34644
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 07 شهریور 1395 ساعت 15:28

متن و حاشیه اختتامیه نخستین جشنواره فیلم سلامت / عکس سلفی رامبد جوان و وزیر بهداشت + تصاویر

آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم سلامت شب گذشته (6 شهریورماه) در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی با حضور وزیر بهداشت و جمعی از مدیران، هنرمندان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی آنا، در ابتدای این مراسم احسان علیخانی که اجرای برنامه را بر عهده داشت، ضمن ابراز حیرت از ازدحام جمعیت داخل سالن سعی می‌کرد سکوت و نظم را در سالن حاکم کند.

ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره به عنوان نخستین سخنران برنامه گفت: «در کشوری که هر روز آن با یک رویداد بهداشتی و درمانی و فرهنگی هنری همراه است که برخی از آنها مفید و برخی بی فایده و برخی موثر و برخی بی تاثیرند برگزاری رویدادی هدفمند که ضمنا قابل ارزش یابی نیز باشد کاری اضطراب آفرین بود.»

وی افزود: «بیش از یک سال است که در انتظار و آماده سازی مقدمات برگزاری این اتفاق مهم و اثرگذار هستیم و تمام تلاشمان این بوده است که کاری کنیم موثر در جهت حفظ و ارتقای سلامت مردم. تلاشمان این بوده است که بجای شخص و شخصیت محوری، موضوع محور و مخاطب محور باشیم و تلاش کردیم از رفتارهای صرفا نمایشی فاصله گرفته کاری درخور اهمیت مسئله انجام دهیم و از آفت برخی رویدادهای مشابه که چند روزه است و نه پیشی دارد و نه پسی دارد مصون بمانیم.»

داروغه‌زاده اظهار کرد: «تلاش کردیم با هدفگذاری و برنامه ریزی حول شعار محوری جشنواره که جوان نمی توان ماند اما سالم چرا و تولید برنامه های لازم و انتشار سه شماره نشریه ویژه جشنواره آماده شویم برای ورود به حوزه ایی که تاکنون مغفول مانده بود و آن رویدادی تخصصی فرهنگی با محوریت سلامت فرهنگ سلامت و بازنمایی آن در فیلم ها، آثار نمایشی و رسانه های تصویری بود.»

وی ادامه داد: «خدای بزرگ را شاکریم که می توانیم گزارش کنیم بیش از آنچه گمان می کردیم توفیق را رفیق راهمان نمودیم و به مدد همه اصحاب دغدغه مند جامعه پرتوان و پرتلاش فعال در حوزه سلامت و بهداشت و درمان، جامعه ارزشمند و صاحب اندیشه از اصحاب فرهنگ و رسانه، جامعه مخاطبان همچون فعالان فرهنگی و هنری، حوزه‌های بهداشت و درمان سراسر کشور، سازمان های مردم نهاد، مردم گام اول و موثری در توجه دادن همگان به تاثیر حوزه فرهنگ و هنر و رسانه در حفظ ارتقای سلامت جامعه و ضرورت هم نشینی هرچه بیشتر و سامان‌مند میان دست اندرکاران و فعالان این دو حوزه برداشتیم.»

دبیر نخستین جشنواره فیلم سلامت بیان کرد: «اجازه بدهید ضمن ستایش از تلاش و کوشش همه همکارانم در بخش های گوناگون داخل و خارج از وزارتخانه اعلام کنم که موسسه تازه تاسیس آوای هنر سلامت در آغاز راهی است بی پایان و در این فرصت کوتاه تلاش های بسیاری صورت داده است که از رفع نیازهای جامعه در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه حمایت کند تا آثاری همسو و موثری در این حوزه تولید و به نمایش در آیند که سریال موفق و پرمخاطب پریا یکی از آنها است.»

آمادگی حمایت از 10 فیلم سینمایی با موضوع سلامت را داریم

وی در ادامه گفت: «ما به نمایندگی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی آمادگی حمایت از اینگونه آثار را داریم و دستمان را برای همکاری با همه فعالان این عرصه دراز می کنیم تا از رهگذر هم کناری آن اراده و خلاقیت و این حمایت آثاری تولید شود که پاسخگوی دغدغه نیاز مردم و همسو با اولویت های نظام سلامت کشور باشد. همینجا اعلام می کنم که حمایت ارزشمند جناب آقای هاشمی وزیر محترم و جناب اقای ایازی معاون محترم امسال اماده حمایت از 10 فیلم سینمایی با موضوع سلامت هستیم که بتواند به بخشی از این ضرورت پاسخ دهد.»

داروغه‌زاده در پایان گفت: «امیدواریم این گام در برگزاری رویدادی این چنین موثر که با استقبال بی نظیر و خارج از پیش بینی ما صورت گرفت و خود نشان از اهمیت سلامت برای مردم و مخاطبان آثار فرهنگی و هنری دارد بتواند در گام های بعدی با رفع نواقص احتمالی به تاثیرات بیشتر و هدفمند تر منجر شود. از همه گروه‌های داوری تشکر می کنم و برای همه شرکت کنندگان برگزیدگان و فعالان این حوزه ها استمرار توفیق در مسیری که پیش گرفته اند از خداوند متعال خواستارم.»

بعد از سخنان دبیر نخستین جشنواره فیلم سلامت فوتوکلیپی از تصاویر داوود رشیدی به نمایش در آمد.

علیخانی پس از آن گفت: «مطمئنم که اگر استاد رشیدی در سالن بودند از ایشان می‌خواستیم که روی سن بیایند و شما ایشان را بسیار تشویق می‌کردید. الان هم می‌خواهم تصور کنید که ایشان روی سن هستند و یک دقیقه ایستاده برایشان دست بزنید.»

ایازی: امیدوارم جشنواره فیلم سلامت سال آینده با حضور بیشتر آثار سینمایی برکزار شود

در ادامه هادی ایازی معاون امور مشارکت های اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به اهمیت بازنمایی موضوعات سلامت محور در سینما و تلویزیون گفت: «یک پیام سلامت محور در یک فیلم یا سریال می تواند بسیار تاثیر گذار عمل کند. چنانچه در جشنواره فیلم فجر چنین اتفاقی افتاد و فیلم های خوبی در این حوزه تولید شدند.»

وی افزود: «جشنواره فیلم سلامت به دنبال زمینه سازی برای تولید بیشتر آثار سینمایی و تلویزیونی در حوزه سلامت است تا به موضوعات مد نظر وزارت بهداشت را به آحاد مردم منتقل کند. ضمن این که ارتباط خوب بین جامعه هنری و پزشکی را گسترده تر کرده و از ظرفیت های جامعه هنری به نفع سلامت مردم استفاده کند.»

ایازی در پایان گفت: «امیدوارم این جشنواره در سال های آتی با تعداد بیشتری آثار و باشکوه‌تر کار خود را دنبال کند.»

در ادامه فیلم کوتاهی حاوی صحبت‌های افراد مختلف در مورد پوران درخشنده به نمایش در آمد و توسط سید حسن هاشمی وزری بهداشت، سید هادی ایازی معاون فرهنگی وزارت بهداشت و ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره از درخشنده تقدیر شد.

پس از سخنان ایازی، علیخانی گفت: «تعداد زیادی کودک و نوجوان در سالن حضور دارند. باور کنید امشب عمو پورنگ اینجا اجرا ندارد. تعداد زیادی از سینماگرانی که برای شما کار می‌کنند در بیرون سالن ایستاده‌اند و جایی برای نشستن ندارند. اگر بچه‌ها در راهروها حضور داشته باشند و حداقل 10 صندلی هم خالی شود، برخی از آنها می‌توانند وارد سالن شوند.»

درخشنده: خوشحالم از وزیر بهداشت جایزه دریافت می‌کنم

پوران درخشنده نویسنده و کارگردان پیشکسوت سینما بعد از دریافت تندیس خود بیان کرد: «نمی دانید که چقدر از بودن در اینجا خوشحالم و این که این جایزه را هرچه که نام دارد، از وزیر بهداشت دریافت می کنم.»

وی در ادامه درباره عملکرد وزارت بهداشت در دوره جدید خود افزود: «مدت ها به این فکر می کردم که با حضور وزیر بهداشت اتفاقات خوبی برای مردم از بیمه و درمان گرفته تا سلامت شان اتفاق افتاده است. ایشان در زمینه سلامت خود شخصا وارد می شوند و جشنواره فیلم سلامت بسیار به جا و خوب کار خود را آغاز کرده است، زیرا به فرهنگسازی نیاز داریم. این جشنواره از این نظر مهم است که با سلامت جسم و روان همه سر و کار دارد و این باعث خوشحالی من شد.»

درخشنده افزود: «وقتی صحبت های آقای داروغه زاده را برای حمایت از فیلم های حوزه سلامت شنیدم، خوشحال شدم. زیرا تا زمانی که فیم ساخته نشود ره به جایی نخواهیم برد. زیرا جامعه اکنون ما نیازمند فیلمسازی درباره سلامت روان است. ما باید بتوانیم مشکلات جامعه را ریشه یابی کرده و به تابوها نزدیک شده و از دردها سخن بگوییم.»

وی ادامه داد: «من مطمئن هستم مسئولان وزارت بهداشت چنین دغدغه ای دارند و امیدوارم بتوانیم بودجه ای که صرف درمان می شود را صرف آموزش و پیشگیری کنیم.»

وزیر بهداشت: امیداوریم جشنواره فیلم سلامت استمرار داشته باشد

پس از آن سید حسن هاشمی وزیر بهداشت با گرامیداشت یاد شهید رجایی و شهید باهنر و داوود رشیدی گفت: «از عزیزانی که هر یک به نوعی در برگزاری این جشنواره مشارکت داشتند، سپاسگذارم.»

وی با ابراز امیدواری از اینکه این جشنواره طلیعه ای باشد برای اقدامات بهتر و برجسته تر گفت: «این جشنواره باید در همه دولت های آینده استمرار داشته باشد. ز یرا هیچ راهی برای پیشرفت به جز آگاهی وجود ندارد.»

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی وزیر بهداشت با بیان اینکه ما باید مردم را در برابر بیماری ها آگاه کنیم ادامه داد: «البته همه بیماری ها در حوزه سیاسی، اقتصادی اجتماعی به اعتقاد ما پزشکان ناشی از بیماری های جسمانی است.»

هاشمی خاطرنشان کرد: «امیدوارم در سال های آینده شاهد نقش آفرینی بیش از پیش هنرمندان در حوزه سلامت باشیم و امیدوارم همه به فکر سلامت خود باشیم.»

برگزیدگان بخش دانشجویی جشنواره سلامت معرفی شدند

پس از سخنان هاشمی برگزیدگان بخش دانشجویی نخستین جشنواره فیلم سلامت از سوی هیات داوران این بخش معرفی شدند.

*بخش انیمیشن دانشجویی

جایزه بهترین فیلم و تندیس این بخش تعلق «سفید جامه و تب و طبابت» به کارگردانی فرناز دلاوری تعلق گرفت.

*بخش نماهنگ و تیزر دانشجویی

تندیس و جایزه این بخش به «اکسیر سلامت» به کارگردانی آرزو دهقانی اهدا شد.

*بهترین فیلم کوتاه داستانی دانشجویی

جایزه اول و تندیس این بخش به فیلم «مثبت زندگی» به کارگردانی فرناز قانونی تعلق گرفت.

همچنین جایزه نفردوم و لوح زرین این بخش به فیلم «از جنس رویا» به کارگردانی سید علی مسدد اهدا شد.

همچنین در این بخش از فیلم «عکس‌ها افسرده اند» به کارگردانی مهدی زندپور و فیلم ریتالین به کارگردانی پانته آ گرداب تقدیر و لوح زرین به این اثر تعلق گرفت.

*بخش مستند دانشجویی

جایزه اول و تندیس این بخش به فیلم «راه غریب» به کارگردانی علیرضا کاظمیان بابلی اهدا شد.

همچنین جایزه دوم و لوح زرین این بخش به فیلم «این فوتبال رو همه می برن» به کارگردانی محمدمبین مرادی و ارشیا رزدوئی تعلق گرفت.

همچنین جایزه سوم و لوح زرین این بخش به «شابو» به کارگردانی عارف اصل شرهانی اهدا شد.

سلفی رامبد جوان با وزیر بهداشت

پس از اهدای جوایز بخش دانشجویی فیلم کوتاه طنزی با محتوای پزشکی در مورد رامبد جوان به نمایش در آمد.

وی که شال صورتی رنگی به نمایندگی از انجمن اوتیسم بر گردن داشت، سلام و علیکی به سبک «خندوانه» با حاضران داشت و به جامعه پزشکی کشور سلام داد.

رامبد جوان در ابتدای سخنانش گفت: «کاش آقای کیارستمی هم الان اینجا بود! این را به عنوان متلک فرض نکنید؛ آرزوی قلبی من است.»

وی در ادامه با بیان این که «خندوانه» حاصل تلاش افراد زیادی است و او به عنوان نماینده جوایزی را از رویدادهای مختلف دریافت می‌کند، از سید علی احمدی تهیه کننده و محمود کریمی گوینده برنامه‌اش دعوت کرد روی سن بیایند.

جوان خطاب به هاشمی وزیر بهداشت گفت: «خندوانه تلاش کرد بر حال عمومی مردم اثر بگذارد. من بارها از شما خواهش کردم تا به برنامه خندوانه بیایید. شما با یک شب حضور در خندوانه می توانید از خیلی از هزینه ها جلوگیری کنید. شک نکنید من کاری نخواهم کرد که شان شما در برنامه از بین برود.»

مجری برنامه خندوانه ادامه داد: «من آنقدر تربیت شده ام که بدانم چطور باید با یک وزیر در برنامه صحبت کنم. مردم این برنامه را با اعتماد تماشا می کنند و حضور شما در این برنامه بسیار تاثیرگذار است. ما مردم ایران بسیار محجوبیم و نیاز به کمی ناز کشیدن داریم وگرنه دیگر هیچ مشکلی نخواهیم داشت.»

سید علی احمدی نیز گفت: «چرا جمعیت خانم ها بیشتر از آقایان است؟!»

رامبد جوان در ادامه صحبت های او گفت: «کلا خانم‌ها خیلی زیاد شده‌اند و این نگران کننده است. آقای هاشمی دستور بدهید تحقیق کنند و ببینند چطور می توان جلویشان را گرفت؟!»

پس از آن وزیر بهداشت همراه با داروغه‌زاده و ایازی برای تقدیر از رامبد جوان روی سن آمدند. هاشمی ضمن تقدیر از جوان گفت: «من از تلاش های آقای جوان برای سلامتی مردم و تاثیری که در پیشگیری از بیماری های اعصاب و روان در جامعه داشته است، تشکر می کنم و امیدوارم به عنوان یک ایرانی هر آنچه می توانم در راستای حمایت از این ایده های خوب داشته باشم.»

رامبد جوان نیز پس از از هاشمی خواست که با هم یک عکس سلفی بگیرند.

پس از بخش تقدیر از رامبد جوان قطعه «به رقص آ» از محسن چاوشی همراه با تصاویری از فیلم‌های حاضر در جشنواره به نمایش در آمد.

در ادامه بخش دوم جوایز اهدا شد.

برگزیدگان بخش برنامه های تلویزیونی نخستین جشنواره فیلم سلامت

جایزه اول و تندیس این بخش به مجموعه برنامه «اکسیر» از مصطفی شریفی رسید.

جایزه دوم و تندیس نیز به میان برنامه های «دکتر سلام» از رضا یوسفی محله اهدا شد.

جایزه سوم و تندیس این بخش به مستند «یک منهای دو» از سید ابراهیم عمادی اهدا شد.

آثار برگزیده بخش گزارش های خبری جشنواره سلامت

جایزه اول و تندیس این بخش به یوسف سلامی برای خانه تکانی رئیس اورژانس و جشن سلول بنیادی اهدا شد.

جایزه دوم و تندیس جشنواره در این بخش به کاظم دهقانی اشکذری برای فیلم عباس آقا رو هیچ کس غمگین ندیده و اینجا دخانیات ممنوع تعلق گرفت.

جایزه سوم و تندیس این بخش نیز به دکتر عاطفه میرسیدی برای اثر دیابت و آنتی بیوتیک اهدا شد.

معرفی برگزیدگان بخش نماهنگ و تیزر جشنواره سلامت

اثر برگزیده بخش نماهنگ و تندیس این بخش به «الف» به کارگردانی پوریا دایلر تعلق گرفت.

همچنین اثر برگزیده بخش تیزر و تندیس این بخش به تیزر «رضا» از شیوا رستگار و فرزاد بیان اهدا شد.

همچنین در این بخش به مجموعه تیزرهای «سرطان» از محمدفوادصفاریان پور تندیس جشنواره اهدا شد.

برگزیدگان بخش مستند جشنواره سلامت

جایزه اول و تندیس این بخش به فیلم «پدر، مادر، علی، رضا و من» از هانیه یوسفیان اهدا شد.

جایزه دوم و تندیس این بخش به «چند شاخه گل مریم» از محمد قاسم پور تعلق گرفت.

همچنین جایزه سوم و تندیس این بخش به صورت مشترک به «فرشته ای روی شانه راست من» از آزاده بیزارگیتی و «چنگار» محسن علیخانی» اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران این بخش و لوح زرین به فیلم «این یک جسد نیست» از غلامرضا حیدری اهدا شد.

بخش فیلم کوتاه داستانی جشنواره سلامت

در این بخش تندیس و جایزه اول به فیلم «آوا» به کارگردانی سهند کبیری رسید.

همچنین جایزه دوم و تندیس این بخش به فیلم «دوچرخه‌ها، پدرها، سیگارها» به کارگردانی ابراهیم ایرج زاد اهدا شد.

جایزه سوم و تندیس این بخش نیز به صورت مشترک «هستی» از کمال پرناک و «فردا صبح» از محمد نجاریان اهدا شد.

پس از این بخش گروه موسیقی «دال» چند قطعه را به صورت زنده اجرا کردند و بعد از اجرای موسیقی اهدای جوایز ادامه یافت.

معرفی برگزیدگان بخش فیلم های تلویزیونی (تله فیلم)

جایزه اول و تندیس این بخش به «فیروزه سیاه» به کارگردانی رضا بهشتی اهدا شد.

جایزه دوم و تندیس این بخش به «حتی اگر شب باشد» از سمانه نامدار (فیلمنامه) منیر قیدی (کارگردان) رسید.

جایزه سوم و تندیس این بخش به «نامه های خیس» از مرجان اشرفی زاده (کارگردان)/ ناهید دل آگاه (تهیه کننده) رسید.

جایزه ویژه هیئت داوران و لوح زرین این بخش به بازیگران فیلم «فیروزه سیاه»، مهران احمدی و آشا محرابی اهدا شد.

جایزه ویژه هیئت داوران و لوح زرین نیز برای فیلم «نامه های خیس»، «فیروزه سیاه« و «نیلا زنده است» به فدیا نورالهیان اهدا شد.

برگزیدگان بخش سریال‌های تلویزیونی

جایزه اول و تندیس این بخش به سریال «دکتر قریب» (سریال اول) از کیانوش عیاری رسید.

جایزه دوم وتندیس این بخش به «پریا» (سریال دوم) از اسماعیل عفیفه اهدا شد.

همچنین جایزه سوم و تندیس «آب پری» (سریال سوم) از مرضیه برومند رسید.

جایزه ویژه هیات داوران و لوح زرین به مهدی هاشمی برای بازی در سریال «دکتر قریب» اهدا شد.

جایزه ویژه هیات داوران و لوح زرین به سعید فرهادی برای فیلمنامه «پریا» تعلق گرفت.

برگزیدگان بخش فیلم‌های سینمایی

لوح زرین و جایزه نقدی ویژه هیات داوران به جهت بازنمایی روابط نامناسب بر سلامت جوانان، واکاوی ریشه های خشونت و ترویج بخشش به جای خشونت به رضا درمیشیان برای فیلم «لانتوری» اهدا شد.

رضا درمیشیان بعد از دریافت جایره خود خطاب به وزیر بهداشت گفت: «آقای وزیر شما خود قربانیان اسیدپاشی را رایگان جراحی می کنید اما این جراحی ها هنوز به عنوان جراحی لوکس به شمار می رود و بیمار باید هزینه زیادی پرداخت کند. امیدوارم کاری انجام دهید تا این افراد از بیمه ای خاص برخوردار شوند. همچنین از آقای ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت می خواهم یک مرکزی مانند ان جی او ایجاد کنند تا از این بیماران که علاوه بر مشکل مالی دچار مشکلات روحی نیز هستند حمایت شود.»

لوح زرین و جایزه نقدی ویژه هیات داوران به جهت ترویج امید بخشی و جلب حمایت جامعه نسبت به اقشار کم توان، امکان پذیری توانمندی سازی جامعه به منوچهر محمدی و مازیار میری تهیه کننده و کارگردان فیلم «حوض نقاشی» تعلق گرفت.

لوح زرین و جایزه نقدی ویژه هیات داوران به جهت واکاوی ریشه های توزیع قدرت در نهاد خانواده و ضرورت برخورداری از عزت نفس و جرات مندی و ترویج روحیه مشارکت در مراقبت از بیمار به بهنام بهزادی برای فیلم «وارونگی» اهدا شد.

بهزادی بعد از دریافت جایزه خود در این بخش بیان کرد: «این جشنواره مهمترین تقاطع جامعه سینمایی و پزشکی ما است. بعد از اتفاقی که برای زنده یاد عباس کیارستمی افتاد از وزیر بهداشت می خواهم تا خارج از این مسائل صنفی عادلانه به این اتفاق نگاه کنند تا اعتماد دوباره بین سینماگران و پزشکان بوجود آید.»

تندیس جشنواره و جایزه نقدی به جهت بازنمایی روابط خانواده و نقش مشاوره در بهبود این روابط به محمد نیک بین و تهیمنه میلانی تهیه کننده و کارگردان «آتش بس» اهدا شد.

تهمینه میلانی نیز در این بخش و بعد از دریافت جایزه خود تاکید کرد: «خوشحالم یک فیلم طنز توسط این جشنواره دیده شده است. من «آتش بس» را به عنوان یک فیلم طنز نساختم بلکه خواستم با کمک طنز مردم را به مسایل خاص متوجه کنم.»

تندیس جشنواره و جایزه نقدی به جهت توجه به سلامت روان در جامعه و نقش فرد و جامعه در ایجاد سلامت روان به سعید ملکان و احسان بیگلری تهیه کننده و کارگردان فیلم «برادرم خسرو» اهدا شد.

احسان بیگلری کارگردان فیلم «برادرم‌ خسرو» گفت: «اسم این فیلم را به یاد خسرو شکیبایی، «برادرم خسرو» گذاشتم.

تندیس جشنواره و جایزه نقدی به جهت بررسی دردمندانه علل و عوامل موضوع با اهمیت و حساس خشونت جنسی و روش های پیشگیری و مقابله با آن به پوران درخشنده برای فیلم «هیس دختر ها فریاد نمی زنند» اهدا شد.

پوران درخشنده خطاب به حضار گفت: «این جایزه را تقدیم می کنم به شما؛ فقط شما.»

هیات داوران ضمناً به جهت تلاش جمعی در ارائه تصویری دقیق از مساله اعتیاد و مقابله با آن مجموعه بازیگران فیلم «عصر یخبندان» را شایسته تقدیر دانست و در این بخش از مهتاب کرامتی، آنا نعمتی، سحر دولتشاهی، مینا ساداتی، ژاله صامتی، فرهاد اصلانی، بهرام رادان، محسن کیایی، بابک بهشاد تقدیر کرد.

تقدیر انجمن اهدای عضو از ۴ فیلم در جشنواره فیلم سلامت

انجمن اهدای عضو ایران در آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم سلامت از چهار فیلم «یکی می خواد باهات حرف بزنه» ساخته منوچهر هادی، «آسمان هشتم» به کارگردانی حسن نجفی، «نیلا زنده است» ساخته جمال شیرمحمدی، «زمانی برای بودن» علی شاهیده و «فرشته ای روی شانه راست من» آزاده بیزارگیتی تقدیر کرد.

همچنین در این مراسم از آقای بدیعی پدر مرحوم عسل بدیعی با اهدای لوحی تقدیر شد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

تأسیس دانشگاه فرشچیان؛ کاری ارزنده برای بازشناسی هنرهای سنتی

تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان اقدامی مبارک است/ در تدریس هنرهای سنتی به دنبال کیفیت‌محوری باشیم نه کمیّت‌

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

فیلم‌های جشنواره عمار در آفریقا و سوریه نمایش داده می‌شود/ ساخت فیلم‌های سفارشی به سفارش مردم

دفاع پارسایی از قیمت بلیت «بینوایان»

استاد فرشچیان ارادت خود را به فرهنگ دینی اثبات کرده است

آرزوی ساخت فیلم «دا» را دارم

جکی شروف و گلشن گروور به ایران می‌آیند

ماهورا قربانی شد

کارگردان «هشتگ» در کمدی‌سازی تجربه‌آزمایی کرده است

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

استاد فرشچیان ارادت خود را به فرهنگ دینی اثبات کرده است

پایان فیلمبرداری مستند سینمایی «قبرهای پر سر و صدا»

تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان اقدامی مبارک است/ در تدریس هنرهای سنتی به دنبال کیفیت‌محوری باشیم نه کمیّت‌

ماهورا قربانی شد

تأسیس دانشگاه فرشچیان؛ کاری ارزنده برای بازشناسی هنرهای سنتی

آرزوی ساخت فیلم «دا» را دارم

کارگردان «هشتگ» در کمدی‌سازی تجربه‌آزمایی کرده است

فیلم «گرگ بازی» جایگزین «ماهورا » شد

فیلم‌های جشنواره عمار در آفریقا و سوریه نمایش داده می‌شود/ ساخت فیلم‌های سفارشی به سفارش مردم

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه