970935
چهارشنبه  02  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 26 اردیبهشت 1397 ساعت 12:47

نادر برهانی مرند، دبیر سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شد

نادربرهانی مرند نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر از سوی شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی به عنوان دبیر سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر منصوب شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، در حکمی که از سوی شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی برای انتخاب دبیر سی‌وهفتمین دوره جشنواره تئاتر فجر منتشر شده، آمده است:

«هنرمند ارجمند

جناب آقای نادر برهانی مرند

جشنواره بین‌المللی تئاتر فجربه عنوان بزرگترین رویداد تئاتر کشور واجد شأن و جایگاه ویژه‌ای است که بی‌گمان صیانت از این جایگاه و ارتقای آن بر متولیان و دست اندرکاران این اتفاق بزرگ هنری لازم و ضروری است.

به موجب این حکم و نظر به تجربه و تخصص جنابعالی و با تأیید شورای سیاست‌گذاری به عنوان «دبیر سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر» منصوب می‌شوید.

امید که با درایت و تعهدی که از شما سراغ داریم و با به کارگیری نظرات و مشاوره‌های ارزنده هنرمندان و صاحبنظران تئاتر کشور در برگزاری هرچه شایسته‌تر این جشنواره کوشا باشید. در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی انتظار می‌رود برنامه‌ریزی و اجرای بخش‌های مختلف در چارچوب آیین‌نامه مصوب جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و با توجه ویژه به اهداف و چشم‌انداز این رویداد معظم و پای‌بندی به مصوبات شورای سیاست‌گذاری صورت پذیرد.

پیروزی و سربلندی تان را از پروردگار مهربان آرزومندم.

شهرام کرمی

مدیرکل هنرهای نمایشی»

لازم به یادآوری است، نادربرهانی مرند متولد 1349 و دانش آموخته دانشکده صدا و سیماست. او نویسنده، کارگردان، بازیگر، مدرس تئاتر و کارگردانی آثاری همچون «جزیره»، «مرد مومی»، «تولد»، «شکارگاه ممنوع»، «پاییز»، «چیستا»، «تیغ کهنه»، «یک راز کوچک»، «باغ زیتون»، «تهران زیر بال فرشتگان» و بسیاری دیگر از آثار نمایشی را در پرونده کاری دارد.

از نمایشنامه‌های این درام‌نویس کشور می‌توان به «ببین چه برفی می‌آید»، «باران اگر بخواهد»، «تنهاترین زیبای مرده»، «اپیزودهای مرگبار»، «تولد»، «پاییز»، «چیستا»، «تهران زیر بال فرشتگان»، «خانه غزلخوان»، «داستانهای شگفت واقعی واقعی واقعی»، «کمپ 13»، «برای سایه نوشتن­ها» و «کابوس­های یک پیرمرد خائن ترسو» اشاره کرد.

عضویت در شورای عالی تئاتر فجر، عضویت در شورای سیاست‌گذاری رادیو نمایش، عضویت در کمیته آموزش صدا، مدیریت دفتر ادبیات نمایشی مرکز هنرهای نمایشی رادیو، مدیریت گروه نمایش و ادبیات رادیو نمایش و مدیریت و سردبیری برنامه‌­های رادیویی «جمعه‌­ها با تئاتر»، «پرده دوم»، «در آدینه با نمایش»، «گفتگوی هنر»، «نمایش اقتصاد»، «از رمان تا نمایش»، «کارنامه» از جمله سابقه فعالیت این هنرمند تئاتر به شمار می‌رود.

این مدرس تئاتر، کسب جوایز متعدد از جشنواره های تئاتر فجر در زمینه کارگردانی ، نمایشنامه نویسی و بازیگری همچنین داوری جشنواره های متعدد بین المللی و ملی را در رزومه دارد.

برهانی مرند یکی از اعضا گروه تئاتر معاصر است که از سال 1376 به طور مستمر فعالیت داشته و آخرین اثر این گروه با کارگردانی و نویسندگی نادر برهانی مرند، نمایش سردار بود که با استقبال گسترده مخاطبان در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

کار دانشگاه آزاد دست‌مریزاد دارد/ هنرجویان نقاشی به سمت طرح‌های سنتی بروند

مراسم افتتاحیه دانشگاه هنرهای اسلامی - ایرانی استاد فرشچیان

نشست خبری مراسم افتتاحیه دانشگاه استاد فرشچیان برگزار شد

استقبال دکتر ولایتی باعث راه‌اندازی دانشگاه استاد فرشچیان شد

بازار کار دانشجویان هنر را فراموش نکنیم/ استاد فرشچیان؛ بهترین نگارگر ایران‌زمین

دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان افتتاح می‌شود

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

دانشگاه استاد فرشچیان، دارالفنونی در دل دانشگاه آزاد اسلامی است

تقدیر از فرشچیان؛ تجلیل از کمالات انسانی

تقدیر روحانی از افتتاح دانشگاه هنر اسلامی استاد فرشچیان

برگزاری آزمون نوازندگی برای جذب نیروی جدیدی در ارکستر ملی

تأسیس دانشکده هنرهای خوشنویسی اتفاق خجسته‌ای است

استقبال دکتر ولایتی باعث راه‌اندازی دانشگاه استاد فرشچیان شد

بازار کار دانشجویان هنر را فراموش نکنیم/ استاد فرشچیان؛ بهترین نگارگر ایران‌زمین

گنجینه‌های حوزه هنری در معرض دید عموم گذاشته می‌شود

دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان افتتاح می‌شود

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

بیژنی از نوروز می‌خواند

نمایشگاه نقاشی «اسکیزوتایپال» افتتاح می‌شود

پرده‌خوانی و نقالی عشاق در صحن مطهر حضرت معصومه (س) اجرا می‌شود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه