دوشنبه  06  خرداد  1398
يكشنبه , 15 مهر 1397 ساعت 13:00

از سوی سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد؛

مقدمه‌ای بر مهندسی فاکتورهای انسانی (ارگونومی) منتشر شد

کتاب «مقدمه‌ای بر مهندسی فاکتورهای انسانی (ارگونومی)» نوشته محمد عبدالشاه و مهدی آهنگریان ابهری توسط سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه‌آزاد‌اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات و کتاب گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، کتاب «مقدمه‌ای بر مهندسی فاکتورهای انسانی (ارگونومی)» نوشته محمد عبدالشاه استادیار گروه مهندسی صنایع دانشگاه‌آزاد‌اسلامی واحد سمنان و مهدی آهنگریان ابهری توسط سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه‌آزاد‌اسلامی منتشر شد.

ارگونومی علم انطباق انسان با محیط کاری خود است، به گونه‌ای که کمترین ناراحتی، خستگی و آسیب را در محیط کار و زندگی خود داشته باشد. با توجه به اهمیت روزافزون انسان به‌عنوان محور توسعه و بهره‌وری، این علم در خدمت انسان قرار گرفته تا کارفرما بتواند خروجی مناسبی از نیروی کار داشته باشد.

طی سال‌های اخیر در کشور ایران تعداد بیماری‌های شغلی شامل بیماری‌های اسکلتی، عضلانی، دستگاه هاضمه و ... رشد نگران‌کننده‌ای داشته است که این مطلب باعث نگرانی بسیاری از کارشناسان شده است. مؤلف به عنوان محقق و عضو هیأت علمی دانشگاه در راستای کاهش چنین مشکلاتی در محیط کار و منزل در حین کار با رایانه اقدام به تألیف این کتاب گرفته است، تا افراد در بلندمدت کمترین میزان مشکلات و صدمات را در استفاده از رایانه داشته باشند.

این کتاب برای دانشجویان و مهندسان رشته‌های مدیریت و مهندسی صنایع تألیف شده است، اما ساختار نگارش آن به گونه‌ای است که به زبان ساده نوشته شده و برای عموم افراد نیز قابل فهم است.

کتاب «مقدمه‌ای بر مهندسی فاکتورهای انسانی (ارگونومی)» شامل هفت فصل است که این فصول شامل تاریخچه، آشنایی با اسکلت بدن، فعالیت‌های استاتیک عضله، سایز بدن، استرس و مدیریت آن، شب کاری، ارگونومی اداری است.

نویسنده کتاب محمد عبدالشاه مؤلف کتاب که در حال حاضر عضو هیأت علمی دانشگاه‌آزاد‌اسلامی واحد سمنان است، تاکنون بیش از هزار و500 ساعت دوره آموزشی برای کارخانجات و دستگاه‌های دولتی برگزار کرده است و در سال‌های اخیر به دلیل افزایش مشکلات بیماری‌های شغلی میان کارمندان و کارگران دوره‌های زیادی در زمینه ارگونومی برگزار کرده است.

کتاب «مقدمه‌ای بر مهندسی فاکتورهای انسانی (ارگونومی)» نوشته محمد عبدالشاه استادیار گروه مهندسی صنایع دانشگاه‌آزاد‌اسلامی واحد سمنان و مهدی آهنگریان ابهری در 170 صفحه، تیراژ 300 نسخه با قیمت 22 هزار تومان توسط سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه‌آزاد‌اسلامی منتشر شد.

انتهای پیام/4072/خ

http://ana.ir/i/316153
خطر تک‌فرزندی در کمین خانواده‌های ایرانی است

خطر تک‌فرزندی در کمین خانواده‌های ایرانی است

اقتصاد بهداشت کتاب شد

اقتصاد بهداشت کتاب شد

کاربرد سنجش از دور در اکتشاف مواد معدنی منتشر شد

کاربرد سنجش از دور در اکتشاف مواد معدنی منتشر شد

«پژوهش عملیاتی (1)» به چاپ دوم رسید

«پژوهش عملیاتی (1)» به چاپ دوم رسید

«درآمدی بر آسیب‌شناسی مدیریت روستا در ایران» منتشر شد

«درآمدی بر آسیب‌شناسی مدیریت روستا در ایران» منتشر شد

کتاب «بیماری‌ها و آفات خیار گلخانه‌ای» منتشر شد

کتاب «بیماری‌ها و آفات خیار گلخانه‌ای» منتشر شد

تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر