چهارشنبه  01  اسفند  1397
سه شنبه , 25 آبان 1395 ساعت 21:41

در مراسم اختتامیه

خبرنگار آنا برگزیده جشنواره کتاب و رسانه شد

اختتامیه پانزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه با گرامیداشت یاد رضا رستمی و معرفی فعالان عرصه رسانه در حوزه کتاب برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، اختتامیه پانزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه عصر روز سه‌شنبه 25 آبان با گرامیداشت یاد محمدرضا رستمی، روزنامه‌نگار و نویسنده و با حضور چهره‌هایی هم‌چون سیدعباس صالحی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمود دعایی سرپرست موسسه اطلاعات، سیدفرید قاسمی نویسنده و پژوهشگر، مجید غلامی‌جلیسه مدیرعامل موسسه خانه کتاب و دبیر بیست‌و‌چهارمین دوره هفته کتاب، الهه خسروی همسر زنده‌یاد محمدرضا رستمی و خبرنگاران حوزه کتاب در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری واقع در خیابان برادران مظفر جنوبی برگزار شد.

در خاتمه مراسم از مجید غلامی‌جلیسه، مصطفی علی‌پور، سیدمحمود دعایی و محمدرضا زائری دعوت شد تا برای اهدای جوایز رسانه‌های نوشتاری در حوزه کتاب روی صحنه حاضر شوند. جایزه نفرات برگزیده شامل لوح تندیس و بلیت رفت و برگشت به مشهد بود که از سوی شرکت قطارهای فدک اهدا شد.

هئیت داوران در بخش خبر رسانه‌های نوشتاری، شرکت کننده‌ای را حائز کسب رتبه اول و دوم نشناخته و کمال صادقی از خبرگزاری مهر رتبه سوم را به دست آورد.

در بخش گزارش سیدهادی حسینی‌نژاد از دو‌ماهنامه روزنه فرهنگی نفر اول، زهره کهن دل از روزنامه همشهری نفر دوم، فاطمه ستوده از کتاب هفته خبر نفر سوم و کمال صادقی از خبرگزاری مهر نفر چهارم شدند.

در بخش مقاله، یادداشت و سرمقاله رتبه اول به صورت مشترک به فاطمه ستوده از کتاب هفته خبر و سید علی کاشفی خوانساری از فصلنامه نقد کتاب کودک، رتبه دوم مشترکا به فرخنده حق‌کوش از فصلنامه نقد کتاب و ادبیات و فرشته نوبخت از مجله زنان امروز و رتبه سوم به منوچهر دین پرست از روزنامه اطلاعات تعلق گرفت.

در بخش گفت و گو مریم شهبازی از روزنامه ایران رتبه اول، سید هادی حسینی نژاد از خبرگزاری آنا رتبه دوم و رضا نامجو از روزنامه شهروند رتبه سوم را به دست آوردند و به دلیل تعدد آثار قابل توجه از نظر هیئت داوران، نوا ذاکری از خبرگزاری ایلنا، حمید نور شمسی از خبرگزاری مهر، علی نامجو از خبرگزاری کتاب ایران و صادق وفایی از خبرگزاری مهر مشترکا رتبه چهارم را به دست آوردند.

در بخش گزارش تلویزیونی، طاهره رئیس جعفری از صدا و سیمای قم حائز رتبه اول و زهرا شفیعی از خبرگزاری صدا و سیما حائز رتبه دوم شدند. در این بخش برگزیده سوم معرفی نشد.

در بخش گزارش رادیویی روح اله رفیعی از رادیو اصفهان رتبه اول، عباس سنجری از رادیو ایران رتبه دوم و گیتی محمدی باز هم از رادیو ایران رتبه سوم را به دست آوردند.

در بخش گفت و گو هیئت داوران شرکت کننده ای را حائز دریافت رتبه اول، دوم و سوم ندانست و جایزه رتبه چهارم را به حسین معصومی از رادیو ایران اهدا کرد.

در بخش برنامه های ترکیبی تلویزیونی محمد رحیمی از شبکه چهار سیما رتبه اول و حیدر عباس زاده از صدا و سیمای کرمان رتبه دوم را به دست آوردند و در بخش برنامه های ترکیبی رادیویی نیز ریحانه یزدان پرست از رادیو ایران رتبه اول، مرتضی صداقت گو از رادیو فرهنگ رتبه دوم، اشرف السادات اشرف نژاد از رادیو نمایش رتبه سوم و زهرا عبداله زاده از رادیو جوان رتبه چهارم را کسب کردند.

در پایان مراسم نیز جایزه ویژه هیئت داوران به یاسر نوروزی از روزنامه شهروند تعلق گرفت.

مقام معظم رهبری درپیام تاریخی خویش «گام دوم انقلاب» راتدوین کردند

دانشگاه آزاد بازوی پرتوان رهبری در معماری تمدن نوین اسلامی

آمادگی برای همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی در طرح تخفیف کتاب

چلچراغ و عزم دانشگاه آزاد اسلامی برای علم‌آفرینی در حوزه انقلاب

لزوم انتشار تألیفاتی در راستای رمزگشایی از انقلاب اسلامی

آمار کتاب‌خوانی در بین ایرانی‌ها نگران‌کننده است/ غربت کتاب‌خوانی

روایت معکوس از ولنتاین

رونمایی از «فن بیان و مدیریت کلام»

شعر انقلاب، شعری آرمان‌گرا و تحول‌خواه است

واقعی بودن سرگذشت «خالکوب آشویتس» اعتبار آن را بالا برده است

دانشگاه آزاد بازوی پرتوان رهبری در معماری تمدن نوین اسلامی

مقام معظم رهبری درپیام تاریخی خویش «گام دوم انقلاب» راتدوین کردند

پیوند بین چله‌های انقلاب اسلامی ضروری است

تمدید مهلت ارسال اثر به یازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب

افزایش تعامل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد با وزارت کشور

سرگذشت 4 دوست در «محفل عوضی‌ها»

«ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی؛ توقف یا تحول» منتشر شد

کتاب رادیویی «اینک شوکران» منتشر می‌شود

برگزاری دوره‌های معارفی ویژه طلاب در حرم حضرت معصومه (س)

«سرباز کوچک امام» صدهزارتایی شد