203695
دوشنبه  19  آذر  1397
شنبه , 20 آبان 1396 ساعت 09:40

پایان دومین همایش تئاتر مردمی اربعین با استقبال بیش از 50 هزار مخاطب

دبیر اجرایی دومین همایش تئاتر مردمی اربعین، روایت راهیان گفت: همزمان با روز اربعین حسینی در ایران این همایش با حضور 12 نمایش و 60 اجرا در نجف اشرف، مسیر پیاده روی و کربلای معلا طی شش روز به کار خود پایان داد.

به گزارش گروه فرهنگی آنا به نقل از روابط عمومی همایش تئاتر مردمی اربعین، محراب محمدزاده گفت: برگزاری این همایش بدون حضور و حمایت همه جانبه کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری امکان‌پذیر نبود و خوشبختانه با همت دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد و دفتر استانی خوزستان توانستیم دومین دوره را طرح‌ریزی و اجرا کنیم.

محمدزاده با اشاره به اعزام 120 هنرمند در شاخه‌های تئاتر، عکاسی و مستند‌سازی ویژه این همایش اظهار داشت: طبق تجربه اولین دوره تعداد آثار عربی خود را افزایش دادیم که بسیار مورد استقبال موکب‌های عراقی و مخاطبان عرب زبان کشورهای مختلف قرار گرفت.

وی تصریح کرد: طی 60 اجرای گروه های نمایشی بیش از 50 هزار مخاطب از کشورهای مختلف مخاطب نمایش‌ها بودند و مخاطبان برخی کشورها خواستار ارائه آثار به زبان‌های دیگری هم بودند که از جمله آن مخاطبان کشورهای آذربایجان و ترکیه بودند. البته میزان مخاطبی که درگیر اجراهای ما شدند در مقابل دریای عظیم مردمی اربعین بسیار ناچیز است.

مدیر دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد ادامه داد: محوریت اثار این دوره از همایش ضمن پرداخت به مباحث عاشورایی براساس مفاهیم و مقاتل معتبر، به مباحث اتحاد جهان تشیع با تاکید بر مقاومت اسلامی بود و امید است هر ساله در این مسیر رشد محتوایی مشترک بیشتر و اتفاقات خوبی رقم بخورد.

وی در پایان گفت: پیاده‌روی اربعین حسینی آغازی بر حضور بین‌المللی تئاتر در مواجه با مخاطبان بیش از 70 کشور دنیا است که مولفه‌های فکری آن‌ها با ما منطبق است و این بار زبان هنر واسطه اتصالی ماست.

دومین همایش تئاتر مردمی اربعین، روایت راهیان به همت دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری همزمان با پیاده روی اربعین حسینی در کشور عراق برگزار شد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه