1426493
پنجشنبه  24  آبان  1397
جمعه , 22 تیر 1397 ساعت 15:01

آفرینندگان هنر و ادبیات کودک و نوجوان تجلیل شدند

هنرمندان فعال و پیشروی عرصه هنر و ادبیات کودکان و نوجوانان با دریافت تندیس صدآفرین طی مراسمی در پردیس سینمایی باغ کتاب تجلیل شدند.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، بهروز غریبپور کارگردان، مصطفی رحماندوست نویسنده و شاعر، رضا بابک کارکردان و بازیگر، عذرا وکیلی گوینده رادیو، صادق صندوقی خالق کارت صدآفرین و نقاش، فرشته طایرپور تهیهکننده، محمود برآبادی نویسنده، فریدون عموزاده خلیلی نویسنده و روزنامه‌نگار در جشن آفرین به پاس چند دهه تلاش در حوزه کودک و نوجوان در پردیس سینمایی باغ کتاب تجلیل شدند.

محمدعلی دارایی مدیر عامل خانه آفرین با اشاره به اینکه قرار است این خانه فرهنگی و هنری منظره زیبایی برای نسل اثرگذار باشد، اظهار داشت: جشن آفرین تلاش میکند به مفاخر هنر و ادبیات کودک و نوجوان ورود کند تا این نسل ضمن شناخت خالقان فرهنگ و هنر حوزه خود به داشته‌های تاریخی‌اش افتخار کند.

وی با اعلام برخی از برنامه‌های خانه فرهنگ و هنر آفرین گفت: طی روزهای آینده جشنواره خبر آفرین با محوریت تولید و انتشار اخبار و تولید محتوا توسط کودکان و نوجوانان ایران زمین برگزار می‌شود.

در ادامه مصطفی رحماندوست نویسنده و شاعر نام آشنای حوزه کودکان گفت: خدا را شاکرم که بعد از ۴۰ سال فعالیت برای کودکان احساس میکنم کاری که باید انجام میدادم را در طول این سالها انجام دادم.

وی افزود: امیدوارم دعوت از پیشکسوتان ادامه داشته باشد و خداوند توفیق دهد تا برای کودکان سرزمینم قصه بگویم و داستان بنویسم.

همچنین بهروز غریب‌پور نیز هنگام تجلیل خود گفت: افتخار می‌کنم در سرزمینم هر کجا ویرانهای بوده و هر جا استعداد آبادانی وجود داشته در جای جای این کشور عزیز توانستم به سهم خود ادای دین کنم.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر اگر در دنیای روشنفکری امروز کسی قلم بزند یا کسی در حوزه فلسفه بنویسد یا تاریخ، فکر می‌کنند شأن آن نویسنده بالاتر از نویسنده‌ای است که برای کودکان قلم می‌زند و این مایه تأسف است.

در ادامه برنامه تندیس صدآفرین با حضور جعفری قائم مقام معاونت صدا، امیرینیا رییس هیات مدیره تین تاک (اپراتور تخصصی کودک و نوجوان) و سلجوقی معاون وزیر ارتباطات به آفرینندگان هنر و ادبیات کودک و نوجوان اهدا شد.

شاهنامه خوانی کودکان، اجرای هنری این مراسم بر عهده علی فروتن و حمید گلی بود. این مراسم با حضور پرشور کودکان و خانواده‌ها در پردیس سینمایی باغ کتاب برگزار شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

مأمورهای اعدام را بشناسیم

سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد از ناشران تأثیرگذار کشور است

هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در کاشان افتتاح می‌شود

110 سرمشق از سخنان حضرت علی (ع)؛ آینه‌ای برای زندگی امروز

زبان فارسی باید یکی از زبان‌های مرجع علمی جهان شود

همایش ملی المیزان و علوم انسانی اسلامی آغاز به‌کار کرد

زندگی نو؛ آغاز یک سفر عاشقانه

راهنمای بازدید از موزه کمونیسم؛ طنز مخوف به روایت حیوانات

روزهای بيست و ششمين هفته كتاب نام‌دار شدند

انقلاب ادبی پیامد انقلاب سیاسی است

سازمان چاپ و انتشارات دانشگاه آزاد از ناشران تأثیرگذار کشور است

زندگی نو؛ آغاز یک سفر عاشقانه

اقتصاد بهداشت کتاب شد

ارزیابی یک هزار و 236 اثر در همایش کتاب سال حوزه

هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در کاشان افتتاح می‌شود

اختتامیه سومین دوره جایزه داستان تهران برگزار می‌شود

افتتاح نمایشگاه کتاب کودک شانگهای با حضور ایران

معرفی نشر ایران در استانبول

حوزه هنری نهاد کم‌خرج و پرفایده انقلاب اسلامی است

انقلاب ادبی پیامد انقلاب سیاسی است

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه

 تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان

تصاویر صفحه اول روزنامه‌های پنجشنبه 24 آبان