چهارشنبه  01  خرداد  1398
سه شنبه , 13 آذر 1397 ساعت 03:58

محسن سلیمانی:

آثار دفاع مقدس در قالب هنر ماندگار می‌شوند

سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس گفت: آثار دفاع مقدس را می‌توان در قالب هنر ماندگار کرد.

محسن سلیمانی در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، اظهار کرد: برای تولید تئاترهای دفاع مقدسی و مقاومتی معمولاً مجموعه بنیاد روایت فتح با شهرک سینمایی دفاع مقدس هماهنگ است و شهرک با گروه‌های تئاتری همکاری می‌کند. نمونه همکاری شهرکت با بنیاد و گروه‌های نمایشی در ماه محرم و صفر بود که برای آثارشان درخواست لباس و تجهیزاتی که مربوط به نمایش تاریخی بود داشتند و شهرک سینمایی دفاع مقدس همه این درخواست‌ها را پاسخ داد و در اختیارشان قرار داد. 

سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس درباره توجه مقام معظم رهبری به هنر افزود: حضرت آقا مخصوصاً به تئاتر اعتقاد دارند ایشان می‌دانند که تئاتر چقدر می‌تواند تأثیرگذار باشد. ایشان می‌دانند چقدر می‌توان گنجینه آثار دفاع مقدس را در قالب هنر ماندگار کرد.

وی با توجه به برنامه های سال آینده این انجمن گفت: حمایت از آثاری که در راستای تئاتر انقلاب و مقاومت هستند از جمله برنامه های این انجمن برای سال آینده است. حمایت به شکلی است که تماشاخانه سروی که در کنار لانه جاسوسی است را در اختیار گروه های نمایشی می‌گذاریم.

سلیمانی درباره برنامه‌هایی که برای 40 سالگی  انقلاب اسلامی از سوی این انجمن برنامه ریزی شده است گفت: نشستی با  دبیر جشنواره تئاتر فجر برای پیگیری 40 سالگی تئاتر انقلاب داشتیم که در آن باکسی قرار دادند. اعلام حمایت خود را از این حرکت خوب انجام دادیم. تئاتر فجر یعنی تئاتر انقلاب . هر سال باید این اتفاق صورت گیرد.

سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس افزود: به دنبال کارگردانهایی هستیم که طرح و نمایش در رابطه با انقلاب داشته باشند که اگر به توافق رسیدیم در بهمن‌ماه هم آن تئاتر را برای نمایش در تماشاخانه سرو حمایت کنیم که اجرای عموم داشته باشد. 

وی درباره گرانی قیمت بلیت تئاتر هم گفت: اساساً با گرانی بلیت مخالف نیستم، چرا؟ چون می‌گویم اگر یک کاری ارزش خرید را داشته باشد، مردم ما بلیت آن را می‌خرند. حالا شاید اقبال به‌ شکل عمومی نشود و مقداری خاص‌تر شود ولی باید به سمت و سوی تئاتری برویم که آنقدر ارزش آن را داشته باشد که مخاطب بلیت بخرد و برود آن تئاتر را ببیند.

سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ادامه داد: تئاترهای خوبی که روی صحنه می‌روند و در سالن‌های باکیفیت اجرا می‌شوند، باید از اسپانسرها و یارانه‌هایی برخوردار شوند.

انتهای پیام/4046/

http://ana.ir/i/328643
تئاتر را نباید برای قشری خاص دانست

تئاتر را نباید برای قشری خاص دانست

پایان‌نامه‌های دانشگاهی حمایت می‌شوند/ تماشاخانه سرو تعطيلی ندارد

پایان‌نامه‌های دانشگاهی حمایت می‌شوند/ تماشاخانه سرو تعطيلی ندارد

تأکید جشنواره تئاتر مقاومت بر تقویت ویژگی‌های مثبت و حمایت از آثار

تأکید جشنواره تئاتر مقاومت بر تقویت ویژگی‌های مثبت و حمایت از آثار

سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منصوب شد

سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منصوب شد

تعداد اخبار امروز گروه : 2 خبر