660319
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

چهارشنبه , 11 بهمن 1396 ساعت 15:31

تهدید اساتید دانشگاه پیام‌نور خطاب به رئیس دانشگاه: سیاست‌های پشت پرده را برملا می‌کنیم

جمعی از اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه پیام نور در نامه‌ای خطاب به رئیس این دانشگاه خواستار تجدید نظر در اجرای طرح منطقه‌ای کردن دانشگاه پیام نور شدند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، متن نامه به شرح زیر است:

بر اساس سیاست‌های بیان شده توسط حضرتعالی در نشست‌ها و سخنرانی‌ها و خاصه در خصوص قطبی و منطقه‌ای کردن دانشگاه‌های پیام نور در این مورد بیش از از اینکه مفید واقع گردد، باعث رکود و تضعیف دانشگاه‌های پیام نور در سراسر کشور خواهد شد، لذا موارد ذیل جهت استحــــضار ارائه می‌گردد.

پیشتر دانشگاه پیام نور به صورت منطقه‌ای اداره می‌شد و این امر باعث شده بود که موجباب بی‌عدالتی و عدم توازن در توزیع بودجه و عدم توسعه‌یافتگی مراکز و واحد‌های دانشگاه پیام نور را به وجود آورده بود.

عدم دسترسی مسئولان استانی و شهرستانی به مدیران ارشد سازمانی، بدون شک آسیب‌های آن را به جامعه دانشجویی و دانشگاهی یپام نور خواهد زد، چرا که در حال حاضر کشور در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری به مدیران انقلابی نیاز داردکه ارتباط مستقیم به کف و صف داشته باشند.

برخی مراکز علمی که قبلا نیز به صورت منطقه‌ای بوده‌اند، مجبور به تغییر رویکرد خود شده‌اند، چرا که ضربات ناشی از دوری از واقعیات جامعه دانشگاهی و بستن درب اتاق مدیران به روی واقعیات دانشجویی در دانشگاه پیام نور جبران‌ناپذیر خواهد بود.

بعد از چند سال از مدیریت افراد ناآشنا با سیستم دانشگاه پیام نور و حضور مشاورانی که حتی دانشگاه مرکزی را بلد نبودند، جامعه دانشگاهی از حضور حضرتعالی دلگرم شدند، ولی متاسفانه اقدام اخیر حضرتعالی در خصوص منطقه‌ای کردن دانشگاه پیام نور موجبات نگرانی برای دانشجویان، اساتید و کارمندان دانشگاه را به وجود آورده است.

مشکل دانشگاه پیام نور جای دیگریست و به جای اینکه خودتان را درگیر منطقه‌ای کردن که وقت دانشجو و ملت را بگیرید صرف اقدامات رایزنی با نهادی بالادستی جهت تقویت این دانشگاه بنمائید.

یقینا بعد از چند سال دیگر سیستم منطقه‌ای بودن را مدیران بعدی مجبورند بردارند و خطای منطقه‌ای شدن قبلا آزمون شده و آزموده را آزمودن خطاست و جز اینکه هزینه‌ای بر بیت‌المال می‌افزاید، هیچ منفعتی در بر نخواهد داشت.

ایجاد سیستم بروکراسی پیچیده و تو در تو در دانشگاهی که حاصل انقلاب است و مردمی‌ترین دانشگاه کشور را رقم زده، چیزی جز خارج کردن از مسیر اهداف اصلی انقلاب، غیرمردمی کردن و مسموم کردن فضای این دانشگاه در خدمت‌رسانی نیست.

بدون شک طی سال‌های گذشته عدالت آموزشی متناسبی در کشور تحقق یافت که آن را دانشگاه محرومین نامیدند، ولی ظاهراً سیاست‌های تیم جدید نگرانی‌هایی جدی را به وجود آورده است.

از طی دو سال گذشته تا کنون وضعیت معیشتی و حقوق و مزایا کارکنان دانشگاه پیام نور دچار بحران شدیدبوده که در این خصوص نمایندگان محترم مجلس بار‌ها تذکرات لازم را وزیر محترم وقت داده‌اند، حال به جای اندیشیدن تدابیر لازم برای رفع مشکل معیشتی استادان و کارکنان و تقویت بودجه‌های فرهنگی و علمی در دانشگاه می‌خواهید وقت خود، مدیران و مجموعه تحت مدیریت را صرف مواردی کنید که نه ارزش وقت گذاشتن دارد و نه جز اولویت‌های اصلی دانشگاه است.

یقیناً جامعه دانشگاهی در برابر این اقدام عجولانه، هوشیارانه اقدام خواهند کرد و سیاست‌های پشت پرده‌ای که احساس می‌شود، را برملا خواهد نمود.

حال برادر عزیز جناب دکتر زمانی از شما خواستاریم ضمن تجدید نظر در اعمال بحث منطقه‌ای کردن، امیدوارم در جهت رفع مشکلات دانشجویی از قبیل: افزایش وام‌های دانشجویی، رفع مشکل شدید معیشتی کارمندان و بالا بردن سطح رفاهی، توسعه کیفی دانشگاه پیام نور، تعامل با مجلس شورای اسلامی و افزایش درآمدزایی، افزایش سطح علمی اساتید، تقویت آزمایشگاه ها، جذب اساتید مجرب، ایجاد تیم پاکدست مالی، گام بردارید.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

قرآن باید جزء روح و روان ما باشد

لزوم همکاری یکپارچه حوزه و دانشگاه برای تکوین الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت

دانشگاه آزاد اسلامی در خدمت اهداف بلند انقلاب، انسان‌سازی و تبلیغ دین است

کاپ قهرمانی لیگ‌برتر دوومیدانی در دست باشگاه دانشگاه آزاد اسلامی

نقشه دشمنان نابودی تمام مقدسات اسلامی در ایران است

نتایج داوری سومین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

کاپ قهرمانی لیگ‌برتر دوومیدانی در دست باشگاه دانشگاه آزاد اسلامی

لزوم همکاری یکپارچه حوزه و دانشگاه برای تکوین الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت

دانشگاه آزاد اسلامی در خدمت اهداف بلند انقلاب، انسان‌سازی و تبلیغ دین است

قرآن باید جزء روح و روان ما باشد

نقشه دشمنان نابودی تمام مقدسات اسلامی در ایران است

نتایج داوری سومین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه