262030
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 18 مرداد 1397 ساعت 05:04

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری:

تئاتر را با جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد به میان مردم آورده‌ایم

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد را آف‌استیج معرفی کرد و گفت: ما با برگزاری این جشنواره، تئاتر را به میان مردم آورده‌ایم.

کوروش زارعی در گفتگو با خبرنگار تئاتر خبرگزاری آنا در خصوص برنامه‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری برای ترغیب استان‌ها نسبت به میزبانی از جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد گفت: از آنجا که این برنامه، رویدادی مردمی است و همه آن را دوست دارند، اکثر استان‌ها راغب هستند که میزبان این جشنواره باشند بنابراین سال آینده استان‌های بیشتری متقاضی میزبانی این جشنواره خواهند بود و ما برای این امر، دست به انتخاب می‌زنیم.

وی درباره حمایت از راه‌یافتگان جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد اظهار کرد: شرکت‌کنندگان در سیزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد اجراهای اصلی خود را سپری کرده‌اند و شرط ورود به جشنواره اجرا در مساجد است. گروه‌هایی که 20 تا 30 اجرا پیش از جشنواره نداشتند از راه‌یابی به جشنواره بازمانده‌اند.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری افزود: برگزارکنندگان جشنواره تمام تلاش خود را کرده‌اند تا مخاطبان آثار، بهترین اجرا را به تماشا بنشینند. ما سعی کرده‌ایم با پرورش نیروهای جوان و استعدادیابی زمینه فعالیت علاقه‌مندان را فراهم کنیم.

وی در خصوص دوره‌های آموزشی که برای بچه‌های مسجد برگزار شده تاکید کرد: دوره‌های آموزشی که از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تدارک دیده شده، در طول سال به صورت مداوم در حال برگزاری است و با تقاضا و پیشنهاد هر استان به راحتی برنامه‌ریزی‌ها انجام می‌شود. ما تاکنون بر اساس درخواست استان‌ها اساتید را به شهرهای مختلف اعزام کرده‌ایم تا در بحث تئوری و آموزش‌های اصولی هم بتوانیم افراد مستعد را شناسایی و پرورش دهیم.

زارعی همچنین گفت: باتوجه به اینکه استان‌‌ها اطلاع‌رسانی در خصوص این جشنواره را بر عهده داشته‌اند اما بسیاری از کارگاه‌های تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در همین ایام در استان‌ها در حال برگزاری است.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت آموزش، بیان کرد: پایه هر کاری آموزش است و با آموزش می‌توان، اصولی‌تر و علمی‌تر قدم برداشت و به موفقیت‌ دست یافت.

زارعی در بخش دیگری از سخنانش جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد را یک آف‌استیج معرفی کرد و افزود: در اروپا فرد در یک کارخانه، اداره بهزیستی یا بیمارستان کار نمایش انجام می‌دهد و تئاتر بچه‌های مسجد هم به مثابه همان آف‌استیج اروپایی‌ها است چراکه ما تئاتر را در جایی خارج از صحنه برده‌ایم. ما تئاتر را با برگزاری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد به میان مردم آورده‌ایم و مردم در جایی جمع می‌شوند و می‌توانند آثاری متناسب با این فضا ببینند.

وی در خصوص برنامه‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری برای میزبانی استان تهران از این جشنواره بیان کرد: بانیان مساجد تهران برای میزبانی جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد، مقاومت زیادی می‌کنند اما ما در حال پیداکردن راهکارهای اداری هستیم تا متولیان بیشتر با این رویداد فرهنگی هنری ارتباط برقرار کنند.

زارعی در پایان تاکید کرد: ما در تهران هم گروه بچه‌های مسجد داریم ولی بچه‌های مسجد در شهرستان‌ها موفق‌تر از تهران عمل کرده‌اند.

انتهای پیام/۴۰۳۱/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

تأسیس دانشگاه فرشچیان؛ کاری ارزنده برای بازشناسی هنرهای سنتی

تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان اقدامی مبارک است/ در تدریس هنرهای سنتی به دنبال کیفیت‌محوری باشیم نه کمیّت‌

سوگ‌آواهای کهن را اجرا می‌کنم

حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان کم برخوردار دانشگاه هنرهای سنتی

نمایشگاه نقاشی هنرمندان مبتلا به اوتیسم تا 30 مهر ادامه دارد

نگارگری؛ تصویرگر زیبایی‌های عاشورا

طراحی کاشی محور جدید دوسالانه تذهیب‌های قرآنی

آثار استاد هانیبال الخاص به نمایش گذاشته می‌شود

نمایشگاه عکس «زمین» برگزار می‌شود

نمایش پرتره‌های خیابانی در گالری ایده

بیژنی از نوروز می‌خواند

نمایشگاه نقاشی هنرمندان مبتلا به اوتیسم تا 30 مهر ادامه دارد

حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان کم برخوردار دانشگاه هنرهای سنتی

نمایش پرتره‌های خیابانی در گالری ایده

گلریز با سازهای خاکی هم‌نوایی می‌کند

تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان اقدامی مبارک است/ در تدریس هنرهای سنتی به دنبال کیفیت‌محوری باشیم نه کمیّت‌

طراحی کاشی محور جدید دوسالانه تذهیب‌های قرآنی

نگارگری؛ تصویرگر زیبایی‌های عاشورا

راه‌یافتگان به بخش مسابقه نخستین جشنواره عکس مستند به‌زودی اعلام می‌شود

نمایشگاه عکس «زمین» برگزار می‌شود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه