18118
چهارشنبه  25  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 15 مرداد 1397 ساعت 12:27

10 عنوان کتاب صوتی جدید منتشر شد

10 عنوان کتاب صوتی جدید در قالب‌های رمان، داستان، خاطره و پژوهش تولید شد و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا از انتشارات سوره مهر، 10 عنوان کتاب صوتی که در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته شامل کتاب‌های نجیب، شب و قلندر، زندگی درمه، از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک، فاطمه فاطمه، همسایه دیوارها، جنگ پابرهنه‌ها، خاطرات حدیدچی، ناهید و پنهان زیر باران می‌شوند.

کتاب نجیب مجموعه هفت داستان با موضوع دفاع مقدس به قلم محمدجواد جزینی است که در آن نویسنده از هرچیزی حرف می‌زند و فقط میدان جنگ را روایت نمی‌کند. گاه به سنگر عراقی‌ها می‌رود و گاه سری به پادگان محل اسکان رزمندگان ایرانی می‌زند و از شوخی‌ها، خنده‌ها و شطینت‌های آنها سخن می‌گوید. این کتاب با صدای نورالدین جوادیان گویا شده است.

رمان شب و قلندر به قلم منیژه آرمین با صدای رامین پورایمان و کتاب زندگی در مه خاطرات اسیر آزاد شده ایرانی یعقوب مرادی به قلم داود بختیاری دانشور با گویندگی مهدی نمینی مقدم نیز دیگر کتاب‌های گویا شده، هستند.

از جهنم سرد شین تا بهشت ارزنتاک، خاطرات خود نوشت سیدعلی کاظم‌داور از رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی است که با صدای محمد رضاعلی تولید شده است.

همسایه دیوارها خاطرات خلبانِ آزاده غلامرضا مرادی‌فر به قلم غلامرضا علیزاده و گویندگی نورالدین جوادیان است که روایتگر خاطرات اسیری است که دوره اسارتش در سلول زندان‌ها سپری شده است. او و هم سلولی‌هایش هرگز به اردوگاه‌های اسیران جنگی برده نشدند. به همین دلیل، گفته‌ها، دیده‌ها و شنیده‌های این اسیران از تازگی و تنوع برخوردار است.

کتاب جنگ پا برهنه که با گویندگی محمدرضا علی به صورت گویا منتشر شده خاطرات رحیم مخدومی از مقاطع مختلف جنگ و از جمله عملیات‌های والفجر 8 و کربلای 5 را شامل می‌شود. تمرکز این کتاب بر شخصیت‌های حاضر در جبهه بوده و نگاهی هم به حوادث و رویدادهای جنگ دارد.

افسانه محمدی که یکی از شاخص‌ترین چهره‌های انقلابی است، گویندگی کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ) را بر عهده داشته است. از او می‌توان به عنوان نمونه کامل زنان پرورش‌یافته در مکتب تشیع و نهضت اسلامی نام برد. وی که در سال 1340 قدم در عرصه مبارزه با رژیم شاه گذاشت، به واسطه تحصیلات حوزوی و آشنایی مستقیمی که با آیت‌الله سعیدی داشت، خیلی زود به جمع مبارزان پیرو خط امام خمینی (ره) پیوست. کتاب خاطرات این بانوی مبارز انقلابی به قلم محسن کاظمی به رشته تحریر در آمده است.

داستان کتاب ناهید درباره دختری دانشجو با همین نام است که فوق‌لیسانس تعمیر و مرمت آثار تاریخی دارد و پس از سال‌ها از نیویورک به تهران آمده است تا قاتل پدرش را پیدا کند، اما انقلاب او را وارد قضایایی می‌کند که موقع ورود به ایران فکرش را هم نمی‌کرده است. شروع نفس‌گیر و پرتحرک رمان ناهید از جایی است که او ناخواسته به تظاهرات مقابل دانشگاه پرتاب می‌شود و همین اتفاق به دستگیرشدنش می‌انجامد. این کتاب نوشته شهریار زمانی است و با صدای نوشین حسن‌زاده صوتی شده است.

پنهان زیر باران خاطرات سردار علی ناصری است که پس از حضور در جبهه و شرکت در عملیات‌های متعدد آزادسازی خرمشهر، به عمق هور رفته و در فعالیت‌های شناسایی آنجا قریب به 300 مأموریت برای آماده‌سازی عملیات انجام داده است، نویسنده، در این کتاب با لحنی اثرگذار و صمیمی با مخاطبان وارد گفتگو می‌شود و خاطراتش را با آنها در میان می‌گذارد. این کتاب به کوشش سید قاسم یاحسینی به رشته تحریر درآمده و با صدای نورالدین جوادیان به کتاب گویا تبدیل شده است.

انتهای پیام/4031//4072/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

راز ماندگاری حافظ

نمایشگاه آثار هنری پذیرای زائران اربعین هستند

فرهنگ عاشورا در افغانستان؛ کتابی برای شناخت یک ملت

بررسی زبان خودمانی آمریکایی‌ها

انتشار آخرین مصاحبه ادوارد سعید

«معرفی حسگرهای ربات زیردریایی خودکار» منتشر شد

نگاهی به آخرین شاه و آخرین دربار

مرور اندیشه‌های حافظ در سایه سرو سهی

داوری کتاب سال دانشجویی در مراحل آخر است/ برگزاری اختتامیه در هفته کتاب

کارگاه‌های «تربیت مدرس زبان فارسی» توسط بنیاد سعدی برگزار می‌شود

کتاب صوتی فرنگیس؛ گوش سپردن به حماسه و هیجان

داوری کتاب سال دانشجویی در مراحل آخر است/ برگزاری اختتامیه در هفته کتاب

عضو هیأت علمی جایزه جلال بودم، از رقابت انصراف دادم

انتشار آخرین مصاحبه ادوارد سعید

«معرفی حسگرهای ربات زیردریایی خودکار» منتشر شد

نگاهی به آخرین شاه و آخرین دربار

فرهنگ عاشورا در افغانستان؛ کتابی برای شناخت یک ملت

راز ماندگاری حافظ

نمایشگاه آثار هنری پذیرای زائران اربعین هستند

دبیر بخش دانشجویی نخستین جشنواره ادبیات سلامت معرفی شد

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه