادمی سینما سینما

پاسداشت یک‌عمر عشق به سینما؛ واروژ کریم مسیحی

مراسم با پخش کلیپی درباره واروژ کریم مسیحی ادامه پیدا کرد. امسال در جایزه آکادمی سینماسینما جایزه تندیس مهرگیاه «پاسداشت یک‌عمر عشق به سینما» به این سینماگر اعطا شد.

در این بخش ویدئویی درباره کریم مسیحی پخش شد که سید جواد یحیوی مجری مراسم در توضیح این ویدئو گفت: مطمئنم خیلی‌ها این ویدئو را ندیده بودند. این فیلم مربوط به بزرگداشت هنرمندان ارامنه کشور بود که در سال ۷۰ در باشگاه آرارات برگزار شده بود.

ابراهیم حقیقی در پاسداشت یک عمر عشق به سینما که به واروژ کریم مسیحی اختصاص یافت، گفت: عشق واروژ به سینما یک‌طرفه است و هیچ جواب شایسته‌ای از سینما نگرفته. سال ۵۹ سریال «سربداران» را آقای نجفی شروع کردند. محمد پورستار به من گفت بیا به خیابان بلوار پیش واروژ برویم. از آن موقع دوستی من با او شروع شد. تا سریال کلید بخورد قرار شد یک فیلم کوتاه ساخته شود و از آن روز در طول این سال‌های دراز کنار واروژ بودم. با توانمندی‌های بسیاری که دارد بیش از فیلم‌هایی که ساخته سناریو دارد. بیش از فیلم‌نامه‌هایی که نوشته فیلم تدوین کرده. این عشقش به سینما باید تبدیل به فیلم شود نه برای خودش که باید به گنجینه سینمای ایران افزوده شود اما متاسفانه نمی‌شود و همچنان امسال هم او نتوانست فیلم بسازد. 

سعید پورصمیمی هم درباره واروژ کریم مسیحی گفت: من خیلی پیش از اینکه سینما را شروع کنم شنیده بودم که یک دستیار کارگردانی به اسم واروژ کریم مسیحی است که هر چه می‌گویند فیلم بساز می‌گوید زود است. بالاخره واروژ بعد از ساخت چند فیلم داستانی کوتاه «پرده آخر» را ساخت. با تمام شدن این فیلم دو اتفاق افتاد. اول اینکه وقتی فیلم را نشان دادند من در جشنواره نبودم همه شگفت‌زده شده بودند. یک نوع سینمایی بود که هم از لحاظ تجاری و هم برای فرهیختگان جذاب بود.

دومین دوره آکادمی سینما سینما

او ادامه داد: شوک دوم سال بعد که فیلم را نمایش دادند اتفاق افتاد. چون فروشش با شکست عجیبی مواجه شد. علی‌رغم اینکه فیلم غیر از اینکه مورد تأیید اهل فن بود برای عامه هم جذاب بود. برای من همیشه این سوال است که چرا فروش نکرد. در طول این سال‌ها هم خیلی‌ها گفتند عجب فیلمی بود. این یک معما است. فیلمی که از نظر هنری خیلی حائز اهمیت است. تماشاگر عام می‌گوید عجب فیلمی بود اما فیلم فروش نمی‌کند. البته من شنیدم که عوامل خیلی هم تلاش کردند که اکران خوبی بگیرند. اما گویا سرنوشت اینطور رقم خورده بود یا زده بودند که فیلم بعدی آقای واروژ کریم مسیحی در گروی استقبال از این فیلم باشد. الان دوستمان برنامه واروژ را اعلام کرد گفت به مناسبت یک عمر فعالیت، من بغض کردم. کدام فعالیت؟ کی گذاشتند کار کند؟ دردآور است که قدرش را نمی‌دانیم. الان نمی‌دانم بتواند کار کند یا نه. دستش را بگیریم.

واروژ کریم مسیحی هم گفت: من نمی‌دانم چه بگویم آیا این حرف‌هایی که دوستان درباره من زدند واقعا همینطور است یا نه؟ می‌خواهم یک تشکر کنم از اعضای آکادمی سینماسینما که این لطف را در حق من کردند و به من گفتند، من آمدم ولی واقعیت این است که هنوز توجیه نشدم چرا من. برای اینکه معمولا این بزرگداشت‌ها را یا برای جوانانی می‌گیرند که یک کاری را شروع کردند برای تشویق یا برای بزرگانی که کاری در سطح جهانی ساختند. مورد سوم برای آدم‌هایی است که یک مدل تودیع است که فکر نمی‌کنم دوستان آکادمی درباره من نظرشان این بوده ولی به هر حال من نمی‌خواهم بروم. من می‌مانم در این سینما…

دومین دوره آکادمی سینما سینما

این هنرمند پیشکسوت در ادامه گفت: سینما برای ما چوبی است که بندباز آن را در دست گرفته و روی طناب راه می‌رود اگر چوب را از او بگیرند زمین می‌خورد. سینما را از آدم‌هایی مثل من بگیرند نمی‌دانیم چه کنیم ما با این بزرگ شدیم و خواهیم مرد. امیدوارم فرصت دیگری پیش بیاید کار دیگری بسازم.

بهترین بازیگر زن و بازیگر مرد

برای اعطای جایزه بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مرد جایزه آکادمی سینماسینما، ستاره اسکندری، محمد متوسلانی و رضا کیانیان روی سن حضور یافتند.

جایزه بهترین بازیگر زن به زهرا داودنژاد (شماره ۱۷ سهیلا) اختصاص یافت.

سایر نامزدها: سارا بهرامی (دارکوب)/ سحر دولتشاهی (عرق سرد)/ باران کوثری (عرق سرد)/ باران کوثری (عصبانی نیستم)/ نگار مقدم (درساژ)/ شبنم مقدمی (خجالت نکش)/ مهتاب نصیرپور (آستیگمات)/ شیرین یزدانبخش (آشغال‌های دوست‌داشتنی)

زهرا داودنژاد پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر زن گفت: خیلی خوشحالم که در جمع خانواده بزرگ خودم هستم و بسیار سپاسگزارم از اعضای آکادمی که بالاخره بعد از رکورددار بالاترین کاندیداتوری برای این نقش به این نقش توجه کردند و جا دارد از آقای غفاری تشکر کنم که دوباره من را به سینما برگرداندند.

دومین دوره آکادمی سینما سینما

او در ادامه گفت: با تمام قلبم آرزو می‌کنم که این صنعت و هنر بزرگ به تمام افرادی متعلق باشد که جزو بازیگران کارگردانان و دیگر شاخه‌های مفقود شده و گمنام و فراموش شده باشند و امیدوارم این عرصه آنقدر فعالیت داشته باشد که همه بتوانند در مسیر اهداف و هنرشان پیش بروند.

جایزه بازیگر مرد نیز از سوی سه هنرمند حاضر روی سن اهدا شد.

دیپلم افتخار بازیگر مرد به حسن معجونی (خوک) و جایزه بهترین بازیگر مرد به نوید محمدزاده (مغزهای کوچک زنگ‌زده) تعلق گرفت.

سایر نامزدها: فرهاد اصلانی (مغزهای کوچک زنگ‌زده)/ امیر جدیدی (عرق سرد)/ امیر جدیدی (هت تریک)/ امین حیایی (شعله‌ور)/ جواد عزتی (تنگه ابوقریب)/ علی مصفا (گرگ بازی)

حسن معجونی که دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد را برای فیلم «خوک» دریافت کرد گفت: خیلی ممنونم و برایم جای افتخار است که در این جمع هستم. چنین جایزه‌ای برایم خیلی خوشحال کننده است وقتی کاندیداهای بخش‌های مختلف را دیدم خیلی خوشحال شدم که جزو این کاندیداها هستم به این دلیل که اکثر فیلم‌هایی که دوست داشتم در این جشن حضور داشتند و برایم باعث افتخار است.

دومین دوره آکادمی سینما سینما

محمد متوسلانی در سخنانی گفت: خیلی خوشحالم که در این جمع حضور دارم و جمعی بازیگران که اسباب افتخار هستند و ما از آنها چیز یاد می‌گیریم. امیدوارم همیشه روی صحنه حضور داشته باشند و تمام این استعدادها خوب شناخته شوند و از آنها استفاده شود.

رضا کیانیان هم با لحنی شوخ‌طبعانه گفت: قاعدتا در جشنواره‌ها به ترتیب اهمیت جایزه‌ها را می‌دهند یعنی اول کم اهمیت ترها را می‌دهند و نمی‌فهمم چرا اول باید جایزه خانم‌ها را بدهند بعد آقایان. یعنی کم اهمیت‌تر هستند که نیستند. به خصوص در سینمای ما که این همه مشکل برای خانم‌ها هست فکر می‌کنم باید اول جایزه آقایان را بدهند بعد خانم‌ها.

نوید محمدزاده پس از دریافت جایزه مهرگیاه بهترین بازیگر مرد گفت: خیلی خوشحالم که در این جشن هستم و برای دومین بار است که در دومین دوره این افتخار نصیب من شده که مورد تأیید کاردرست‌های سینما قرار بگیرم. باور کنید وقتی جایزه می‌گیرم تلاشم بیشتر می‌شود وقتی نمی‌گیرم می‌گویم تلاشت را آنقدر بیشتر کن که بگویند باید برای آن نقش به تو جایزه بدهند.

دومین دوره آکادمی سینما سینما

محمدزاده با اشاره به هومن سیدی گفت: هومن این پنجمین جایزه ای است که برای آن نقش می‌گیرم، فجر هم دست من نبود. نمی‌دانید چقدر هر سری به من انگیزه می‌دهید. من پسر این سینما هستم و پسر خوبی هستم و سعی می‌کنم مسیرم را بهتر ادامه بدهم و الان اینجا می‌خواهم بگویم اگر در زندگی‌ام به هر دلیلی آدم‌هایی بودند که از من ناراحت شدند می‌خواهم از همه معذرت بخواهم.

بهترین فیلمنامه‌نویس

سیروس الوند و محمدعلی نجفی برای اعطای جایزه بهترین فیلمنامه‌نویس روی سن حاضر شدند.

سیروس الوند گفت: فیلمنامه نویسی سخت‌ترین کار این سینما است. تنها رشته‌ای است که قبلش هیچ چیز نیست. بعدش هست. در یک جزیره آدم با حس و سوادش تنهاست و کار می‌کند و قدر هم نمی‌بیند. هر کاری می‌کنی قبلش چیزی هست فقط فیلمنامه است که قبلش هیچ چیز نیست و انگار آدم خلق می‌کند.

جایزه بهترین فیلمنامه‌نویس به محسن امیریوسفی (آشغال‌های دوست‌داشتنی) اختصاص یافت.

سایر نامزدها: مانی حقیقی (خوک)/ رضا درمیشیان (عصبانی نیستم)/ حامد رجبی (درساژ)/ هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ‌زده)/ محمود غفاری (شماره ۱۷ سهیلا)/ پیمان معادی (بمب؛ یک عاشقانه)/ حمید نعمت‌الله و هادی مقدم دوست (شعله‌ور)

جواد یحیوی با اشاره به اینکه این نخستین جایزه محسن امیریوسفی برای فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتنی» است اعلام کرد امیریوسفی ایران نیست و به جای او محمدرضا دلپاک و حبیب رضایی روی سن آمدند. جایزه امیریوسفی به دستان دلپاک سپرده شد.

چهره موثر سینمای ایران در سال ۱۳۹۷

مراسم با معرفی چهره موثر سال سینمای ایران در سال ۱۳۹۷ ادامه یافت. در این بخش ۱۰ نفر برتر معرفی شدند و نام نرگس آبیار به عنوان چهره موثر انتخاب شد.

اسامی افراد حاضر در فهرست بر اساس آرای ۲۰۷ نفر به این ترتیب بود:
۱- نرگس آبیار
۲- نوید محمدزاده
۳- محسن امیریوسفی
۴- رضا میرکریمی
۵- علی نصیریان
۶- سعید روستایی
۷- حسین انتظامی
۸- هومن سیدی
۹- بهرام توکلی
۱۰- جواد عزتی

نرگس آبیار پس از دریافت جایزه چهره برتر سال گفت: خیلی هیجان‌زده هستم برای اینکه کسانی رای دادند که همیشه نظرشان برای من مهم بوده، آموزگاران من بودند و من از آنها یاد می‌گرفتم و این باعث افتخار من است. همانطور که می‌دانید فیلم آخر من در سیستان و بلوچستان بود و بحران آب در آنجا خیلی جدی است و مناطق زیادی در حال خالی شدن از سکنه هستند. این کمپین نذر آب خیلی مهم است برای اینکه ما سفیر این کمپین شویم تا هم به صورت پراکنده به این مناطق آب‌‌رسانی شود. خیلی مهم است که از این مردم مظلوم حمایت کنیم و واقعا باید شرمنده باشیم که چنین استانی با این محرومیت در کشورمان داریم.

عباس یاری هم درباره جایزه‌ای که نرگس آبیار گرفت گفت: شاید به نظرتان برسد که کسی به عنوان چهره سال انتخاب شده که ره صدساله را یک شبه رفته و با ۴فیلم این قدر موفق شده. اینطور نیست. ایشان از شعر و قصه شروع کرده. در فیلم شیار ۱۴۳ به بهترین شکل و دردمندانه‌ترین شکل از جنگ می‌گوید در نفس به زیباترین شکل از کودک می‌گوید و در این فیلم آخر تصویرهایی می‌گیرد که آدم یاد فیلمساز برجسته آمریکا کاترین بیگلو می‌افتد که شاید تنها فیلمساز زن آمریکایی است که اسکار گرفته. امیدوارم این مسیر را با موفقیت همچنان ادامه بدهد.

بهترین کارگردان

سحر دولتشاهی، باران کوثری و سارا بهرامی برای اعطای جایزه بهترین کارگردان روی سن حاضر شدند.

باران کوثری گفت: آن چیزی که دلم می‌خواهم بگویم را نمی‌توانم بگویم فقط همان چیزهایی که ستاره اسکندری عزیز گفت. امیدوارم همه سوء تفاهم‌ها رفع شود.

جایزه بهترین کارگردان به هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ‌زده) اهدا شد.

سایر نامزدها: محسن امیریوسفی (آشغال‌های دوست‌داشتنی)/ محمدعلی باشه آهنگر (سرو زیر آب)/ بهرام توکلی (تنگه ابوقریب)/ مانی حقیقی (خوک)/ رضا درمیشیان (عصبانی نیستم)/ پیمان معادی (بمب؛ یک عاشقانه)/ حمید نعمت‌الله (شعله‌ور)

هومن سیدی هنگام دریافت جایزه بهترین کارگردان گفت: این یکی از بهترین جشن‌هایی بود که شرکت کردم کسانی را دیدم که مدت‌ها از آنها بی خبر بودم. خیلی خوشحالم که این جایزه را از یکی از رفقای خیلی قدیمی‌ام می‌گیرم.آقای عیاری شاید خودتان ندانید ولی یکی از تأثیرگذارترین کارگردان‌های زندگی من هستید و برای من افتخار است که اسم شما کنار این جایزه است.

دومین دوره آکادمی سینما سینما

بهترین فیلم

علی عباسی، غلامرضا موسوی و هارون یشایایی برای اعطای جایزه بهترین فیلم روی سن آمدند.

جایزه بهترین فیلم به مغزهای کوچک زنگ‌زده (سعید سعدی) تعلق گرفت.

سایر نامزدها: آشغال‌های دوست‌داشتنی (محسن امیریوسفی)/ بمب؛ یک عاشقانه (احسان رسول‌اف)/ تنگه ابوقریب (سعید ملکان)/ خوک (مانی حقیقی)/ سرو زیر آب (سید حامد حسینی)/ شعله‌ور (محمدرضا شفیعی)/ عصبانی نیستم (رضا درمیشیان)

سعید سعدی پس از دریافت جایزه بهترین فیلم که به «مغزهای کوچک زنگ‌زده» رسید گفت: خیلی خوشحالم که این جایزه را از این جشن دریافت می‌کنم. امیدوارم بتوانم قدم‌های بهتری را در عرصه سینما بردارم.

در ادامه یحیوی اعلام کرد در جشن سینماسینما لوح تقدیری به کارگردانی که اثرش جایزه بهترین فیلم را دریافت می‌کند اعطا می‌شود. مجید مظفری برای اعطای این جایزه روی سن حاضر شد و لوح را به هومن سیدی سازنده «مغزهای کوچک زنگ‌زده» اعطا کرد.

علی عباسی که از تهیه‌کنندگان قدیمی سینمای ایران است و برای اهدای جایزه بهترین فیلم روی صحنه آمده بود گفت: دلخوشی زندگی من همین است که ناخوانده و خوانده چهره صمیمی، مهربان و پرتلاش عزیزانم را در سینما ببینم. از اینکه سینمای ایران امروز بالنده‌تر پرتلاش‌تر است واقعا غرق شادی هستم. همه اخبار را دنبال می‌کنم و برای همه دوستانم احترام قائلم و همه این لحظات که شانس به من رو می‌کند شما را می‌بینم دلخوشی من است.

فهرست کامل برگزیدگان و دریافت کنندگان جوایز

بهترین فیلم: مغزهای کوچک زنگ‌زده (سعید سعدی)

سایر نامزدها: آشغال‌های دوست‌داشتنی (محسن امیریوسفی)/ بمب؛ یک عاشقانه (احسان رسول‌اف)/ تنگه ابوقریب (سعید ملکان)/ خوک (مانی حقیقی)/ سرو زیر آب (سید حامد حسینی)/ شعله‌ور (محمدرضا شفیعی)/ عصبانی نیستم (رضا درمیشیان)

بهترین کارگردان: هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ‌زده)

سایر نامزدها: محسن امیریوسفی (آشغال‌های دوست‌داشتنی)/ محمدعلی باشه آهنگر (سرو زیر آب)/ بهرام توکلی (تنگه ابوقریب)/ مانی حقیقی (خوک)/ رضا درمیشیان (عصبانی نیستم)/ پیمان معادی (بمب؛ یک عاشقانه)/ حمید نعمت‌الله (شعله‌ور)

دومین دوره آکادمی سینما سینما

بهترین فیلمنامه‌نویس: محسن امیریوسفی (آشغال‌های دوست‌داشتنی)

سایر نامزدها: مانی حقیقی (خوک)/ رضا درمیشیان (عصبانی نیستم)/ حامد رجبی (درساژ)/ هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ‌زده)/ محمود غفاری (شماره ۱۷ سهیلا)/ پیمان معادی (بمب؛ یک عاشقانه)/ حمید نعمت‌الله و هادی مقدم دوست (شعله‌ور)

بهترین بازیگر زن: زهرا داودنژاد (شماره ۱۷ سهیلا)

سایر نامزدها: سارا بهرامی (دارکوب)/ سحر دولتشاهی (عرق سرد)/ باران کوثری (عرق سرد)/ باران کوثری (عصبانی نیستم)/ نگار مقدم (درساژ)/ شبنم مقدمی (خجالت نکش)/ مهتاب نصیرپور (آستیگمات)/ شیرین یزدانبخش (آشغال‌های دوست‌داشتنی)

بهترین بازیگر مرد: نوید محمدزاده (مغزهای کوچک زنگ‌زده)

دیپلم افتخار: حسن معجونی (خوک)

سایر نامزدها: فرهاد اصلانی (مغزهای کوچک زنگ‌زده)/ امیر جدیدی (عرق سرد)/ امیر جدیدی (هت تریک)/ امین حیایی (شعله‌ور)

جواد عزتی (تنگه ابوقریب)/ علی مصفا (گرگ بازی)

بهترین فیلمساز اول: محمود غفاری (شماره ۱۷ سهیلا)

دیپلم افتخار: پویا بادکوبه (درساژ)

سایر نامزدها: پوریا کاکاوند (گلدن تایم)/ عباس نظام‌دوست (گرگ بازی)/ کاظم ملایی (کوپال)

بهترین فیلم مستند: بهارستان، خانه ملت (بابک بهداد)

سایر نامزدها: اسرار دریاچه (آرمین ایثاریان)/ اکسدوس (بهمن کیارستمی)/ پرسپولیس، شیکاگو (ارد عطارپور)/ خاتمه (مهدی و هادی زارعی)/ خرامان (آرش اسحاقی)/ فریاد رو به باد (سیاوش جمالی و عطا مهراد)

بهترین فیلم کوتاه: ماچ سینمایی (کریم لک‌زاده)

سایر نامزدها: بچه خور(محمد کارت)/ تشریح (سیاوش شهابی)/ تو هنوز اینجایی (کتایون پرمر و محمد روحبخش)/ دریای تلخ (فاطمه احمدی)/ گسل (سهیل امیرشریفی)/ مثل بچه آدم (آرین وزیر دفتری)

جایزه پاسداشت یک عمر عشق به سینما: واروژ کریم مسیحی

چهره موثر سینمای ایران در سال ۱۳۹۷: نرگس آبیار

انتهای پیام/4104/

http://ana.ir/i/409907
اکران مردمی «تپلی و من» در پردیس سینمایی آزادی

اکران مردمی «تپلی و من» در پردیس سینمایی آزادی

درخواست انتظامی برای حذف نامش از چهره‌های سال سینما

درخواست انتظامی برای حذف نامش از چهره‌های سال سینما

معرفی نامزدهای مؤثرترین چهره سینمایی سال 97

معرفی نامزدهای مؤثرترین چهره سینمایی سال 97

تقدیر از سازنده «پرده آخر» در جشنواره «سینماسینما»

تقدیر از سازنده «پرده آخر» در جشنواره «سینماسینما»

نامزدهای دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» اعلام شدند

نامزدهای دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» اعلام شدند

رونمایی از پوستر دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما»

رونمایی از پوستر دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما»

داریوش مهرجویی به آکادمی «سینماسینما» پیوست

داریوش مهرجویی به آکادمی «سینماسینما» پیوست

اعضای آکادمی سینماسینما معرفی شدند

اعضای آکادمی سینماسینما معرفی شدند

اهدای جایزه مؤثرترین چهره سینمایی با مشارکت 204 روزنامه‌نگار سینمایی

اهدای جایزه مؤثرترین چهره سینمایی با مشارکت 204 روزنامه‌نگار سینمایی

آکادمی سینماسینما کدام فیلم‌ها را داوری کرد؟

آکادمی سینماسینما کدام فیلم‌ها را داوری کرد؟

دومین جایزه آکادمی سینماسینما برگزار می‌شود

دومین جایزه آکادمی سینماسینما برگزار می‌شود

«در جستجوی فریده»؛ اولین فیلم تاریخ سینمای ایران که با کمک‌های مردمی ساخته شد

شور اصفهانی‌ها در تماشای فیلمی با موضوع فرزند مدافع حرم/ «منطقه پرواز ممنوع» به ٣ سانس فوق‌العاده رسید!

مخاطبان سینمای کودک در دهه 60 تماشاگران حرفه‌ای امروز هستند/ احتمال ساخت نسخه سینمایی «شاپرک خانوم»

فراخوان شرکت در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت منتشر شد

زمان تشییع پیکر دستیار کارگردان فقید اعلام شد

آغاز دوبله همزمان فیلم‌ها در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان

کارگردان «چهار انگشت» برای شبکه نمایش خانگی سریال می‌سازد

بازگشت جمشید هاشم‌پور به «درخونگاه»/ از اصلاحات اکران راضی هستم

«پستچی، پابلو نرودا» به آلمان می‌رود

دوبله به حفظ زبان فارسی به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های هویت ایرانی می‌پردازد/ از هیچ کمکی به هنرمندان دریغ نمی‌کنیم

«ایده اصلی» جواب داد/ فروش بالای 2 فیلم کمدی در هفته گذشته

فراخوان بنیاد روایت فتح در حمایت از مستندسازان اردوهای جهادی

نمایش ویژه «در جستجوی فریده» در موزه سینما

تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از شعار سى و دومین جشنواره بین‌المللى فیلم‌هاى کودکان و نوجوانان

دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی در بخش نمایش‌های ایرانی از دیگر دانشگاه‌ها پیشروتر است

«مانکن» از دوم شهریور وارد شبکه نمایش خانگی می‌شود

فیلم «در جستجوی فریده» نماینده سینمای ایران در مراسم اسکار شد

با «عصر جدید» بیشتر شناخته شدم/ رد پیشنهاد مجری‌گری به خاطر همکاری با احسان علیخانی/ رمز موفقیت امین حیایی در چیست؟

به پیوست فرهنگی فیلم‌ها و صنایع مجاور توجه کنیم

«23 نفر» آبان ماه به سینماها می‌آیند