993547
چهارشنبه  02  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 18 بهمن 1396 ساعت 12:49

آغاز اجرای نمایش«کارد-ترنج- زلیخا» به یاد احمد آقالو

اجرای نمایش «کارد- ترنج- زلیخا» به کارگردانی احمد ایرانی خواه سه شنبه شب 17 بهمن ماه با حضور تعدادی از هنرمندان و گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد احمد آقالو بازیگر فقید تئاتر کشورمان در تالار سایه تئاتر شهر آغاز شد. 

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، اجرای نمایش «کارد- ترنج- زلیخا» به نویسندگی ملیحه مرادی جعفری و کارگردانی احمد ایرانی خواه سه شنبه شب 17 بهمن ماه با حضور تعدادی از هنرمندان و گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد احمد آقالو بازیگر فقید تئاتر کشورمان در تالار سایه تئاتر شهر آغاز شد.

سبک بازی آقالو الگوی بسیاری از بازیگران است

ناصر آقایی مدرس و بازیگر تئاتر در آیین افتتاحیه این اثر نمایشی که در سالن انتظار تالار سایه برگزار شد با قدردانی از مقام هنری زنده یاد احمدآقالو توضیح داد: مرحوم آقالو از دوستان و همکاران ارزشمند ما در حوزه تئاتر بود که همواره از او به عنوان بازیگری توانمند در عرصه تئاتر یاد می کردیم. او بازیگری بود که همواره با قدرت و انرژی کامل در عمق نقش فرو می رفت و با بیان شیوا و زیبایی که داشت، خود را به عنوان هنرمندی ارزشمند در عرصه تئاتر معرفی می کرد.

وی با بیان اینکه دنیای بازیگری یک نابغه را از دست داده ، تصریح کرد: زنده یاد احمدآقالو سبک خاصی در بازیگری داشت که خیلی از بازیگران چه در دوران حیات این هنرمند و چه پس از مرگ از سبک بازی او تقلید می کردند. او به قدری روی صحنه انرژی و توان داشت که این اواخر هرگاه او را روی صحنه می دیدم باورم نمی شد که او در حال رفتن است.

آقای آقالو هنوز اینجاست

مرجانه گلچین بازیگر مطرح تلویزیون و سینما نیز در این مراسم گفت: من طی سال هایی که زنده یاد احمد آقالو در قید حیات بود افتخار همکاری با وی را نداشتم اما می دانم که در چندین تئاتر با خواهرم هم بازی بوده است. او از جمله هنرمندانی بود که صدای منحصر به فردی داشت که من هیچ گاه توانمندی های چنین بازیگری را فراموش نخواهم کرد.

این بازیگر تاکید کرد: شاید طی سال های اخیر از حضور فیزیکی مرحوم آقالو بی بهره هستیم اما مطمئن باشید تا زمانی که مکان هایی چون مجموعه تئاتر شهر وجود دارد، روح عزیزانی چون آقالو و سایر هنرمندان از دنیا رفته در قلب و ذهن ما جاری و ساری است. موضوعی که خودِ من همیشه با ورود به مجموعه تئاتر شهر آن را حس می کنم و روی آن اعتقاد کامل دارم. من حتم دارم که آقای آقالو هنوز اینجاست و نظاره گر کارهای ارزشمند شما هنرمندانی است که در تالارهای اجرای تئاتر مشغول به فعالیت هستید.

قدردانی از بازیگری که هنرمندانه زندگی کرد

محمدساربان بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون نیز در این برنامه با ابراز خرسندی از گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد احمد آقالو در اولین اجرای نمایش «کارد- ترنج- زلیخا» عنوان کرد: من نزدیک به چهارسال با مرحوم آقالو همکلاس بودم. او هنرمند خیلی خاصی بود که با وجود زندگی بسیار سختی که به دلیل بیماری همراهش بود، هنرمندانه زندگی کرده و منش هنرمندانه خود را هم از دست نداد. به هرحال خصوصیات اخلاقی و هنری زنده یاد آقالو به قدری ارزشمند است که همیشه در بین ما باقی می ماند.

نمایش«کارد- ترنج- زلیخا» به نویسندگی ملیحه مرادی جعفری، کارگردانی احمد ایرانی خواه و بازی هدی نوری زاده، میثم جهانگیری، امین اکبری نسب، علی آسترکی هر روز غیر از شنبه ها ساعت 19:30 در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

کار دانشگاه آزاد دست‌مریزاد دارد/ هنرجویان نقاشی به سمت طرح‌های سنتی بروند

مراسم افتتاحیه دانشگاه هنرهای اسلامی - ایرانی استاد فرشچیان

نشست خبری مراسم افتتاحیه دانشگاه استاد فرشچیان برگزار شد

استقبال دکتر ولایتی باعث راه‌اندازی دانشگاه استاد فرشچیان شد

بازار کار دانشجویان هنر را فراموش نکنیم/ استاد فرشچیان؛ بهترین نگارگر ایران‌زمین

دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان افتتاح می‌شود

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

دانشگاه استاد فرشچیان، دارالفنونی در دل دانشگاه آزاد اسلامی است

تقدیر از فرشچیان؛ تجلیل از کمالات انسانی

تقدیر روحانی از افتتاح دانشگاه هنر اسلامی استاد فرشچیان

برگزاری آزمون نوازندگی برای جذب نیروی جدیدی در ارکستر ملی

تأسیس دانشکده هنرهای خوشنویسی اتفاق خجسته‌ای است

استقبال دکتر ولایتی باعث راه‌اندازی دانشگاه استاد فرشچیان شد

بازار کار دانشجویان هنر را فراموش نکنیم/ استاد فرشچیان؛ بهترین نگارگر ایران‌زمین

گنجینه‌های حوزه هنری در معرض دید عموم گذاشته می‌شود

دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان افتتاح می‌شود

دانشگاه فرشچیان؛ تزریق روح تازه به دانشگاه

بیژنی از نوروز می‌خواند

نمایشگاه نقاشی «اسکیزوتایپال» افتتاح می‌شود

پرده‌خوانی و نقالی عشاق در صحن مطهر حضرت معصومه (س) اجرا می‌شود

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه