10583
يكشنبه  29  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

شنبه , 22 اردیبهشت 1397 ساعت 11:54

مدیر مسئول نهضت ترجمه و نشر آثار سبز دررونمایی از «مختار؛ دادخواه نینوا»:

تولید آثار اسلامی و تاریخ اسلام در صنعت «کمیک‌ استریپ- پی‌نما» رسالت جدید موسسه است

کتاب‌داستان مصور «مختار؛ دادخواه نینوا» با حضور مؤلف و ناشر در غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامی، رونمایی شد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا از مجمع ناشران انقلاب اسلامی (منانشر)، از کتاب‌ داستان مصور «مختار، دادخواه نینوا»، با حضور سیدمصطفی خلیلی تهرانی به عنوان نویسنده، علی جاسبی‌نیا مدیر انتشارات دانش‌آموز، عباس خواجه‌پیری مدیر مسئول نهضت ترجمه و نشر آثار سبز و مرتضی سهی مدیر هنری مؤسسۀ نهضت ترجمه، در غرفۀ مجمع ناشران انقلاب اسلامی در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی شد.

خواجه‌پیری با اشاره به رسالت‌های مؤسسه گفت: یکی از وظایف مؤسسه، تولید و ترجمۀ آثار مختلف در حوزۀ معارف اسلامی به زبان‌های پرمخاطب است. اغلب آثار در سایت مؤسسه به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. این مؤسسه دو نوع مخاطب عام و کودک و نوجوان دارد و تاکنون 230 عنوان کتاب را منتشر کرده است.

وی ادامه داد: رسالت جدید این مؤسسه، تولید آثار اسلامی و تاریخ اسلام در صنعت «کمیک‌ استریپ- پی‌نما» است. کتاب‌های «عاشورا» و «ملیکا مام خورشید عدالت» از آثار قبلی این مؤسسه به صورت مصور است که برای این اثر جدید، تیزر دودقیقه‌ای تبلیغاتی نیز تهیه شده است.

مدیر مسئول نهضت ترجمه و نشر آثار سبز با تأکید بر ضرورت توسعۀ این صنعت در کشور بیان کرد: با توجه به اینکه استفاده از تصاویر متحرک برای کودک و نوجوان بسیار اثرگذارتر است، باید در اولویت تولید ناشران قرار گیرد.

سیدمصطفی خلیلی تهرانی، نویسندۀ کتاب «مختار؛ دادخواه نینوا» گفت: این اثر به تصویرگری مهرداد شاهوردی، در 96 صفحه و از زمان زندانی شدن مختار تا به حکومت رسیدن وی در کوفه و درگیری با عبدالله‌بن‌زبیر به تصویر کشیده شده و از منابع معتبر شیعه و با متنی روان برای کودک و نوجوان تهیه شده است.

خلیلی تهرانی دربارۀ تأثیرگذاری و تثبیت یک مفهوم در یک جامعه اظهار کرد: استفاده از ارکان مختلف مانند فیلم، کتاب، انیمیشن، کتاب مصور و... به صورت هم‌زمان می‌تواند بسیار تأثیرگذارتر عمل کند. تولید این کتاب نیز هم‌زمان با پخش سریال مختار آغاز شد.

سهی با اشاره به مفهوم صنعت «کمیک استریپ- پی‌نما» گفت: این صنعت، صنعتی دیداری و هنری است که در نیم قرن گذشته در کشورهای مختلف توسط سینماگران و نویسندگان استفاده شده و آثار گوناگونی تولید شده‌اند که مورد توجه مخاطبان نیز قرار گرفته است.

وی ادامه داد: اما در کشور ما، ناشران از بیم سوق یافتن کودکان و نوجوانان به سمت قهرمانان خارجی، از تولید آثار در این حوزه امتناع کرده‌اند؛ اما با دیدگاه جدید این مؤسسه و توجه به قصص انبیا و اساطیر ایرانی، آثاری در این حوزه تولید شده‌اند.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

رستاخیز عاشقی، ترکیب مقبول عشق و عدالت

انتشار آخرین مصاحبه ادوارد سعید

«معرفی حسگرهای ربات زیردریایی خودکار» منتشر شد

بررسی زبان خودمانی آمریکایی‌ها

بررسی دلایل و علل تمایل ایرانیان به مصرف کالای خارجی منتشر شد

چاپ سوم رمان خواب باران در راه است

کارگاه‌های «تربیت مدرس زبان فارسی» توسط بنیاد سعدی برگزار می‌شود

داوری کتاب سال دانشجویی در مراحل آخر است/ برگزاری اختتامیه در هفته کتاب

هرس،راوی دغدغه‌های جنگی زنانه در بستر بحران

مدعیان مهدویت و هزاره‌گرایان را بهتر بشناسیم

انرژی‌های تجدیدپذیر منتشر شد

مدعیان مهدویت و هزاره‌گرایان را بهتر بشناسیم

بررسی دلایل و علل تمایل ایرانیان به مصرف کالای خارجی منتشر شد

هرس،راوی دغدغه‌های جنگی زنانه در بستر بحران

چاپ سوم رمان خواب باران در راه است

رستاخیز عاشقی، ترکیب مقبول عشق و عدالت

انتشار آخرین مصاحبه ادوارد سعید

عضو هیأت علمی جایزه جلال بودم، از رقابت انصراف دادم

داوری کتاب سال دانشجویی در مراحل آخر است/ برگزاری اختتامیه در هفته کتاب

کتاب صوتی فرنگیس؛ گوش سپردن به حماسه و هیجان

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه