713234
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 21 خرداد 1397 ساعت 10:05

سیدمجتبی حسینی در جلسه کمیته راهبردی آموزش های مهارتی:

آموزش هنر به کلان نگری نیاز دارد/ تدوین تقویم آزمون‌های مهارتی هنر

جلسه کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کمیته، یکشنبه 20 آبان ماه در معاونت امور هنری برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری و رئیس کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی در این جلسه گفت: حوزه آموزش هنر به کلان نگری نیاز دارد و جغرافیای انسانی گسترده‌ای در حوزه آموزش هنر وجود دارد که لازم است مشخصه‌های آن مورد توجه قرار گیرد. امروز تعداد فراوانی در آموزشگاه‌ها، مراکز آموزش مهارتی و دانشگاه‌ها به فراگیری هنر می‌پردازند اما لازم است با نگاهی کلان، مسائل آموزش هنر و وضعیت اشتغال و بازار کار افرادی که هنر می‌آموزند، بررسی شود.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ضرورت دارد دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های هنری با توجه کلان به موضوع آموزش هنر، جلسات کمیته راهبردی آموزش مهارتی را تداوم بخشد تا درباره آموزش هنر و مسائل آزمون‌های مهارتی برنامه‌ریزی کند. همچنین ضرورت دارد بررسی شود افرادی که گواهینامه آزمون‌های مهارتی دریافت می‌کنند تا چه میزان در حوزه هنر فعال و شاغل می‌شوند.

حسینی همچنین بر توجه به استانداردهای آموزش هنر تأکید کرد و گف: هنرآموزان باید با استانداردهای درست و حرفه‌ای، هنر بیاموزند.

محمد اللهیاری فومنی؛ مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری و دبیر کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی در این جلسه گفت: آزمون‌های مهارتی در دو بخش آزمون‌های ادواری و جامع براساس آیین‌نامه برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود که دومین آزمون جامع و بیست و پنجمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی کاردانش به صورت سراسری و همزمان در تمام استان‌های کشور، 15 تیرماه امسال برگزار می‌شود.

دبیر کمیته راهبردی آزمون‌های مهارتی در ادامه اظهار کرد: تقویم آزمون‌های مهارتی سال 97 مشخص شده است و به زودی تقویم آزمون‌های مهارتی سال 98 هم تدوین می‌شود.

اللهیاری فومنی در ادامه گفت: در این دوره تلاش شد تا آزمون‌ها با نظم و برنامه‌ریزی مناسب‌تر برگزار شود و برای نخستین بار گواهینامه الکترونیکی برای پذیرفته‌شدگان آزمون‌های مهارتی هنر صادر و سعی می‌شود فرآیند آزمون و رسیدگی به انتقادها در این دوره آزمون تا پایان تیرماه به پایان برسد.

مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری در ادامه با تأکید بر ساماندهی آزمون‌های مهارتی هنر بیان کرد: جلسات و نشست‌هایی با وزارت آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه‌ای و بخش ها و نهادهای مرتبط برای ساماندهی حوزه آموزش هنر و آموزش مهارتی برگزار می‌شود و کمیته راهبردی آزمون‌های مهارتی نیز با توجه به آیین‌نامه و حوزه‌های مرتبط با آموزش مهارتی جلساتی را خواهد داشت.

در این جلسه، قاسم خسروی مدیرکل امور اداری ومنابع انسانی، لادن حیدری مدیرکل دفتر حقوقی و امور مالکیت معنوی، مصطفی اشرف به نمایندگی از سید مرتضی موسویان رئیس محترم مرکز فناوری و اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، علی غیاثی ندوشن مدیرکل هماهنگی امور استانها، علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، مهدی محمدی مشاور وزیر عضو و دبیر هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی، مجید ملانوروزی مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی، مرتضی باقرنژاد مشاور اجرایی و رضا عمرانی به نمایندگی از قاسم خورشیدی مشاور وزیر ورئیس حراست به عنوان اعضای کمیته راهبردی آموزش‌های مهارتی حضور داشتند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

کار دانشگاه آزاد دست‌مریزاد دارد/ هنرجویان نقاشی به سمت طرح‌های سنتی بروند

حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان کم برخوردار دانشگاه هنرهای سنتی

نشست خبری مراسم افتتاحیه دانشگاه استاد فرشچیان برگزار شد

استقبال دکتر ولایتی باعث راه‌اندازی دانشگاه استاد فرشچیان شد

بازار کار دانشجویان هنر را فراموش نکنیم/ استاد فرشچیان؛ بهترین نگارگر ایران‌زمین

دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان افتتاح می‌شود

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

نمایشگاه نقاشی هنرمندان مبتلا به اوتیسم تا 30 مهر ادامه دارد

دانشگاه استاد فرشچیان، دارالفنونی در دل دانشگاه آزاد اسلامی است

مراسم افتتاحیه دانشگاه هنرهای اسلامی - ایرانی استاد فرشچیان

برگزاری آزمون نوازندگی برای جذب نیروی جدیدی در ارکستر ملی

تأسیس دانشکده هنرهای خوشنویسی اتفاق خجسته‌ای است

استقبال دکتر ولایتی باعث راه‌اندازی دانشگاه استاد فرشچیان شد

بازار کار دانشجویان هنر را فراموش نکنیم/ استاد فرشچیان؛ بهترین نگارگر ایران‌زمین

گنجینه‌های حوزه هنری در معرض دید عموم گذاشته می‌شود

دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان افتتاح می‌شود

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

بیژنی از نوروز می‌خواند

نمایشگاه نقاشی «اسکیزوتایپال» افتتاح می‌شود

پرده‌خوانی و نقالی عشاق در صحن مطهر حضرت معصومه (س) اجرا می‌شود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه