222026
شنبه  28  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

پنجشنبه , 27 اردیبهشت 1397 ساعت 12:56

برگزیدگان بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی معرفی شدند

آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی، چهارشنبه، بیست و ششم اردیبهشت، با تقدیر و تجلیل از نغمه ثمینی و شهرام زرگر و معرفی برگزیدگان در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، مراسم اختتامیه این جشنواره در ساعت 21:00 چهارشنبه، بیست و ششم اردیبهشت با پخش آیاتی از کلام الله مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و با حضور چهره هایی چون فرهاد ناظرزاده کرمانی، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، محمدهادی عسگری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، رحمت امینی، سعید اسدی، اسماعیل شفیعی، فضل الله ایرجی، نوید محمدزاده، امیر اثباتی، محمد عاقبتی، محمد ساربان، هوشنگ قوانلو و دیگر هنرمندان عرصه تئاتر و سینما و تلوزیون در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای مراسم که کیوان ساکت اف اجرای آن را عهده دار بود، حسین عبدالهی دبیر این دوره از جشنواره روی صحنه حضور پیدا کرد و به حاضران در مراسم اختتامیه خوش آمد گفت. سپس تصاویری از آثار شرکت کننده در بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران در میان تشویق ممتد دانشجویان پخش شد.

در ادامه غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تقدیر از همه شرکت‌کنندگان و بانیان این جشنواره گفت: تلاش ما براین است که دبیر جشنواره را به موقع انتخاب کنیم دوستان خود را داوطلب کنند و این آمادگی را داریم تا در زمان مناسب کارها را پیگیری کنیم و آسیب‌شناسی جشنواره را نیز در دستور کار خود داریم.

وی در ادامه افزود: بحث آموزش و پژوهش برای این جشنواره مهم است ما کانون‌های تئاتر دانشگاهی را سرمایه تئاتر می‌دانیم و تلاش داریم فرصت مناسب را برای همه فراهم کنیم تا شاهد اعتلای تئاتر دانشگاهی باشیم.

از بخش های ویژه این مراسم تجلیل از نغمه ثمینی با حضور فرهاد ناظرزاده کرمانی و نوید محمدزاده و همچنین تجلیل از شهرام زرگر با حضور فرهاد ناظرزاده کرمانی و اشکان خیل نژاد بود. در این بزرگداشت استاد ناظرزاده کرمانی عنوان کرد: آموزش، پرورش و آفرینش سه ضلع پیشرفت تئاتر کشور است ماهم اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم باید اینها را باهم داشته باشیم. سپس ناظرزاده کرمانی نغمه ثمینی را برای تجلیل روی سن دعوت کرد.

وی در سخنانش یادآور شد که ثمینی را از دوران دانشجویی می‌شناسد و خوشحال است که شاهد موفقیت بیشتر اوست. همچنین با دعوت ناظرزاده و تشویق حضار شهرام زرگر به روی صحنه دعوت شد و مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفت.

در بخش اهدای جوایز، برگزیدگان بخش های مختلف به شرح ذیل معرفی شدند:

بخش تجربه‌های اجرا

در این بخش هیات داوران از کیمیا خطیب‌زاده از دانشگاه تهران برای نمایش «مثبت و منفی 7» و آرش پروین از دانشگاه تهران برای نمایش «کوهستان» مورد تقدیر قرار گرفتند.

بخش مرور

در این بخش پویا عربگری از دانشگاه هنر برای نمایش «ال اس دی» تندیس جشنواره را گرفت.

بخش نمایشنامه‌نویسی (جایزه استاد اکبر رادی)

در این بخش با تقدیر از محسن براتی و لادن شیرمرد از دانشگاه هنر برای نگارش نمایشنامه‌های «مولار» و «جهنم روی میز ناهارخوری» تندیس جشنواره به سعیدرضا خوش‌شانس از دانشگاه آزاد اسلامی برای نمایشنامه «اوراد بادهای وحشی سرکش» اهدا شد.

بخش پژوهش (جایزه دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی)

در این بخش تندیس جشنواره به «نقد تئاتر در عصر دیجیتال: مقایسه چرایی و چگونگی نقد ژورنالیستی، نقد در محیط آنلاین و گفتگوی نقادانه» نوشته امید مشهدی عبدالرحمن از دانشگاه تربیت مدرس اختصاص یافت.

بخش پوستر

در این بخش مرضیه خوش‌ترکیب از دانشگاه هنر بریا پوسستر «من/کلفت/ها» مورد تقدیر قرار گرفت و مریم برادران از دانشگاه سوره برای پوستر نمایش «اصی‌لا« تندیس جشنوراه را به خود اختصاص داد.

بخش عکس

در این بخش کیارش مسیبی از دانشگاه آزاد اسلامی برای عکس نمایش «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه» مورد تقدیر قرار گرفت و سهیل صحرانورد از دانشگاه علمی‌کاربردی برای عکس نمایش «الیور توئیست» تندیس جشنواره را دریافت کرد.

بخش تیزر

محمدرضا رمضانیان و محمدباقر کشاورز از دانشگاه تهران برای تیزر نمایش «فرایند» تندیس جشنواره را دریافت کردند.

بخش مسابقه‌ صحنه

طراحی نور

در این بخش علی کرسی‌زر از دانشگاه سوره برای طراحی نور نمایش «فرایند» مورد تقدیر قرار گرفت.

طراحی صدا و موسیقی

در این بخش متین حبیبیان از دانشگاه تهران و دانشگاه سوره بخاطر طراحی صدا و موسیقی نمایش‌های «تجزیه» و «هار» تقدیر شد.

طراحی لباس

در این بخش غزاله مهربان یکتا از دانشگاه تهران برای طراحی لباس نمایش «برف» و صبا نجاتی و سعیده خان‌بابایی از دانشگاه تهران برای طراحی لباس نمایش «تجزیه»، مورد تقدیر قرار گرفتند و تندیس این بخش به بیتا نصر از دانشگاه سوره برای طراحی لباس نمایش «هار» اختصاص یافت.

طراحی صحنه

در بخش طراحی صحنه خهیات داوران با تقدی از سعدی محمدی از دانشگاه تربیت مدرس برای صراحی صحنه «مقدس» و مرتضی جلیلی دوست و سعیده خان‌بابایی از دانشگاه تهران برای طراحی صحنه نمایش «تجزیه»، تندیس این بخش را به امیربهاور اکبرپور دهکردی بهزاد صفار از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد برای طراحی صحنه نمایش «آنشرلی با موهای خیلی قرمز» اهدا کردند.

بازیگری زن

در این بخش معصومه ایرانشاهی از دانشگاه تهران برای بازی در نمایش «برف» و کتایون لطیف از دانشگاه سوره برای بازی در نمایش «پرتی» مورد تقدیر قرار گرفتند. همچنین تندیس این بخش به زهرا مهرابی از دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه هنر برای بازی در نمایش «پوبلیکومس بشیمبوفونگ» و «در اتاق باد می‌وزد» اختصاص یافت.

بازیگری مرد

در این بخش مصطفی لطیفی‌خواه از دانشگاه دامغان برای بازی در نمایش «چشمش به دشت باز»، امیر نوروزی از دانشگاه تهران برای بازی در نمایش «لانچر 5» و وحید آجرلو از دانشگاه هنر برای بازی در «در انتظار گودو» مورد تقدیر قرار گرفت. همچنین تندیس این بخش به مرتضی مظلومی‌نژاد از دانشگاه هنر برای بازی در نمایش «در انتظار گودو» تعلق گرفت.

طراحی فضا و ایده اجرا

در این بخش امید مشهدی بخاطری از دانشگاه تربیت مدرس طراحی نمایش «لغزش آنی کلام» شایسته تقدیر شناخته شد.

کارگردانی

در بخش کارگردانی هیات داوران با تقدیر از امیر اخوان کارگردان «پوبلیکومس بشیمبوفونگ» از دانشگاه آزاد اسلامی و حسام‌الدین لک کارگردان «در انتظار گودو» از دانشگاه هنر، تندیس این بخش را به حسین پوریانیفر کارگردان نمایش «هار» از دانشگاه سوره اهدا کردند.

در این مراسم « در انتظار گودو» به عنوان بهترین اجرای بیست یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی معرفی شد.

دراماتورژی

در این بخش هیات داوران از دو نمایش «در انتظار گودو » دراموتورژی حسام‌الدینلک از دانشگاه هنر و «فرآیند» دراماتورژی امیر ابراهیم‌زاده از دانشگاه سوره تقدیر کردند.

متن

در این بخش هیات داوران با تقدیر از امیر نجفی «در اتاق باد می‌وزد»از دانشگاه هنر و سعید رسولی نویسنده «چشمش به دشت باز» از دانشگاه دامغان، تندیس این بخش به پویا سعیدی و مسعود صرامی نویسندگان «لانچر 5» از دانشگاه تهراناختصاص یافت.

آثار معرفی‌شده هیات‌داوران برای اجرای عموم

«در انتظار گودو» به کارگردانی حسام‌الدین لک از دانشگاه هنر

«هار» کاری از حسین پوریانی فر از دانشگاه سوره

«پوبلیکومس بشیمبوفونگ»به کارگردانی امیر اخوان از دانشگاه آزاد

«لانچر 5» به کارگردانی مشترک پویا سعیدی و مسعود صرامی از دانشگاه تهران

«در اتاق باد می‌وزد» به کارگردانی امیر نجفی از دانشگاه هنر

«آنشرلی با موهای خیلی قرمز» به کارگردانی امیربهاور اکبرپور دهکردی از دانشگاه دامغان

«مقدس» به کارگردانی سعدی محمدی از دانشگاه تربیت مدرس

«فرایند» به کارگردانی علی کرسی زر از دانشگاه سوره

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان اقدامی مبارک است/ در تدریس هنرهای سنتی به دنبال کیفیت‌محوری باشیم نه کمیّت‌

کار دانشگاه آزاد دست‌مریزاد دارد/ هنرجویان نقاشی به سمت طرح‌های سنتی بروند

حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان کم برخوردار دانشگاه هنرهای سنتی

نگارگری؛ تصویرگر زیبایی‌های عاشورا

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

نمایشگاه نقاشی هنرمندان مبتلا به اوتیسم تا 30 مهر ادامه دارد

طراحی کاشی محور جدید دوسالانه تذهیب‌های قرآنی

نمایش پرتره‌های خیابانی در گالری ایده

نمایشگاه نقاشی «اسکیزوتایپال» افتتاح می‌شود

دانشگاه استاد فرشچیان تکنیک، معنویت و هویت را با هم دارد

پرده‌خوانی و نقالی عشاق در صحن مطهر حضرت معصومه (س) اجرا می‌شود

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

حمایت دانشگاه آزاد از دانشجویان کم برخوردار دانشگاه هنرهای سنتی

نمایشگاه نقاشی هنرمندان مبتلا به اوتیسم تا 30 مهر ادامه دارد

بیژنی از نوروز می‌خواند

نمایشگاه نقاشی «اسکیزوتایپال» افتتاح می‌شود

طراحی کاشی محور جدید دوسالانه تذهیب‌های قرآنی

تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان اقدامی مبارک است/ در تدریس هنرهای سنتی به دنبال کیفیت‌محوری باشیم نه کمیّت‌

گلریز با سازهای خاکی هم‌نوایی می‌کند

نمایش پرتره‌های خیابانی در گالری ایده

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه