سه شنبه  06  فروردین  1398
شنبه , 20 مرداد 1397 ساعت 03:05

قطب‌الدین صادقی 3 نمایش جدید اجرا می‌کند

قطب‌الدین صادقی از آماده‌سازی 3 اثر نمایشی جدید برای اجرا در تماشاخانه شانو خبر داد.

قطب‌الدین صادقی در گفتگو با خبرنگار تئاتر خبرگزاری آنا از تولید سه اثر نمایشی برای اجرا بر صحنه نمایش خبر داد و گفت: تمرینات نمایش باغ آلبالو و کافکا با من سخن بگو آغاز شده و به‌زودی کار روی نمایشنامه سکوتت برای کشتنم کافی است را هم شروع خواهم کرد.

وی در معرفی باغ‌ آلبالو تشریح کرد: این اثر فضای هم نمادین و هم واقع‌گرایانه را خلق می‌کند و دستمایه خوبی برای تلاش بازیگران است. این اثر می‌تواند در بازیگری سینما و تلویزیون هم کمک‌ کند، چرا که خاصیت آثار امپرسیونیسمی نمایشنامه‌ چخوف را دارد و به خلق آدم‌هایی که از خودشان دور هستند، کمک می‌کند.

این مدرس تئاتر بیان کرد: باید برای آموزش هنرجویان کارهایی انتخاب شود که هم خوراک دراماتیک خوبی داشته باشد و هم از خود نقش‌آفرینان دور باشد تا افراد بتوانند آموزش‌هایی که دیده‌اند را در قالب اجرا و کار عملی تجربه کنند.

وی افزود: هنرجویانی که قرار است در اجرای باغ آلبالو همکاری داشته باشند از شرکت‌کنندگان کارگاه از ایده تا اجرا هستند که طی یک سال مبانی بازیگری و اصول بازیگری را آموخته‌اند. این اثر در تماشاخانه شانو روی صحنه خواهد رفت.

صادقی در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار کرد: نمایشنامه کافکا با من سخن بگو را بر اساس زندگی کافکا نوشته‌ام. بر اساس نظر کافکا جمع دشمن فرد است و خطر نابودی شخصیت تک‌تک ما توسط دیگران هشدار بزرگ کافکاست.

این کارگردان و نمایشنامه‌نویس بیان کرد: نظر کافکا برای من بسیار جذاب است و به همین دلیل هم این اثر را برای اجرا به نگارش در آوردم.

وی با یادآوری اینکه هیچ‌کس همچون کافکا ذهنیت‌گرا نیست، اظهار کرد: کار ما ذهنیت‌گراست و طراحی‌های نمایش هم بر همین اساس انجام شده است.

صادقی همچنین گفت: کافکا با من سخن بگو در حال تمرین است و تا اول مهرماه به اجرا در می‌آید.

وی درباره بازیگران این اثر تصریح کرد: این نمایش توسط بازیگرانی که چندان شناخته شده نیستند، اجرا می‌شود. من نمی‌خواهم از چهره‌های تلویزیونی استفاده کنم، چرا که نمی‌خواهم به یاری آنها پولی به دست آورم. من این تئاتر دلالی را رد می‌کنم زیرا تئاتر برایم عملی فرهنگی است و نه شیوه‌ تجاری.

صادقی در معرفی سومین اثرش که سکوتت برای کشتنم کافی‌ است نام دارد، گفت: این اثر در چهار صحنه شخصیت‌هایی را نشان می‌دهد که به‌ جای‌ اینکه در پرتو عشق و هنر به فضای رهایی برسند، خشونتشان بیشتر می‌شود. این نمایش درباره خشونت در جامعه است.

انتهای پیام/4072/4031/

موسیقی «عید آمده» را به تمام ملت ایران تقدیم می‌کنم + موسیقی

عیدی‌گرفتن را دوست دارم، اما عیدی نمی‌دهم!

کنسرت موسیقی سنتی گروه آوای باران برگزار شد

کنسرت‌ محمد معتمدی در پرديس تئاتر تهران برگزار می‌شود

عیدی‌گرفتن را دوست دارم، اما عیدی نمی‌دهم!

موسیقی «عید آمده» را به تمام ملت ایران تقدیم می‌کنم + موسیقی

کنسرت‌ محمد معتمدی در پرديس تئاتر تهران برگزار می‌شود

کنسرت موسیقی سنتی گروه آوای باران برگزار شد