چهارشنبه  01  اسفند  1397
چهارشنبه , 05 آبان 1395 ساعت 09:54

در گفت‌وگو با آنا

پدرام شریفی: «ماهی و گربه» تاثیر زیادی روی آینده حرفه‌ای من داشت/ «سیانور» برایم تجربه فوق‌العاده‌ای بود

پدرام شریفی با «ماهی و گربه»ی شهرام مکری، سری در میان سرها درآورد و با «بادیگاردِ» ابراهیم حاتمی‌کیا و «سیانورِ» بهروز شعیبی جایگاه خودش را در سینما تثبیت کرد. شریفی علاوه بر «سیانور» که این روزها روی پرده سینماست، در فیلم «متولد 65» هم حضور دارد که در روزهای آینده وارد چرخه اکران عمومی خواهد شد.  

پدرام شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی آنا در مورد ورودش به سینما گفت: «از 18 سالگی وارد تئاتر شدم و پس از هشت‌سال فعالیت‌ در تئاتر، با «ماهی و گربه» شهرام مکری ورودم به سینما استارت خورد و بعد از این فیلم که خوشبختانه مورد استقبال سینمایی‌ها هم قرار گرفت، میان سینماگران دیده شدم و بعد از آن «متولد 65» را با مجید توکلی کار کردم.»

پیشنهاد بازی در کارهایی که دوست‌ نداشتم را رد کردم

شریفی که از ابتدا دغدغه ورود به سینما و بازیگری را داشته است، در این مورد گفت: «همیشه دغدغه سینما را داشتم و در سال‌هایی که در حوزه تئاتر فعال بودم، فیلم کوتاه هم کار می‌کردم. فیلم کوتاه‌های زیادی ساخته‌ام و جایزه‌هایی هم برده‌ام. منظورم این است که به موازات تئاتر، سینما را هم دنبال می‌کردم. پیشنهاد بازی در سریال و یا تله‌فیلم‌هایی که دوست‌شان نداشتم را رد کردم و صبر کردم تا بالاخره تجربه «ماهی و گربه» برایم اتفاق افتاد، فیلم درجه یکی که تاثیر زیادی روی آینده حرفه‌ای من داشت. «ماهی‌ و گربه» فیلمی بود که اکثر بازیگران آن از تئاتر آمده بودند و استفاده از تجربه‌شان در عالم تئاتر باعث شد بازخوردهای مثبتی دریافت کنیم.»

«هجوم» شباهت زیادی به «ماهی‌ و گربه» دارد

وی در مورد بازی در فیلم جدید شهرام مکری (هجوم) گفت: «در فیلم «هجومِ» شهرام مکری هم حضور دارم. فیلم به لحاظ بازی‌ها و حضور بازیگرها شباهت زیادی به «ماهی‌ و گربه» دارد و بازیگرها نقش‌های کوتاهی را ایفا می‌کنند. فیلم در جشنواره فجر حضور خواهد داشت.

نکته‌ای که می‌گویم شامل خودم نمی‌شود

شریفی درمورد قابلیت چهره‌اش برای گریم‌های متفاوت هم گفت: «نکته‌ای که می‌گویم شامل خودم نمی‌شود اما راجع به چهره‌ها، اصطلاحی در بازیگری سینما وجود دارد: چهره گریم‌خور است. این یکی از فاکتورهایی‌ است که کمک زیادی به بازیگر برای پذیرفتن نقش‌های متفاوت می‌کند.»

«سیانور» تجربه فوق‌العاده‌ای بود

شریفی درمورد حضورش در «سیانور» هم گفت: «فیلم سینمایی «سیانور» برایم تجربه فوق‌العاده‌ای بود: هم از نظر کارگردانی که بهروز شعیبی به من کمک زیادی کرد و تجربه خوبی کسب کردم و هم به لحاظ کار کردن با بازیگرهای باتجربه‌ای مثل مهدی هاشمی...»

«متولد 65» حرفش را صادقانه می‌زند

این بازیگر جوان در انتها هم به «متولد 65» ساخته مجید توکلی فیلم‌اولی اشاره کرد و گفت: «فیلم «متولد 65» قبل از «سیانور» و حتی «بادیگارد» ساخته شد؛ با این وجود علاقه خاصی به این فیلم دارم و احساس نزدیکی بیشتری با کاراکتر این فیلم در میان تمام فیلم‌هایی که کار کرده‌ام، دارم. «متولد 65» فیلم داستان‌گویی است که حرفش را صادقانه می‌زند و مخاطب را تا آخر با خود می‌کشاند. مردم این فیلم را دوست خواهد داشت.»

گفت‌وگو از سعید طاهری

پاسخ به موقع به ابهامات در یک اتوبوس متشنج

اکران مردمی فیلم سینمایی «مأموریت غیرممکن» برگزار شد

«کال سنتر» در عین سادگی پر از انرژی و تحرک است

«درباره الی» اصغر فرهادی به موزه سینما می‌رود

اعلام نمایش‌های روی صحنه در سومین روز از جشنواره تئاتر فجر

سینمای انقلاب به بیراهه رفته است

استفاده از تکواندوکار به جای بازیگر حرفه‌ای بارم را سنگین می‌کرد

بیش از ۱۸۰۰ صندلی به ظرفیت سینمایی کشور اضافه شد

تئاتر، فرهنگی‌ترین گفتمانی که در هر جامعه مدنی اتفاق می‌افتد

ارسال بیش از ۳ هزار اثر به جشنواره فیلم وارش

اعلام نمایش‌های روی صحنه در نهمین روز از جشنواره تئاتر فجر

حال و هوای متفاوت آرش کمانگیر اسطوره ایرانی در نمایش «آرش»

اعلام نمایش‌های روی صحنه در هشتمین روز از جشنواره تئاتر فجر

حامد همایون به تماشای فیلم خودش نشست

پیشنهاد اجرای تئاتر «چکامه‌هایی که غوغا می‌شوند»‌ در آلمان

استقبال تماشاگران جشنواره تئاتر فجر از 4 نمایش

جشنواره تئاتر فجر دارای استاندارد جهانی است

اعلام نمایش‌های روی صحنه در هفتمین روز از جشنواره تئاتر فجر

استفاده از تکواندوکار به جای بازیگر حرفه‌ای بارم را سنگین می‌کرد

«مأموریت غیرممکن» کنسرت سینمایی که راجع به تولید ملی است