645301
سه شنبه  01  آبان  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

سه شنبه , 11 اردیبهشت 1397 ساعت 09:14

مدیر انتشارات روایت فتح در گفت‌وگو با آنا اعلام کرد؛

تخفیف پلکانی برای خریداران کتاب‌های حوزه دفاع مقدس در نمایشگاه کتاب/ رونمایی از 11 عنوان کتاب جدید

مدیر انتشارات روایت فتح از رونمایی 11 عنوان کتاب جدید در سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران و برنامه‌هایی چون قرعه‌کشی برای سفر به عتبات عالیات در اربعین حسینی خبر داد.

محسن دریا لعل مدیر انتشارات روایت فتح در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی آنا با اشاره به ارائه 11 عنوان کتاب جدید در نمایشگاه کتاب گفت: در بخش ساقی 5 عنوان کتاب رونمایی خواهد شد و به طور کل 250 عنوان کتاب را در این دوره نمایشگاه کتاب عرضه خواهیم کرد.

وی همچنین در خصوص برنامه‌هایی که در ایام نمایشگاه اجرایی می‌شود از قرعه‌کشی در نمایشگاه کتاب سخن گفت. وی بیان کرد: امسال در بحث انتشارات قرعه‌کشی را در نظر گرفته‌ایم که در ایام نمایشگاه برای خریداران است. ما برای 10 نفر کمک هزینه سفر به کربلا در اربعین حسینی در نظر گرفته ایم که از سوی سه انتشارات روایت فتح، 27 و فاتحان تقبل می‌شود.

مدیر انتشارات روایت فتح تصریح کرد: در ساقی هم کتاب‌های آموزشی در حوزه سینما و فیلمنامه‌نویسی و هم کتاب‌های تئوریک داریم که در مجموع 5 عنوان کتاب است. از جمله این کتب، کتاب «دیالوگ» رابرت مک کی است که جلد دوم کتاب داستانی است که مک‌کی 20 سال پیش نوشته و در سال 2017 رونمایی شد و ما امسال در نمایشگاه بین‌المللی کتاب، برگردان فارسی آن را که توسط ابراهیم راه‌نشین را رونمایی می‌کنیم.

وی ادامه داد: دفترچه دکوپاژی را در نمایشگاه عرضه می‌کنیم که مشابه آن تاکنون در ایران نبوده است. این دفترچه به شدت برای فیلم کوتاه‌سازان و کارگردانان مفید است، کارگردانان حرفه‌ای معمولا به سمت چنین منابعی نمی‌آیند اما این در حالی است که دفترچه دکوپاژ برای دانشجویان و فیلم‌کوتاه‌سازان می خورد.

دریا لعل تاکید کرد: این دفترچه تلفیق شده، فرم دکوپاژ و فرم منشی صحنه است که به برای شکیل‌تر شدن به صورت یک دفترچه در آمده است تا ساختار منظم داشته باشد. پیش از این معمولا فرم‌های اینچنینی انگلیسی و نسخه خارجی داشت اما این دفترچه علاوه بر اینکه بومی و ایرانی‌شده است. در حالی که اکثر فرم‌های منشی‌های صحنه در برگیرنده مطالبی اضافه‌ای است که چندان کاربرد ندارد بنابراین ما با حذف ظواهر و صحبت با فیلم کوتاه‌سازان این دفترچه را طراحی و آماده کرده‌ایم.

اولویت بخشی به تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی

مدیر انتشارات روایت فتح گفت: روایت فتح حوزه‌اش تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی است که شهدای مدافع حرم، شهدای منا، شهدای جنگ تحمیلی و... را در بر می‌گیرد، بنابراین آثاری که در نمایشگاه عرضه می‌شود در این حوزه است. محل عرضه محصولات فروشگاه انتشارات و کتاب‌فروشی‌ها است. دفترچه دکوپاژ نیز در تمام کتابفروشی‌ها در دسترس علاقه‌مندان است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به فعال شدن سایت فروش آنلاین کتاب‌های ساقی و روایت فتح درباره تغییر در محتوای آثار تشریح کرد: اولین تغییری که در روایت و ساقی دادیم ساختار و گرافیک کار است که هم در ظاهر و هم جنس و قطع کتاب‌ها نسبت به سالهای پیش تحولاتی را ایجاد کرده‌ایم. برای مثال مجموعه «نیمه پنهان» که به شکل سنتی در می‌آمد در نمایشگاه با دیزاین، گرافیک و شکل جدید عرضه می‌شود و مدافعان حرم که سال گذشته نیز بخشی از آن رونمایی شده بود، امسال با طراحی جدید ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین تمام کتاب‌های که در ساقی تجدید چاپ می‌شوند هم با دیزاین، طراحی و خط جدید ارائه می‌شوند. در بحث محتوا نیز تغییراتی را در نظر گرفته‌ایم و گونه‌های جدیدی به مجموعه در حال اضافه شدن است. اینکه نوع نوشتار چطور باشد از جمله مواردی است که همچون دیگر انتشارات که هر چند سال یکبار دستی به نوع نگارش و نوشتار می‌برند، در روایت فتح طی این چند سال هم این اتفاق افتاده است و بعد از این هم ادامه پیدا می‌کند.

دریا لعل تاکید کرد: به لحاظ گرافیکی روند ثابتی داشتیم که در حال تغییر است و از نظرموضوع‌‌بندی، موضوعات جدیدی مثل بحث‌های تئوریک و کتاب‌های گزارشی در حال اضافه شدن است. این کتاب‌ها در ایران مشابه کمتری دارند و ما تصمیم داریم در سالهای بعد چند نمونه از این کارها را کلید زنیم و آغاز کنیم.

تخفیف در ارائه کتاب‌های حوزه دفاع مقدس

وی در خصوص غرفه‌های روایت فتح و ساقی در سی‌ویکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران، اظهار کرد: هرسال غرفه انتشارات روایت فتح و ساقی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، غرفه‌های کوچکی داشته‌اند و فضاسازی و غرفه سازی چندانی هم نداشتند اما امسال با کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر دو غرفه فضای بزرگتری نسبت به سال‌های قبل دارند، غرفه‌سازی و فضاسازی کاملا مفصل‌تری دارند به طوریکه غرفه روایت فتح و ساقی با شکل متفاوتی امسال در نمایشگاه کتاب تهران حضور خواهند داشت.

وی افزود: به مناسبت بیست سالگی انتشارات روایت فتح، مدل عرضه و بسته‌های تخفیفی در نظر گرفته شده که در ایام برپایی نمایشگاه، اخبار آن اطلاع‌رسانی‌ خواهد شد. در این دوره از نمایشگاه، فروش پلکانی داریم و با همکاری برخی سازمان‌ها، یکسری از انتشارات که در حوزه دفاع مقدس کار می کنند و همچنین چند سازمان و ارگان بن‌های تخفیفی ارگانی و سازمانی در نظر گرفته شده تا از افراد از 10 تا 12 انتشارات فعال در حوزه دفاع مقدس کتاب تخفیف‌دار 40 تا 50 درصدی، دریافت کنند. بخشی از این طرح را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخشی انتشارات و بخشی دیگر را ارگان‌ها و سازمان‌هایی که بن‌ها را خریداری کرده‌اند، بر عهده گرفته‌اند.

مدیر انتشارات روایت فتح تصریح کرد: علاوه بر این‌ها پک‌های تبلیغاتی و موضوعی که با تخفیف عرف نمایشگاه متفاوت است را نیز در نظر گرفته‌ایم.

وی درباره تخفیف پلکانی گفت: مخاطبانی که حجم خرید بالاتری دارند تخفیف بیشنتری به آنها اختصاص می دهیم و بر اساس جدولی که در نظر گرفته‌ایم از تخفیف پلکانی بهره‌مند خواهند شد.

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

رستاخیز عاشقی، ترکیب مقبول عشق و عدالت

نوشیدن چای نعنا و سفر به مراکش ناشناخته

بررسی دلایل و علل تمایل ایرانیان به مصرف کالای خارجی منتشر شد

چاپ سوم رمان خواب باران در راه است

«سه دختر حوا» چه می‌خواهند؟

مدلسازی و تحلیل آماری داده‌های طول عمر منتشر شد

داوری کتاب سال دانشجویی در مراحل آخر است/ برگزاری اختتامیه در هفته کتاب

هرس،راوی دغدغه‌های جنگی زنانه در بستر بحران

مدعیان مهدویت و هزاره‌گرایان را بهتر بشناسیم

انرژی‌های تجدیدپذیر منتشر شد

مدلسازی و تحلیل آماری داده‌های طول عمر منتشر شد

نوشیدن چای نعنا و سفر به مراکش ناشناخته

رستاخیز عاشقی، ترکیب مقبول عشق و عدالت

مدعیان مهدویت و هزاره‌گرایان را بهتر بشناسیم

انرژی‌های تجدیدپذیر منتشر شد

«سه دختر حوا» چه می‌خواهند؟

کتاب صوتی فرنگیس؛ گوش سپردن به حماسه و هیجان

بررسی دلایل و علل تمایل ایرانیان به مصرف کالای خارجی منتشر شد

هرس،راوی دغدغه‌های جنگی زنانه در بستر بحران

چاپ سوم رمان خواب باران در راه است

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه