دوشنبه  31  تیر  1398
سه شنبه , 01 اردیبهشت 1394 ساعت 13:15

نهمین جشنواره فیلم کُردی و مسابقه یولماز گونای در لندن برگزار می‌‌شود

نهمین دوره جشنواره فیلم کُردی لندن و پنجمین دوره مسابقه فیلم کوتاه یادبود «یولماز گونای» در لندن برگزار می‌‌شود و آخرین فرصت ارسال آثار ۲۰ اردیبهشت ماه جاری است.

به گزارش گروه فرهنگی آنا و به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کُردی لندن، نهمین دوره این جشنواره و پنجمین دوره مسابقه فیلم کوتاه یادبود یولماز گونای در سه بخش فیلم‌های سینمایی، مستند، انیمیشن و کوتاه، در قالب‌های داستانی و مستند، در روزهای ۲۲ آبان ماه تا ۱ آذر ماه سال جاری (۱۳ تا ۲۲ نوامبر ۲۰۱۵) در سینما «پیکچرزهاوس» در شهر لندن انگلستان برگزار می‌‌شود و آخرین فرصت ارسال آثار ۲۰ اردیبهشت ماه جاری (۱۰ می‌۲۰۱۵) است.

امسال جشنواره فیلم کُردی لندن با تمرکز بر مبارزات قهرمانانه مردم کُرد در شهرهای کوبانی و شنگال (سنجار) و دیگر مناطق، در برابر هجوم گروه تروریستی داعش، نگاه ویژه‌ای به این مقاومت مردم و همچنین اتفاقات ناگوار پس از آن خواهد انداخت.

از طرف برگزارکنند‌گان نهمین دوره جشنواره فیلم کُردی لندن و پنجمین دوره مسابقه فیلم کوتاه یادبود یولماز گونای از تمامی کارگردانان کُرد و غیرکُرد که در مورد مردم کرد یا مسائل مربوط به آن فیلم ساخته‌اند درخواست شده است که آثارشان را اعم از فیلم‌های سینمایی، مستند، انیمیشن و کوتاه با زیرنویس انگلیسی، برای انتخاب احتمالی در برنامه جشنواره و همچنین بخش مسابقه فیلم کوتاه، تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه جاری (۱۰ می‌۲۰۱۵) به نماینده‌های رسمی این جشنواره در ایران تحویل دهند.

هنرمندان و علاقمندان در ایران برای شرکت در نهمین دوره جشنواره فیلم کُردی لندن و پنجمین دوره مسابقه فیلم کوتاه یادبود یولماز گونای، می‌توانند آثارشان را به مؤسسه سینمایی «ستاک فیلم» به ایمیل satar_ch@yahoo. com نماینده‌ رسمی این جشنواره در ایران ارائه دهند.

جشنواره فیلم کُردی لندن، بزرگ‌ترین جشنواره آثار کردی در سراسر دنیاست که با حضور فیلم‌های فیلمسازان کُرد و غیرکُرد دنیا در چندین بخش رقابتی و غیررقابتی، کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های تخصصی، جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها و... در شهر لندن پایتخت کشور انگلستان برگزار می‌‌شود.

همه ساله فیلمسازان کردستانی با آثار خود در جشنواره فیلم کُردی لندن حضور پرباری دارند و دوره گذشته نیز، کارگردانان ایرانی تمام جوایز هشتمین دوره جشنواره فیلم کُردی لندن و چهارمین دوره مسابقه فیلم کوتاه یادبود یولماز گونای لندن را از آن خود کردند.

http://ana.ir/i/14003

جشنواره فیلم شهر برندگان خود را شناخت/ تقدیر از مشایخی،نصیریان،رایگان و تیموریان

پخش آثار برگزیده جشنواره فیلم شهر در فرهنگسراهای تهران

مستند مهین کاندیدای دریافت 5 جایزه شد

چرا دیدن این فیلم جرم است؟ + فیلم

حضور پخش‌کننده‌هاى بین‌المللی در جهت رونق اقتصاد سینماى کودک

اوج «لباس شخصی» را می‌سازد

جشنواره فیلم شهر؛ جشن شهرمحورِ فاقد شهروند!

نمایش فیلم «آذر» در جشنواره رنگین‌کمان لندن

تداوم اکران «شبی که ماه کامل شد» و محدودیت اکران برای «تگزاس 2»

بهره‌برداری از فاز اول پارکینگ بزرگ پردیس سینمایی ملت

اکران و نقد فیلم «رگ خواب» در حوزه هنری

اختلاف باغ کتاب و پردیس سینمایی حل می‌شود

نکوداشت 4 هنرمند در بیست و یکمین جشن بزرگ سینمای ایران

خداحافظی دختر شیرازی در پردیس ملت

از مسافرکشی شبانه تا رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد/ راز موفقیت پیام دهکردی چیست؟

اعضای جدید شورای داوری و بازرسی آیفیک انتخاب شدند

تئاتر خصوصی را در سالن ساختن محدود نکنیم

رونمایی از جلوه‌گاه امید در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان

تقدیر از تهامی‌نژاد و مختاری در نخستین شب کارگردانان مستند

جشنواره فیلم شهر زمینه خودسازی،جامعه پردازی و ایجاد تمدن اسلامی را فراهم می‌کند