571841
دوشنبه  26  آذر  1397
شنبه , 19 خرداد 1397 ساعت 09:52

«از رمضان بیشتر بدانیم» تجدید چاپ شد

کتاب «از رمضان بیشتر بدانیم» از سوی انتشارات دارالحدیث به چاپ چهارم رسید.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری آنا، «از رمضان بیشتر بدانیم» عنوان کتابی به قلم حسین پورشریف است که در آن چهل پرسش و پاسخ درباره ماه مبارک رمضان را بر اساس کتاب «ماه خدا» به مخاطبان ارائه می‌کند.

این کتاب شش سرفصل با عناوین «فضایل ماه خدا»، «آمادگی برای میهمانی خدا»، «آداب میهمانی خدا»، «آداب شب قدر»، «آداب بیرون آمدن از میهمانی خدا» و «آداب عید فطر»را در بر می‌گیرد.

در کتاب یاد شده، به حدود هشتاد آیۀ قرآنی و نهصد حدیث، استناد شده است. کتاب به صورت عربی ـ فارسی در دو جلد، تدوین شده بدین صورت که متن عربی آیات و احادیث در سمت راتس صفحه و ترجمه فارسی آنها در سمت چپ آن قرار گرفته است. همچنین در این کتاب سعی شده مطالب در کمترین حجم ممکن ارائه شود و از زیاده ‌نویسی و پرگویی خودداری شود.

با توجه به حجم بالای کتاب ماه خدا و پژوهشی بودن آن، کتاب «از رمضان بیشتر بدانیم» در قالب پرسش و پاسخ تهیه شده است. همچنین این کتاب از نظر موضوع و شیوۀ نگارش، برای عموم مردم بالاخص قشر جوان نوشته شده تا هم رضایت خاطر مخاطبانش را جلب کند و هم مفید و کاربردی باشد.

کتاب «از رمضان بیشتر بدانیم» که برای نخستین بار در تابستان ۱۳۹۴ از سوی انتشارات موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث منتشر شده، جدیدترین نسخه‌اش در قالب ۹۶ صفحه با قطع رقعی با تیراژ هزار نسخه و بهای 5هزار تومان روانه بازار شده است.

لازم به یادآوری است، انتشارات دارالحدیث زیر مجموعه موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث است که توسط حجت الاسلام محمد تقی سبحانی نیا اداره میشود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه