174993
شنبه  26  آبان  1397
يكشنبه , 25 شهریور 1397 ساعت 11:34

حامد همایون:

کسی بدون نگاه خدا به جایی نمی‌رسد

حامد همایون خواننده موسیقی پاپ در برنامه «فرمول یک» گفت: مردم عزیز، مطمئن باشید هیچ‌کسی بدون اینکه خدا نگاهش کند، اتفاقی برایش نمی‌افتد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از روابط عمومی «فرمول یک»، سیدعلی ضیاء دیروز میزبان حامد همایون خواننده موسیقی پاپ بود و از قطعه جدید محرمی این خواننده در برنامه «فرمول یک» رونمایی شد.

نظرسنجی این قسمت مربوط به انتخاب خواننده موفق‌تر از بین حامد همایون و بهنام بانی بود که مهمان برنامه این‌چنین درباره آن واکنش نشان داد: بهنام صمیمی‌ترین دوست من در عرصه موسیقی است و خیلی دوستش دارم. او مثل برادر کوچکترم است و خودم به او رأی می‌دهم. سه هفته پیش هم کنسرتش بودم.

وی افزود: کوچک‌تر از آنم که درباره موسیقی اظهارنظر جدی کنم. موسیقی سلیقه‌ای است. خیلی‌ها به من لطف داشتند و از موقعی که تیم ما شکل گرفت، اتفاقات عجیب و غریبی افتاد.

من و بهنام بانی در زیرزمین با هم ملودی می‌ساختیم

همایون که اولین بار صدای او با تیتراژ همین برنامه از تلویزیون پخش شد، در این باره گفت: زمانی که «فرمول یک» را خواندم «به چشمات قسم» و... بیرون آمده و مورد استقبال قرار گرفته بود. آن زمان در استودیویی که در زیرزمین بود، من و بهنام با هم کار می‌کردیم و ملودی می‌ساختیم و می‌‌فروختیم که زندگیمان بگذرد. من تازه از کارم و آموزشگاهی که تدریس می‌کردم استعفا داده و بیرون آمده بودم و با ورود به تهران دنبال اهدافم بودم. ما سختی‌های زیادی کشیدیم.

زشت است آدم از خودش تعریف کند!

این خواننده یادآور شد: هرکس دیگری هم که در این نظرسنجی بود، به او رأی می‌دادم. چون زشت است که آدم از خودش تعریف کند. من صدای بهنام را خیلی دوست دارم و او یکی از عجیب‌ترین خواننده‌هایی است که دیده‌ام.

همه آهنگ‌های محرمی ما اتفاق بوده است/ «چتر خیس» یک رکورد 10 ساله را زد

وی با اشاره به آهنگ‌هایی که برای محرم خوانده، تأکید کرد: حرف زدن درباره این آهنگ‌ها حالم را دگرگون می‌کند، چون همه آهنگ‌های محرمی ما اتفاق بوده است. یک جورهایی من و آقای برادران و محسن رجب پور برادر شده‌ایم. یک موقع برادری خونی است و یک موقع جونی. ما یک جورهایی با هم زندگی می‌کنیم و حتی با هم باشگاه می‌رویم. من به این حجم استقبال از «چتر خیس» فکر نمی‌کردم. آقای رجب پور هم فکر نمی‌کرد این کار یک رکورد 10 ساله را بزند.

پدر و مادر مذهبی دارم و از کودکی در دستگاه امام حسین (ع) بزرگ شده‌ام/ ملودی و فاینال وکال «هیهات» در 10 دقیقه ساخته شد

همایون ادامه داد: درباره قطعه «هیهات» آقای رجب پور گفت من نذری دارم. من هم مثل شما سید هستم و از بچگی دوست داشتم کاری در این باره بخوانم اما رویم نمی‌شد. من پدر و مادر مذهبی دارم و از کودکی در این دستگاه بزرگ شدم. مادرم همیشه می‌گفت دلت نمی‌خواهد میکروفن دست بگیری و برای امام حسین بخوانی؟ من هم به موسیقی کلاسیک و پاپ علاقه داشتم. یک روز آقای رجب پور به من زنگ زد و گفت به استودیو بیا. در 10 دقیقه ملودی و فاینال وکال «هیهات» ساخته شد، حالی دست داد و فردای آن روز موسیقی هم تنظیم شد و پس‌فردا کار بیرون آمد. این برای ما یک نذر هر ساله شد.

این خواننده که در سال‌جاری حضور کمرنگ‌تری در عرصه موسیقی داشته در این خصوص به ضیا گفت: امسال اجراهای ما کمتر شد و مشغول استراحت بودم. میکس و مستر این کار هم ساعت 4 صبح تمام شد و حالا با افتخار آن را به مردم تقدیم می‌کنیم.

رونمایی از قطعه «معجزه» در «فرمول یک»

در ادامه از قطعه جدید حامد همایون به نام «معجزه» در «فرمول یک» رونمایی شد و سپس همایون اظهار کرد: امیدوارم این کار مقبول درگاه الهی و مردم هم قرار بگیرد. تمام عالم برای امام حسین (ع) است.

سه سال گذشته و کسی نتوانسته با «چتر خیس» رقابت کند

این خواننده درباره موفقیت و ستاره شدن در سال 95 بیان کرد: خوشبختانه آن اتفاقی که باید برای من افتاد. وقتی چهره جدیدی وارد موسیقی می‌شود که بازار خالی است. درباره «چتر خیس» نه تنها کسی دیگر، بلکه خود من هم شاید نتوانم مثل آن را تولید کنم. چنانچه سه سال گذشته و آهنگی با آن رقابت نکرده است.

مخاطبم کم نشده هر ترکی بیرون داده‌ام جزو 5 ترک برتر ماه شده‌است

همایون با اشاره به اینکه مردم را در جامعه از نزدیک می‌بینم؛ از پشت صحنه همین برنامه شما گرفته تا فرودگاه و... این گفته ضیاء که استقبال از آهنگ‌هایش کم شده را رد و تأکید کرد: هنوز که هنوز است هر ترکی که ما داده‌ایم، جزو 5 ترک برتر ماه شده است.

شوخی قشنگ است اما صحبت‌های ناجوانمردانه درست نیست

وی درباره حواشی فضای مجازی گفت: در فضای مجازی تا اتفاق خوبی برای کسی می افتد با رگبار ترورش می‌کنند. آقای رجب پور از اول به من گفت حامد 8 ماه دیگر این‌طوری می‌شود و من باید روی خودم کار می‌کردم. شوخی قشنگ است، اما صحبت‌های ناجوانمردانه درست نیست.

این خواننده درباره مردمی بودن آثارش افزود: موسیقی برای مردم است و مردم آن را زمزمه می‌کنند. اگر قرار باشد ما موسیقی تولید کنیم که ویژگی‌های فنی آن فقط برای برخی موزیسین‌ها قابل فهم باشد که چنین آثاری از قبل بوده و از آن غنی شده‌ایم. ما به موسیقی مردمی احتیاج داریم، با شعر تازه و شاعری که گرچه سواد دارد، اما با شیوه جدیدی شعر گفته است.

وی اضافه کرد: به خدا مردم ما خیلی خوبند. ما از روز اول با هم قسم خوردیم دروغ نگوییم و صداقت داشته باشیم. مردم خیلی به ما لطف دارند و خستگی را از تن ما بیرون می‌کنند.

برای من برنامه ریزی شده و می دانم قرار است فردا کجا باشم و پس فردا چه برنامه‌ای دارم

مردم مرا در این نقطه گذاشته‌اند و اگر 10 نفرشان دری وری بگویند اتفاقی نمی‌افتد

همایون در پاسخ به این سؤال ضیا که فکر می‌کنی تا چند سال دیگر می‌فروشی، گفت: دوستی‌های خوب و موفقیت‌های خوب لطف خدا است. موفقیت از روابط خوب درست می‌شود. من کسی هستم که برای من برنامه‌ریزی شده است و من می‌دانم قرار است فردا و فرداها کجا باشم و چه برنامه‌ای دارم. درباره امسال هم خواسته رجب پور این بود که من قدری عقب بکشم. چون حجم دیده شدنم خیلی زیاد و ممکن بود اتفاق عکسی بیفتد. مردم مرا در این نقطه گذاشته‌اند و اگر 10 نفرشان هم دری وری بگویند، اتفاقی نمی‌افتد. باید دلم را بزرگ کنم.

ضیاء در ادامه سؤالات تخصصی در حوزه موسیقی از همایون پرسید و او به تک تک آنها پاسخ صحیح داد.

مردم مطمئن باشید کسی بدون نگاه خدا به جایی نمی‌رسد

این خواننده سپس خطاب به مخاطبان تصریح کرد: مردم عزیز، مطمئن باشید هیچ کسی بدون اینکه خدا نگاهش کند اتفاقی برایش نمی‌افتد. پس هوای کسانی که خدا به آنها نگاه کرده‌، داشته باشید؛ چون دلشان نازک است. شاید بعضی‌ها مثل من محسن رجب پوری نداشته باشند که کمرشان را بگیرد و نگذارد خم شود و دلشان بشکند.

حمید حامی، نیما مسیحا و محمد اصفهانی خواننده‌های محبوب همایون

وی در پاسخ به اینکه بهترین خواننده ایران را چه کسی می‌داند، گفت: در موسیقی پاپ نمی‌توانم یک نفر را نام ببرم اما چند نفر را می‌گویم. در پاپ کلاسیک حمید حامی و نیما مسیحا و در پاپ سنتی محمد اصفهانی با اختلاف عجیبی خواننده خاصی هستند.

همایون در این باره که در ماشین به موسیقی چه کسی گوش می‌دهد، افزود: در ماشین رادیو گوش می‌دهم. چون در استودیو مدام با موسیقی طرف هستم. البته اگر بخواهم حالم را خوب کنم موسیقی سنتی گوش می‌دهم.

این خواننده گفت: شما صمیمی و دوست داشتنی هستید و خوشحالم که توانستم حال خوبی را با تیتراژ این برنامه قشنگ به مردم منتقل کنم. امیدوارم همیشه چنین فضایی باشد و حرف دل هنرمندان در برنامه‌ها شنیده شود.

«فرمول یک» با اجرا و تهیه کنندگی سیدعلی ضیاء شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت 17:30 از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.

انتهای پیام/4046/خ

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

مأمورهای اعدام را بشناسیم

«شاهودالاهو» به یاد زلزله سرپل ذهاب می‌نوازد

او که خط خوش انسانیت مشق می‌کرد

نمایشگاه گروهی عکس اتفاق 2 برگزار می‌شود

نمایشگاه گروهی عکس «پا در قاب گرفتن» برگزار می‌شود

رویای زمین تا 27 آبان در برج آزادی

زمانی فیلم ساختن تکلیف بود، اما اکنون یک تجارت است

اجرای ارکستر «رسانه هنر» در تالار وحدت

اجرای هنر شهرداد روحانی در تالار وحدت

اجرای کنسرت گروه سون و مهدی جهانی در نمایشگاه بین‌المللی 

او که خط خوش انسانیت مشق می‌کرد

«شاهودالاهو» به یاد زلزله سرپل ذهاب می‌نوازد

نمایشگاه نقاشی حس لحظه‌ها تا 8 آذر در گالری نقش قلم

رویای زمین تا 27 آبان در برج آزادی

کنسرت ارکستر نیلپر در تالار وحدت برگزار می‌شود

آرزوهای خط خطی تا 28 آبان در باغ موزه قصر

ملی‌گرایی و جهان وطنی در اندیشه امام موسی صدر بررسی می‌شود

 برگزاری بزرگداشت ناصر چشم‌آذر در برج میلاد

اجرای کنسرت گروه سون و مهدی جهانی در نمایشگاه بین‌المللی 

نمایشگاه گروهی عکس «پا در قاب گرفتن» برگزار می‌شود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های شنبه 26 آبان