261983
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 13 مرداد 1397 ساعت 10:14

سه خبر از تئاتر/

ایجاد تغییرات در چهارمین شنبه برای حمایت از مخاطب

گروه اجرایی نمایش چهارمین شنبه که این روزها در تماشاخانه پالیز روی صحنه است، با توجه به شرایط اقتصادی و برای حمایت از مخاطبان و علاقه‌مندان تئاتر، تغییراتی را در بهای بلیت، سالن و همچنین ساعت اجرای نمایش ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار تئاتر خبرگزاری آنا، با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه بهای بلیت چهارمین شنبه به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا از 45 هزار تومان به 30 هزار تومان تغییر پیدا کرد.

گروه اجرایی این اثر همچنین با هدف فراهم‌کردن شرایط مناسب‌تر برای علاقه‌مندان تئاتر، سالن اجرای نمایش را از سالن شماره دو تماشاخانه پالیز به سالن شماره یک تماشاخانه که پذیرای ظرفیت بیشتری از مخاطبان است، تغییر داد.

ساعت اجرای نمایش چهارمین شنبه نیز از ساعت 22 به 20:45 تغییر پیدا کرد.

نمایش چهارمین شنبه با حضور مهدی صباغی، محمد اشکان‌فر، سروش قهرمانلو، فرهنگ سرخوش، هومن شاهی و سحر شاطری اثری است که از نگاه موسیقی به موضوع جنگ می‌پردازد.

دیگر عوامل این اثر نمایشی عبارتند از: حسن جودکی مجری طرح، رضا رزم طراح صحنه، رضا مرتضوی مشاور موسیقی، محمدصادق زرجویان عکاس و طراح پوستر، ایلیا شمس مدیر تبلیغات، الهام خداوردی دستیار کارگردان و برنامه ریز، بهاره سلیمانی منشی صحنه، آرمان اسماعیلی مدیر صحنه، سیروس تیموری نیات و مرتضی سلیمانی دستیار طراح صحنه.

اجرای سه نمایش تازه در پردیس تئاتر شهرزاد

پا نمایش برگزیده نخستین جشنواره تئاتر شهرزاد به همراه دو اثر نمایشی دیگر اجراهای خود را از ۱۴ مردادماه در پردیس تئاتر شهرزاد آغاز خواهند کرد.

نمایش پا به کارگردانی آرمین حمدی‌پور از شیراز که در نخستین جشنواره تئاتر شهرزاد به عنوان نمایش برگزیده انتخاب شد از ۱۴ مردادماه هر شب ساعت ۱۹ در سالن شماره سه این مجموعه روی صحنه خواهد رفت.

تهیه‌کنندگی این اثر بر عهده نوید محمدزاده است و نگین تهمتن، پویان فریدونی، فرزاد نامور، حانیه رضایی و رعنا شبانکاره در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

پا دومین تجربه تهیه‌کنندگی نمایش توسط نوید محمدزاده در پردیس شهرزاد است. وی سال گذشته تهیه‌کنندگی نمایش پرمخاطب زندگی در تئاتر با بیش از ۷۰ اجرا را برعهده داشت.

همچنین نمایش روزهای بی‌باران به نویسندگی و کارگردانی امین بهروزی از ۱۴ مردادماه هر روز ساعت ۱۸:۳۰ در سالن شماره یک پردیس تئاتر شهرزاد اجراهای خود را آغاز می‌کند. سجاد افشاریان، وحید آقاپور، نازنین احمدی و سوگل خلیق در این نمایش در مقام بازیگر حضور دارند.

نمایش بانوایان عنوان تازه‌ترین اثر نمایشی پردیس تئاتر شهرزاد به کارگردانی علی نیکزاد است که از ۱۴ مردادماه هر شب ساعت ۲۱:۴۵ در سالن شماره سه اجرا خواهد شد. حسین میرزائیان، سمیه برجی، محسن میرزاخانی، سارا والیانی، آناهیتا خسروی، رامتین مقدادی، میلاد شوریده بازیگران این اثر نمایشی هستند.

نمایش آفتابکاران و سایر کشاورزان سرزمین شرق میانه به کارگردانی پویا پیرحسینلو که اجراهای خود را از چند وقت قبل آغاز کرده به مدت هفت روز دیگر تمدید شد و تا ۲۰ مرداد ماه هر شب ساعت ۲۱:۳۰ روی صحنه می‌رود.

نمایش فلیک تازه‌ترین اثر محمدحسن معجونی تا پایان مردادماه هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره دو پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه خواهد رفت و در روزهای پایانی هفته دو اجرایی خواهد شد و در دو سانس ۱۹ و ۲۱:۳۰ روی صحنه می‌رود.

نوید محمدزاده، ستاره پسیانی و حسین حسینیان در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش رومرز به کارگردانی فریماه مسگرنیا جزو دیگر نمایش‌های پردیس تئاتر شهرزاد است که هر شب ساعت ۲۰:۱۵ در سالن شماره سه این مجموعه روی صحنه خواهد رفت و تا ۲۰ مردادماه به اجراهای خود ادامه می‌دهد.

نمایش فصل شکار بادباک‌ها به کارگردانی شاهین صادقیان و نویسندگی جلال تهرانی از نمایش‌های دیگری است که تا ۲۶ مردادماه، هر شب ساعت ۲۰ در سالن شماره یک پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود. متین ستوده بازیگر این اثر نمایشی است.

نمایش گروفالو که مختص کودک و نوجوان است هر روز ساعت ۱۷:۳۰ برای کودکان و نوجوانان اجرا خواهد شد. کارگردانی این اثر که جوایز داخلی و جهانی در حوزه تئاتر کسب کرده برعهده آرش شریف‌زاده است.

تماشاخانه ایرانشهر میزبان رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شد

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به همراه شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی به تماشای نمایش خاموشی دریا به کارگردانی نیما دهقان نشستند.

نمایش خاموشی دریا با بازی شهرام حقیقت‌دوست، علیرضا آرا و خاطره اسدی که از 28 تیرماه ساعت 21 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی اجرای عمومی خود را آغاز کرده تا روز جمعه 26 مرداد در این مجموعه به صحنه خواهد رفت.

انتهای پیام/4072/4031/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

تأسیس دانشگاه فرشچیان؛ کاری ارزنده برای بازشناسی هنرهای سنتی

تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان اقدامی مبارک است/ در تدریس هنرهای سنتی به دنبال کیفیت‌محوری باشیم نه کمیّت‌

سوگ‌آواهای کهن را اجرا می‌کنم

حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان کم برخوردار دانشگاه هنرهای سنتی

نمایشگاه نقاشی هنرمندان مبتلا به اوتیسم تا 30 مهر ادامه دارد

نگارگری؛ تصویرگر زیبایی‌های عاشورا

طراحی کاشی محور جدید دوسالانه تذهیب‌های قرآنی

آثار استاد هانیبال الخاص به نمایش گذاشته می‌شود

نمایشگاه عکس «زمین» برگزار می‌شود

نمایش پرتره‌های خیابانی در گالری ایده

بیژنی از نوروز می‌خواند

نمایشگاه نقاشی هنرمندان مبتلا به اوتیسم تا 30 مهر ادامه دارد

حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان کم برخوردار دانشگاه هنرهای سنتی

نمایش پرتره‌های خیابانی در گالری ایده

گلریز با سازهای خاکی هم‌نوایی می‌کند

تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان اقدامی مبارک است/ در تدریس هنرهای سنتی به دنبال کیفیت‌محوری باشیم نه کمیّت‌

طراحی کاشی محور جدید دوسالانه تذهیب‌های قرآنی

نگارگری؛ تصویرگر زیبایی‌های عاشورا

راه‌یافتگان به بخش مسابقه نخستین جشنواره عکس مستند به‌زودی اعلام می‌شود

نمایشگاه عکس «زمین» برگزار می‌شود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه