سه شنبه  04  تیر  1398
شنبه , 29 خرداد 1395 ساعت 11:03

تنظیم کننده آلبوم «امیر بی‌گزند» در گفت‌وگو با آنا

راک، تجربه جدیدی در کارنامه کاری چاوشی است

فرشاد حسامى، تنظیم کننده آلبوم «امیر بی‌گزند» از چگونگی همکاری با محسن چاوشی گفت.

فرشاد حسامى، تنظیم کننده آلبوم «امیر بی‌گزند» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی آنا گفت: «حدود 4-5 سال پیش از طریق بهروز صفاریان با محسن چاوشی آشنا شدم و با توجه به خصوصیت اخلاقی محسن یک رفاقت خالص میان من و او به وجود آمد که بعدها منجر به همکاری میانمان شد. در همان زمان آلبوم «من خود آن سیزدهم» منتشر شده بود و چاوشی در حال ساخت قطعات آلبوم «پاروی بی‌قایق» بود.»

وی اظهار کرد: «اولین همکاری من و محسن قطعه‌ای به نام «این بود زندگی» بود که روی شعری از مرحوم حسین پناهی ساخته و تنظیم شد و در دهمین سالگرد حسین پناهی روانه بازار شد و اتفاقا استقبال خوبی از آن صورت گرفت. همچنین دومین قطعه‌ای که با هم کار کردیم، قطعه «دیوونه» با ترانه‌ای از پدرام پاریزی بود که در ابتدا قرار بود در آلبوم «امیر بی‌گزند» باشد ولی بعد تصمیم بر این شد که در سریال «شهرزاد »مورد استفاده قرار بگیرد که آخرین قطعه محسن چاوشی برای این سریال زیبا بود.»

تنظیم کننده آلبوم «امیر بی‌گزند» در سخنانش تصریح کرد: «قطعات «جنگ زده» با ترانه‌ای از پدرام پاریزی و «آخرین اتوبوس» با ترانه‌ای از حسین صفا کارهای مشترک بعدی ما بود که در آلبوم «امیر بی‌گزند» منتشر شده است. از نظر من «امیر بی گزند» به لحاظ محتوای شعری و سبک موسیقی یکی از خاص‌ترین و کم‌نظیرترین آلبوم های منتشر شده در ایران است.»

وی در ادامه عنوان کرد:‌ «من به همراه بهروز صفاریان از اولین روز استارت کاری برای این آلبوم تا روز انتشار آن، در کنار محسن چاوشی برای بهتر شدن این آلبوم از هیچ کوششی دریغ نکردیم و در حقیقت این مثلث را اصلی‌ترین هسته این آلبوم می‌دانم. یکى از اقداماتى که فکر می‌کنم به بهتر شدن این آلبوم کمک کرد، درخواست من از عادل روح‌نواز براى همکارى به عنوان نوازنده گیتار الکتریک و البته تنظیم کننده در این مجموعه بود که در بهتر و متفاوت شدن این آلبوم بى‌تاثیر نبود و البته باعث شد حال و هوای آلبوم به سبک راک کشیده شود؛ هر چند که در ترک «آخرین اتوبوس» به سمت پراگرسیو راک هم کشیده شد که در کارنامه کاری چاوشی تجربه چنین فضایى اولین بار است که اتفاق مى‌افتد. »

حسامی در پایان گفت: «بین تمام آلبوم‌هایی که من در آن حضور داشتم آلبوم «امیر بی‌گزند» را از همه بیشتر دوست دارم و توصیه می‌کنم برای حمایت از ما حتما این آلبوم رو به صورت اورجینال تهیه کنید. همچنین به زودی خبرهای خوبی برای دوستداران چاوشی دارم.»

http://ana.ir/i/94673
تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر