295718
پنجشنبه  26  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

يكشنبه , 06 خرداد 1397 ساعت 12:20

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه‌های ملی ایران و کره شمالی

سفیر کره شمالی با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دیدار کرد و تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه‌های ملی دو کشور امضا شد.

به‌گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، اشرف بروجردی ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی از دیدار مجدد سفیر کره شمالی، گفت: امیدوارم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و کتابخانه ملی کره شمالی، آغازی برای انجام اقدامات بزرگتر در حوزه اندیشه و فرهنگ بوده و با مباحثه و طرح موضوعات مورد نیاز در حوزه فرهنگ، به گسترش و توسعه مناسبات فرهنگی کمک کنیم.

وی افزود: دیپلماسی فرهنگی باید جایگاه خود را در روابط دو کشور بازیابد و به تدریج گام‌هایی برداریم تا کشور ایران و کره شمالی بتوانند از توسعه این مناسبات بهره‌مند شوند؛ چرا که این اقدامات موجب خرسندی و رضایت مردم هر دو کشور خواهد بود.

وی ادامه داد: ایجاد گوشه‌های فرهنگی در هر یک از کشورها نیز به شناخت بیشتر آن کشور و نیز به پیشرفت بشریت کمک کرده و فهم بهتری از زندگی به مردم ارائه می‌دهد.

گانگ سام هیون، سفیر کره شمالی هم یادآور شد: در دیداری که در ماه آوریل با شما داشتم، فرصتی فراهم شد تا در رابطه با امضای تفاهم‌نامه میان کتابخانه ملی ایران و کتابخانه ملی کره شمالی گفتگو کنیم و امروز این تفاهم‌نامه را به دلیل حمایت و توجه شماست که امضا می‌کنیم. در کره شمالی به پیشرفت تکنولوژی و فناوری توجه زیادی می‌شود و فکر می‌کنم امضای این تفاهم‌نامه زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا دو کشور تجربه خوبی در این زمینه کسب کنند.

وی با ابراز خوشحالی از امضای این تفاهم‌نامه و دعوت از رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به کره شمالی اظهار کرد: مایلیم هیات‌های مختلف فرهنگی در دو کشور رفت‌ و آمد، داشته باشند و در صورت امکان محلی در کتابخانه ملی ایران به ما اختصاص یابد تا کتب و منابع فرهنگی خود را در آنجا عرضه کنیم.

در پایان این نشست، گانگ سام هیون، سفیر کره شمالی به نیابت از رئیس کتابخانه ملی جمهوری دمکراتیک خلق کره و اشرف بروجردی رئیس کتابخانه ملی ایران، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند که البته در گزارش ارسالی از روابط عمومی کتابخانه ملی به مفاد آن اشاره‌ای نشده است.

لازم به یادآوری است که این دومین دیدار سفیر کره‌ شمالی از کتابخانه ملی ایران بود. گانگ سام هیون ۲۸ فروردین ماه امسال هم به همراه هیاتی دیپلماتیک با اشرف بروجردی دیدار و گفتگو کرده بود.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

راز ماندگاری حافظ

نمایشگاه آثار هنری پذیرای زائران اربعین هستند

انتشار آخرین مصاحبه ادوارد سعید

فرهنگ عاشورا در افغانستان؛ کتابی برای شناخت یک ملت

بررسی زبان خودمانی آمریکایی‌ها

بررسی دلایل و علل تمایل ایرانیان به مصرف کالای خارجی منتشر شد

«معرفی حسگرهای ربات زیردریایی خودکار» منتشر شد

نگاهی به آخرین شاه و آخرین دربار

مرور اندیشه‌های حافظ در سایه سرو سهی

داوری کتاب سال دانشجویی در مراحل آخر است/ برگزاری اختتامیه در هفته کتاب

هرس،راوی دغدغه‌های جنگی زنانه در بستر بحران

بررسی دلایل و علل تمایل ایرانیان به مصرف کالای خارجی منتشر شد

کتاب صوتی فرنگیس؛ گوش سپردن به حماسه و هیجان

داوری کتاب سال دانشجویی در مراحل آخر است/ برگزاری اختتامیه در هفته کتاب

عضو هیأت علمی جایزه جلال بودم، از رقابت انصراف دادم

انتشار آخرین مصاحبه ادوارد سعید

«معرفی حسگرهای ربات زیردریایی خودکار» منتشر شد

نگاهی به آخرین شاه و آخرین دربار

فرهنگ عاشورا در افغانستان؛ کتابی برای شناخت یک ملت

راز ماندگاری حافظ

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه