143429
شنبه  28  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 17 مرداد 1397 ساعت 17:12

چند خبر از تئاتر/

اجرای ویژه این قصه را آهسته بخوان برای هنرمندان، منتقدان و خبرنگاران

نمایش این قصه را آهسته بخوان نوشته و کار مهدی نصیری دوشنبه، 22 مردادماه برای هنرمندان، منتقدان و خبرنگاران اجرا می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، این قصه را آهسته بخوان که در فضایی سیال روایت می‌شود توسط مهدی نصیری اقتباسی از مجموعه ویران نوشته ابوتراب خسروی است. این اثر داستانی متفاوت و عاشقانه از زندگی یک زن و شوهر جوان را به روایت می‌کند.

این نمایشنامه که برگزیده تولید متون سی‌و‌یکمین جشنواره تئاتر فجر نیز است، تا 26 مردادماه هر روز از ساعت 19:30در تماشاخانه مهر هنری روی صحنه می‌رود.

عوامل این نمایش عبارتند از بازیگران: محمدرضا حیدری، فریبا امینیان و رضا جوشنی. طراح صحنه و لباس: آی‌سان نوروزی، آهنگساز: علی پارسا، دستیار کارگردان: سعید محبی، منشی صحنه و برنامه ریز: سعید بیرام‌زاده، طراح پوستر و بروشور: محبوبه بنیادی، مدیر رسانه‌ای: مرجان سمندری.

نمایشنامه سوئدی در برج آزادی

نمایش قاتل بی‌رحم به کارگردانی محمدجواد بشارت از ۲۰ مردادماه در سالن اصلی برج آزادی به مدت یک ماه اجرا خواهد شد.

افتتاحیه این نمایش شنبه ۲۰ مردادماه ساعت ۲۱ در سالن اصلی برج آزادی با حضور جمعی از هنرمندان تئاتر، سینما و تلویزیون برگزار خواهد شد.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است:

هَسه کارلسون در سن ۳۹ سالگی‌اش در حالی که بعد از ۲۶ سال دوری به ملاقات مادرش که در بستر مرگ است می‌رود، در راه خاطرات ۲۶ سال پیش را به یاد می‌آورد ...

پدرام عزیزی، کیمیا ناصری، مسعود سالاری، شهراد بیدآبادی، آیه قبادیان، جلیل گلشن، شهرزاد علی‌محمدی، ریحانه یزدانیار و زیبا بنماران بازیگران این اثر هستند.

امیرحسین حاجی‌حسینی مسئول بازیگران فرم، امیرحسین حاجی‌حسینی، ملینا طاهری، کیمیا روشن، زهرا غلامی، آرین کرمی و علی یگانه بازیگران فرم، مهتاب تبریزی و فاطیما موسوی مسئول گریم، الهه لطفی و سمیرا علائینی طراح لباس، کیمیا حیدری و آرمان حسین‌نژاد عکاس، سمیرا علائینی طراح پوستر، امید ابراهیمی مسئول موسیقی، حامد حسینی ساخت تیزر، فاطیما موسوی مدیر روابط‌ عمومی، سروش پورصالح دستیار و برنامه‌ریز کارگردان، رزاق موسوی‌پور تهیه‌کننده، مهدی بهرامی مجری طرح، گوهر یگانه منشی صحنه و علی ناصری مشاور رسانه‌ای این اثر هستند.

نمایشنامه قاتل بی‌رحم از آثار هنینگ مانکل نمایشنامه‌نویس سوئدی است که در ایران توسط مسعود رایگان ترجمه شده است.

پادشاه می‌میرد در پردیس شهرزاد

پوستر نمایش پادشاه می‌میرد به کارگردانی محمدرضا سعادتی با طراحی نجمه کمالی‌دهقان در آستانه آغاز اجراهای این نمایش رونمایی شد. این نمایش از ۲۱ مردادماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در سالن شماره ۳ پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.

پادشاه می‌میرد کار جدیدی از محمدرضا سعادتی است که پیش از این نمایش می‌خواستم ببوسمت باران گرفت را در سالن اصلی خلیج فارس نیاوران روی صحنه برده است.

در خلاصه نمایشنامه پادشاه می‌میرد آمده است: دیکتاتورها می‌پندارند که هرگز نمی‌میرند. این نمایشنامه اثر اوژن یونسکو با ترجمه پروفسور احمد کامیابی‌مسک است. اوژن یونسکو نویسنده‌ای رومانی‌الاصل است که پس از مهاجرت به فرانسه، نمایشنامه‌هایی را به زبان فرانسه به رشته تحریر درآورده است. وی از نویسندگان صاحب‌سبک در قرن بیستم است که اگرچه آثارش در ژانر ابزورد مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته ولی خودش معتقد است که تئاتر او تئاتر خاصی است که در هیچ قالب و ساختی جای نمی‌گیرد.

بازیگران نمایش پادشاه می‌میرد به ترتیب ورود به صحنه ندا گل‌رنگی، محمد پورحسن، فاطیما سرلک، تارا یونس تبار، بهار ذوالقدر و آرمین راستگو هستند.

حامد غیبی دستیار کارگردان و برنامه‌ریز، نرگس بیگدلی منشی صحنه، محمد گلپور تصویربردار و تروکاژهای صحنه‌ای، حمیدرضا جوکار طراح حرکت، پریسا خلیلیان مجری طرح، مرضیه کمالی‌دهقان طراح صحنه، مریم قاسمی و هلیا شکری طراح لباس، نجمه کمالی‌دهقان طراح پوستر و بروشور، آیدین صلح‌جو آهنگساز، محبوبه میرزایی طراح گریم، محمدصادق زرجویان ساخت تیزر، منصوره بسمل مشاور رسانه‌ای و مدیر روابط عمومی و امیر کیان تهیه‌کننده این نمایش است.

انتهای پیام/4072/4031/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان اقدامی مبارک است/ در تدریس هنرهای سنتی به دنبال کیفیت‌محوری باشیم نه کمیّت‌

کار دانشگاه آزاد دست‌مریزاد دارد/ هنرجویان نقاشی به سمت طرح‌های سنتی بروند

حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان کم برخوردار دانشگاه هنرهای سنتی

نگارگری؛ تصویرگر زیبایی‌های عاشورا

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

نمایشگاه نقاشی هنرمندان مبتلا به اوتیسم تا 30 مهر ادامه دارد

طراحی کاشی محور جدید دوسالانه تذهیب‌های قرآنی

نمایش پرتره‌های خیابانی در گالری ایده

نمایشگاه نقاشی «اسکیزوتایپال» افتتاح می‌شود

دانشگاه استاد فرشچیان تکنیک، معنویت و هویت را با هم دارد

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

نمایشگاه نقاشی «اسکیزوتایپال» افتتاح می‌شود

حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان کم برخوردار دانشگاه هنرهای سنتی

نمایش پرتره‌های خیابانی در گالری ایده

نمایشگاه نقاشی هنرمندان مبتلا به اوتیسم تا 30 مهر ادامه دارد

بیژنی از نوروز می‌خواند

نگارگری؛ تصویرگر زیبایی‌های عاشورا

طراحی کاشی محور جدید دوسالانه تذهیب‌های قرآنی

تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان اقدامی مبارک است/ در تدریس هنرهای سنتی به دنبال کیفیت‌محوری باشیم نه کمیّت‌

گلریز با سازهای خاکی هم‌نوایی می‌کند

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه