237366
شنبه  28  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 18 مرداد 1397 ساعت 10:03

زارعی عنوان کرد:

جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد جریان‌ساز تئاتر کلان کشور

مدیر هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: جشنواره تئاتر بچه‌هاى مسجد فعالیت‌های دوباره خود را با نگرشی نو و ساختاری حساب‌شده‌تر از قبل آغاز و برای جریان‌سازی در تئاتر کلان کشور آماده شده است.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، آئین گشایش سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمى بچه‌هاى مسجد با حضور هنرمندان و مدیران حوزه هنرى در گلزار شهداى شهر قزوین برگزار شد.

کوروش زارعى مدیر مرکز هنرهاى نمایشى حوزه هنرى در آئین گشایش سیزدهمین جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد گفت: حدود دو دهه از آخرین برگزاری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد پیش از دوازدهمین دوره آن که سال گذشته برگزار شد، می‌گذرد. راه‌اندازی مجدد تئاتر بچه‌های مسجد شور و شعفی بی‌مانند به من می‌دهد. چرا که من نیز از همین جشنواره فعالیت‌های تئاتری و هنری خود را آغاز کردم.

زارعی افزود: جشنواره تئاتر بچه‌هاى مسجد فعالیت‌های دوباره خود را با نگرشی نو و ساختاری حساب‌شده‌تر از قبل آغاز و برای جریان‌سازی در تئاتر کلان کشور آماده شده است. تئاتر بچه‌هاى مسجد هنرمندان سرشناس و توانمندی را به جامعه تئاتر، تلویزیون و سینما معرفى کرده است. هنرمندانی از جمله حسین پارسایى، میلاد اکبرنژاد، حسین فدایى حسین و بسیاری از دیگر هنرمندان مطرح امروز تئاتر کشور فعالیت هنرى خود را از تئاتر بچه‌هاى مسجد آغاز کردند.

وى افزود: فرج الله سلحشور یک هنرمند مسجدی بود که فعالیت‌های هنری خود را از مساجد آغاز کرد. مرحوم سلحشور تا جایی پیشروی کرد که یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های جهان اسلام یعنی «حضرت یوسف» را ساخت. ایشان که در مسجد الجواد اولین گام‌های هنری خود را برداشت در نهایت به چهره‌ای بین‌المللی تبدیل شد. سلحشور نمونه‌ای از یک هنرمند مسجدی است که نشان داده می‌شود در مسجد کار هنری کرد، در مسجد رشد یافت و به مدارج بالای هنری و شهرت رسید.

زارعی در همین راستا افزود: سیدحسین فدایی‌حسین، کوروش سلیمانى و على سلیمانى داوران سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمى بچه‌هاى مسجد نیز فعالیت‌هاى هنرى خودشان را از مسجد آغاز کردند. هنرمندان بسیاری مسجد را آغازگر فعالیت‌های هنری خود می‌دانند و در ادامه پیگیر تحصیلات دانشگاهی مرتبط با رشته هنری خود شدند. سپس به تلویزیون و سینما راه یافتند. امروزه شاهد حضور موفق و موثر این هنرمندان در سطوح مختلف اجرایی و مدیریتی در تئاتر کشور هستیم.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در پایان گفت: آغاز دوباره تئاتر بچه‌های مسجد با ساختاری اصولی و اهدافی والا و بلند مدت به سوی رشد و توسعه تئاتر در سطح تمامی اقشار جامعه حرکت می‌کند.

على هوشمند رئیس حوزه هنرى استان قزوین و دبیر اجرایى سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمى بچه‌هاى مسجد ضمن قدردانی از همه مدیرانی که در برگزاری این جشنواره همکاری داشته‌اند، گفت: جشنواره سیزدهم تئاتر بچه‌های مسجد با حضور ١٢ گروه از ١١ استان در قزوین که شهر شهید بابایی، شهید ابوترابى، شهید لشکرى، شهدای مدافع حرم برگزار مى‌شود.

هوشمند ادامه داد: قزوین سال پر رونق فرهنگی هنری را پشت سر می‌گذارد. چرا که علاوه بر برگزارى جشنواره سراسری تئاتر بچه‌هاى مسجد، بزودى گنگره 3 هزار شهید استان قزوین برگزار مى‌شود.

دبیر اجرایى سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمى بچه­‌هاى مسجد ادامه داد: جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد یکی از ارزشمندترین فعالیت‌های تئاتر کشور است. این جشنواره دارای عظمتی معنوی است. همین عظمت موجب شد تا ما تصمیم به برگزاری آئین گشایش این جشنواره در گلزار شهدای قزوین را بگیریم.

هوشمند در پایان سخنان خود روز خبرنگار را به همه اهالی رسانه شادباش گفت و ادامه داد: آئین گشایش سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد همزمان با روز خبرنگار و سالگرد شهید بابایى برگزار شد. این روز را به خبرنگاران تبریک و به خانواده شهید بابایى تسلیت مى‌گویم.

این مراسم با اهدا گل و عطرآگین کردن مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس قزوین و شهدای مدافع حرم این استان با حضور هنرمندان و مدیران برگزاری جشنواره پایان یافت.

سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد ۱۶ تا ۱۹ مردادماه در قزوین برگزار می‌شود.

انتهای پیام/4073

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

تأسیس دانشگاه فرشچیان؛ کاری ارزنده برای بازشناسی هنرهای سنتی

تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان اقدامی مبارک است/ در تدریس هنرهای سنتی به دنبال کیفیت‌محوری باشیم نه کمیّت‌

حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان کم برخوردار دانشگاه هنرهای سنتی

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

نمایشگاه نقاشی هنرمندان مبتلا به اوتیسم تا 30 مهر ادامه دارد

نگارگری؛ تصویرگر زیبایی‌های عاشورا

طراحی کاشی محور جدید دوسالانه تذهیب‌های قرآنی

نمایشگاه عکس «زمین» برگزار می‌شود

نمایشگاه نقاشی «اسکیزوتایپال» افتتاح می‌شود

نمایش پرتره‌های خیابانی در گالری ایده

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

نمایشگاه نقاشی «اسکیزوتایپال» افتتاح می‌شود

بیژنی از نوروز می‌خواند

نمایشگاه نقاشی هنرمندان مبتلا به اوتیسم تا 30 مهر ادامه دارد

حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان کم برخوردار دانشگاه هنرهای سنتی

نمایش پرتره‌های خیابانی در گالری ایده

گلریز با سازهای خاکی هم‌نوایی می‌کند

تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان اقدامی مبارک است/ در تدریس هنرهای سنتی به دنبال کیفیت‌محوری باشیم نه کمیّت‌

طراحی کاشی محور جدید دوسالانه تذهیب‌های قرآنی

نگارگری؛ تصویرگر زیبایی‌های عاشورا

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه