چهارشنبه  26  دی  1397
جمعه , 18 آبان 1397 ساعت 04:00

همزمان با ماه ربیع‌الاول؛

صدای طنز به شبکه‌های رادیویی آمد

همزمان با فرا رسیدن ماه شریف و پر خیر و برکت ربیع‌الاول، شبکه‌های رادیویی برنامه‌های طنز خود را از سر می‌گیرند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، شبکه‌های رادیویی از شبکه صبا به عنوان شبکه اصلی طنز تا رادیو ورزش در روزهای هفته با تولید و پخش برنامه‌های طنز لحظات مفرّحی را برای شنوندگان فراهم می‌کنند.

رادیو ایران و صبح جمعه با شما

حمیدرضا افتخاری، مدیرگروه ورزش و تفریحات رادیو ایران با اعلام این خبر که از اولین جمعه ماه ربیع‌الاول «صبح جمعه با شما» ساعت 9:30 تا 11:30 به تهیه‌کنندگی ساجد قدوسیان پخش می‌شود، گفت: در دو ماه محرم و صفر که صبح جمعه با شما از آنتن این شبکه رادیویی پخش نمی‌شد، جلسه‌های زیادی در دو حوزه نویسندگی و موسیقی برای آسیب‌شناسی برنامه برگزار شد که ان‌شاء‌اللّه مردم نتایج آن را از روی آنتن می‌شنوند.

افتخاری با اشاره به اضافه شدن بخش «تعاملی» در برنامه گفت: در این بخش مخاطبان طی تماس با برنامه با یکی از شخصیت‌های برنامه که اعلام شده، صحبت می‌کنند.

وی به شخصیت جدید «مکرر» با بازی علیرضا جاویدنیا اشاره کرده و گفت: نه‌تنها شخصیت‌های جدیدی به برنامه اضافه می‌شنوند، بلکه آیتم‌های جدیدی نیز طراحی شده است که به تدریج در دل برنامه جا می‌گیرند.

مدیرگروه ورزش و تفریحات رادیو ایران گفت: تیم نویسندگی صبح جمعه با شما 11 نفر بودند که متأسفانه با درگذشت مرحوم صادق عبداللهی تیم 10 نفره به کار خود ادامه می‌دهد که به‌زودی سرپرست نویسندگان انتخاب می‌شود.

وی تصریح کرد: اولین برنامه صبح جمعه با شما بعد از دو ماه محرم و صفر در گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم عبداللهی پخش می‌شود.

افتخاری دیگر برنامه‌های طنز این شبکه رادیویی را «کوی نشاط» با تهیه‌کنندگی مهدی ساعی پنج‌شنبه‌ها ساعت 9 تا 10:30 صبح و مجله رادیویی «دو صفر طنز» با تهیه‌کنندگی احسان زارع پنج‌شنبه‌ها ساعت 20 شب و «جارچی» گلچین برنامه‌های «صبح جمعه با شما» دانست که شنبه تا چهارشنبه ساعت 10:10 صبح به مدت 10 دقیقه پخش می‌شود، ضمن اینکه تکرار «صبح جمعه با شما» ساعت 19 روزهای جمعه پخش می‌شود.

رادیو ورزش در محوطه 18

رادیو ورزش با تهیه و تولید برنامه‌هایی‌ طنازانه به موضوعات ورزشی می‌پردازد. «یک نفس تازه» با بخش‌های «شکرخبر»با گویندگی بتول مرادی و الهام حسینی نگاهی طنز به اخبار ورزشی دارند. «نیمکت»از بخش‌های مختلفی همچون برنا و آلاچیق تشکیل شده که آرمان غفاریان در بخش «شوله هوله» داستان فردی عجول و بی‌خیال و سهل‌انگار را بازی می‌کند. «نیم گشت» با بازی زینب محمودی و آرمان غفاریان نمایش‌های گردشگری ورزشی را با زبان فاخر روایت می‌کند.

برنامه «صبح و ورزش» با بخش‌های کارت قرمز، شوت، تشویق، کفش طلایی، امروز ما و عمو جان به تصحیح رفتارهای ناهنجار با زبان طنز، تشویق افرادی که کارهای مثبت انجام می‌دهند و ترغیب مخاطبان به رفتارهای مثبت در طول روز می‌پردازد.

«عصرانه» با بخش‌های «تیترانه»، محوطه18، کنکور ورزشی، کارت قرمز، عصر آهنگ و بازی آرمان غفاریان، علیرضا تهرانی‌ها، لیلا صابونچی و پریسا کبیری با تیترهای ورزشی بازی کرده و نمایش‌هایی طنز با موضوعات ورزشی پخش می‌کند.

«هوادار»، «ریزبین» ، «گلچین» و «9 با 2» از دیگر برنامه‌های طنز ورزشی است که در تقویت فرهنگ هواداری با حضور بازیگران تولید می‌شود. پخش گزارشی ورزشی با چاشنی طنز برای پی بردن به ایرادات گزارش توسط مخاطب، طنز ورزشی برای بیان ضرب‌المثل از موضوعات این برنامه‌هاست. همچنین «صدای ورزش» با نگاهی طنز به موضوعات اجتماعی ورزش می‌پردازد.

رادیو جوان در خط آزاد

این شبکه رادیویی با تهیه چهار برنامه ترکیبی نمایشی به موضوعات اجتماعی نگاهی طنز‌گونه دارد. طنز اجتماعی - نمایشی «این منم» جمعه‌ها ساعت 9:30 صبح به تهیه‌کنندگی عباس پیری پخش می‌شود. «دو کلمه حرف یواش» که از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 صبح به تهیه‌کنندگی رضا ساکی پخش می‌شود، برنامه‌ای با لحن کمدی است که به مشکلات روز جامعه و جوانان اشاره می‌کند.

دو برنامه «راهکار» که از شنبه تا چهارشنبه ساعت 14 به تهیه‌کنندگی حسین صنوبری و «خط آزاد» به تهیه‌کنندگی شکوفه موسوی و حامد مرادیان ساعت 19 میهمان خانه‌هاست، برنامه‌ای مفرح به زبان طنز با نقد اتفاقات روز جامعه است.

رادیو صبا هر بامداد و شامگاه

«صبح صبا» برنامه ترکیبی نمایشی است که شنبه تا چهارشنبه با تهیه‌کنندگی ملیحه مرادی جعفری و مژده آقا‌محمدی از ساعت 8 صبح در راستای آگاهی‌بخشی، نشاط‌آفرینی و ایجاد لحظاتی شاد برای مخاطبان در قالب بخش‌های متفاوت و متنوع در برنامه: مسابقه تلفنی، گزارش مردمی، شوخی با اخبار، روایات و قطعات کوتاه طنز تهیه و پخش می‌شود.

برنامه عصرگاهی شاد «عصر صبا» با تهیه‌کنندگی سجاد کلبادی‌نژاد با رویکرد معرفی مشاغل و معرفی جاذبه‌های دیدنی ایران، دارای بخش‌های عصر سفر، عصر مسابقه، عصر زندگی و ... است. معرفی مشاغل به‌روز جامعه توسط گزارشگر برنامه از ویژگی‌های منحصر به فرد عصر صباست که مخاطبان برنامه می‌توانند با تماس تلفنی یا پیامک در این برنامه تعامل داشته باشند.

رضا عزتی تهیه‌کننده برنامه «صباهنگ» چند ترانه (پاپ، سنتی و محلی) پخش می‌کند و در نهایت توسط مخاطبان بهترین ترانه انتخاب می‌شود. سرگرمی و شناخت مخاطب با ترانه‌های جدید از مهم‌ترین اهداف این برنامه است. «صباهنگ» از شنبه تا پنج‌شنبه ساعت 18 پخش می‌شود.

مسابقه پیامکی«همپای‌صبا» دارای بخش‌های هنری، فرهنگی و اطلاعات عمومی است که مخاطبان می‌توانند جواب های خود را به وسیله پیامک به عوامل برنامه برسانند. «همپای صبا» به تهیه‌کنندگی محسن جواهری شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:30 پخش می‌شود.

رادیو تهران و هشتتگ تهران

«هشتتگ تهران» روزهای جمعه از ساعت 13:30 تا 14:30 با رویکرد طنز فانتزی نگاهی به فضای مجازی دارد. همچنین دو گروه برنامه‌ساز با تهیه‌کنندگی میثم عبدی و امیر بنی‌هاشمی مسابقه پر هیجان و شاد «صفر 21 » را از شنبه تا پنج‌شنبه ساعت 16 به مدت یک ساعت روانه آنتن می‌کند. صبح جمعه با شما صبح‌های جمعه به تهیه‌کنندگی اعظم‌السادات ابراهیمی از ساعت 7 تا 8:30 صبح گلچین برنامه‌های طنزی است که صبح‌ها‌ی جمعه از آنتن این شبکه رادیویی پخش شده است.

همچنین «تهرانک» و «ترانک» به تهیه‌کنندگی نیما نعمتی‌زاده شنبه تا پنج‌شنبه رویکردی فانتزی و شاد دارد. ترانک ساعت 6 صبح و تهرانک 15:30 به مدت نیم ساعت شنیده می‌شود.

رادیو پیام و آوا همراه مخاطبان

رادیو پیام و رادیو آوا با پخش ترانه‌های شاد و موسیقی‌های متناسب نه‌تنها لحظات شاد و مفرحی را به وجود می‌آورند، بلکه همراه مخاطبان خواهند بود.

انتهای پیام/4072/4046/

مهمان تازه برای آبدارخانه آسمانی شاغلام

مهمان تازه برای آبدارخانه آسمانی شاغلام

نمایشگاه تخصصی صنعت رسانه افتتاح شد

نمایشگاه تخصصی صنعت رسانه افتتاح شد

پوشش رادیو FM در جاده‌های تهران - مشهد

پوشش رادیو FM در جاده‌های تهران - مشهد

تدارک گسترده رادیو برای مناسبت‌های پایانی ایام ماه صفر

تدارک گسترده رادیو برای مناسبت‌های پایانی ایام ماه صفر

کتاب روزشمار انقلاب رونمایی می‌شود

کتاب روزشمار انقلاب رونمایی می‌شود

رادیو انقلاب افتتاح می‌شود

رادیو انقلاب افتتاح می‌شود

قرار نبود «بانوی عمارت» فقط تاریخ بگوید یا صرفاً سرگرمی باشد

پخش فیلم تلویزیونی «امیرکبیر» سعید نیک پور از شبکه دو سیما

 شبکه مستند به زندگی هنرمندان پیشکسوت می‌پردازد

«گشت پلیس» به تلویزیون می‌آید

آغاز فصل دوم مسابقه زیرزنگ از شبکه یک

حسین محب‌اهری درگذشت

چرا ما در هیچ سریالی حتی یك فریم از نماز جمعه نداریم؟

منتظر پخش «شرایط خاص» هستیم

استفاده از دانشگاه، خانواده و رسانه برای حل معضلات فرهنگی

رونمایی از «آقای شاه» در شبکه مستند

استفاده از دانشگاه، خانواده و رسانه برای حل معضلات فرهنگی

منتظر پخش «شرایط خاص» هستیم

 شبکه مستند به زندگی هنرمندان پیشکسوت می‌پردازد

چرا ما در هیچ سریالی حتی یك فریم از نماز جمعه نداریم؟

«لحظه گرگ و میش» از اول بهمن روی آنتن می‌رود

حسین محب‌اهری درگذشت

قائم‌مقام رئیس مرکز سیما فیلم منصوب شد

رونمایی از «آقای شاه» در شبکه مستند

بسیجی کسی است که یاد و فرهنگ بسیجی بودن را احیا کند

انتصاب دبیر کمیسیون برنامه‌ چهلمین سالگرد انقلاب جشنواره جام جم