چهارشنبه  01  خرداد  1398
چهارشنبه , 14 آذر 1397 ساعت 12:32

فراخوان جشنواره «سکانس ۵۹ ثانیه» منتشر شد

فراخوان جشنواره «سکانس ۵۹ ثانیه» با رویکرد بازیابی هویت شهری از سوی اداره کل آموزش‌های شهروندی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران منتشر شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از بنیاد سینمایی فارابی، اداره کل آموزش‌های شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در راستای مأموریت‌های خود نسبت به ارتقای سطح آموزه‌ها، فرهنگ و تأکید بر بازیابی هویت‌های شهروندی با ایجاد حس تعلق به حضور اجتماعی شهروندان در قالب نگاهی حمایتی از ایده‌ها و توانمندی‌های دانش‌آموزی، دانشجویی و عموم شهروندان، فراخوان تولید و ساخت فیلم با محوریت آداب و مراتب شهروندی را به شرح زیر اعلام می‌کند.

از عموم شهروندان شهر تهران دعوت می‌شود تا آثار خود را جهت شرکت در این برنامه به اداره کل آموزش‌های شهروندی این معاونت ارسال کنند.

هدف اصلی این فراخوان، ایجاد زمینه حضور شهروندان شهر تهران به منظور فراهم کردن امکان مشارکت آنان در ارتقای سطح آموزه‌های شهروندی است.

افراد می‌توانند در این فراخوان به صورت فردی و یا به منظور تقویت روحیه مشارکت و تمرین کار گروهی و انتقال تجربیات به صورت گروهی، اقدام به طراحی و تولید آثار خود کنند.

برجسته‌سازی موضوعات و آموزه‌های دارای اولویت برای مدیریت شهری در افکار عمومی و جریان‌سازی فرهنگی - آموزشی هدفمند و مدیریت شده به منظور آموزش حقوق و تکالیف شهروندی مرتبط با حوزه مدیریت شهری از اهداف این رویداد است.

محورهای این پویش عبارتند از: ارتقای آگاهی شهروندان از حقوق و تکالیف شهروندی، آشنایی با اخلاق و مهارت‌های زندگی در شهر، حقوق و مسئولیت‌های متقابل شهروندان نسبت به هم و جلب مشارکت شهروندان در راستای مسئولیت‌پذیری اجتماعی

تعلق محلی: محله‌محوری در فرایند توسعه متمرکز آداب و رسوم شهروندی، محلات و بقای دوام اجتماعی و بافت تاریخی و احیای آن

بهبود کیفیت زندگی و رضایتمندی شهروندان: آشنایی با استانداردهای زندگی خوب و با کیفیت در کلانشهرها و زیبایی بصری و مبلمان شهری

بهبود و ارتقای بهداشت روانی، سلامت جسمانی و روابط اجتماعی: روابط اجتماعی سالم و بهداشت روانی و سلامت جسمانی

ایمنی و بحران: خود امدادی و دیگر امدادی، پیشگیری و کاهش اثرات در مواجه حوادث و سوانح، آمادگی شهروندی در مواجه با حوادث و سوانح، زندگی ایمن، شهر ایمن و اطلاع‌رسانی همگانی

پسماند و محیط زیست شهری: نگهداری، استفاده مناسب و توسعه فضای سبز شهری، پیشگیری از آلودگی‌های زیست‌محیطی و بهداشت محیط، تفکیک پسماند از مبدأ و پاکیزگی و پیشگامی در حفظ و بهبود محیط زیست

آشنایی با مهارت‌های اخلاق شهروندی و ارتقای اخلاق و انضباط ترافیکی: کاهش آلودگی در فرایند استفاده از حمل و نقل عمومی، فرهنگ ایمنی با رویکرد بقای سلامت جامعه و فرهنگ ترافیک

قالب‌های اصلی

علاقه‌مندان آثار خود را می‌توانند در قالب فیلم کوتاه، انیمیشن، موشن‌گراف، تیزر و کلیپ و نماهنگ به دبیرخانه «سکانس ۵۹ ثانیه» ارسال کنند.

شرکت‌کنندگان برای اطلاع از شرایط عمومی و فنی آثار و ارسال آثار و ثبت نام منحصراً از طریق وب‌سایت پویش اقدام کنند.

شروع ثبت نام و ارسال آثار از ۳۰ آبان ۹۷ و آخرین مهلت پذیرش ساعت ۱۶ روز ۲۰ دی ۹۷ است و آثار ارسالی از تاریخ ۲۵ دی ۹۷ به مدت یک هفته داوری خواهند شد.

همچنین اعلام نتایج و مراسم اختتامیه در بازه زمانی ایام گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی خواهد بود.

انتهای پیام/4072/4046/خ

http://ana.ir/i/331612
دومین جشنواره عکس گردشگری «تهران شهری برای همه» برگزار می‌شود

دومین جشنواره عکس گردشگری «تهران شهری برای همه» برگزار می‌شود

 حضور پر رنگ بنیاد سینمایی فارابی در جشنواره فیلم مقاومت

حضور پر رنگ بنیاد سینمایی فارابی در جشنواره فیلم مقاومت

سالن‌های سینمایی ایران توسط چینی‌ها نوسازی می‌شوند

سالن‌های سینمایی ایران توسط چینی‌ها نوسازی می‌شوند

«ماجرای نیمروز» و «آپاندیس» در جشنواره «گواهاتی» هند

«ماجرای نیمروز» و «آپاندیس» در جشنواره «گواهاتی» هند

علت بی‌مهری برخی فیلمسازان به بنیاد سینمایی فارابی چیست؟

علت بی‌مهری برخی فیلمسازان به بنیاد سینمایی فارابی چیست؟

تعداد اخبار امروز گروه : 2 خبر