يكشنبه  28  بهمن  1397
شنبه , 16 تیر 1397 ساعت 05:12

رئیس اتاق تعاون ایران اعلام کرد؛

آمادگی تعاونی ها برای حل مشکلات اقتصادی

رئیس اتاق تعاون ایران از اعلام آمادگی بخش تعاون برای حل مشکلات و معضلات کنونی اقتصاد خبر داد و گفت: بخش تعاون در استان‌ها می‌تواند با توزیع عادلانه ثروت و درآمد در واحدهای تعاونی به حل فقرزدایی کمک کند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران در گردهمایی استانداران کشور ضمن معرفی توانمندی و ظرفیت بخش تعاون، از اعلام آمادگی بخش تعاون برای حل مشکلات و معضلات کنونی اقتصاد خبر داد.

رئیس اتاق تعاون ایران در مراسم امضای تفاهم نامه میان اتاق تعاون ایران و وزارت کشور در راستای بهره‌گیری از ظرفیت بخش تعاون در استان‌ها، بیان داشت: در شرایط فعلی 4 محوری که به گفته رئیس جمهور جزء مشکلات و معضلات اصلی اقتصادی کشور است، شامل اشتغال، فقرزدایی، تنظیم بازار و توزیع عادلانه کالا است.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که یکی از نقاط قوت و اصلی بخش تعاون، تمرکز بر اشتغالزایی است. چنانچه ایجاد اشتغال در بخش تعاون با برآوردی کمتر از 50 میلیون صورت می‌گیرد، این در حالی که هزینه ایجاد اشتغال در سایر بخش‌ها، رقمی بیش از 100 میلیون برآورد می‌شود.

وی یادآور شد: حدود 12 درصد اشتغال کشور در بخش تعاون است و از این میزان بیش از 70 در مناطق محروم بوده که نشان دهنده ظرفیت بالای بخش تعاون در ایجاد اشتغال است.

رئیس اتاق تعاون ایران در بخش دیگری به مسئله فقرزدایی اشاره کرد و گفت: بخش تعاون به عنوان بخش اقتصاد محور و مردم محور معتقد است با تجمیع سرمایه های کوچک و ایجاد اشتغال، رفاه عمومی و درآمد عمومی افزایش پیدا خواهد کرد.

عبداللهی گفت: بخش تعاون در استان ها می تواند در باره موارد مذکور عملکرد مثبتی داشته و با توزیع عادلانه ثروت و درآمد در واحدهای تعاونی به حل فقرزدایی کمک کند.

وی با اشاره به سبقه تاریخی حضور بخش تعاون در تنظیم بازار و توزیع عادلانه کالا، بیان داشت: بخش تعاون در طول تاریخ به عنوان نزدیکترین بخش به بدنه حاکمیت عمل کرده و همواره بازوی توانایی در مورد تنظیم بازار و توزیع عادلانه کالا بوده است.

این مقام مسئول ادامه داد: بخش تعاون با داشتن ظرفیت 7هزار فروشگاه در سراسر کشور که بزرگترین شبکه فروشگاهی زنجیره ای در غرب آسیا است، ظرفیت بالایی را در اختیار استانداران برای بهره‌گیری قرار می‌دهد.

زمان واريز يارانه نقدی بهمن ماه 97 اعلام شد

مادری که علم پسر را به عمل بدل کرد/ کارآفرینی در عرصه پرورش ماهی

تأثیر بروکراسی اداری کمتر از تحریم‌ها نیست

متولی توزیع گوشت دولتی تغییر کرد/ وزارت جهاد کنار رفت

عرضه اولیه شرکت کشت و دامداری فکا با نماد "زفکا 1"

کاهش 68 درصدی معاملات مسکن/ پیشنهادی برای مسکن‌سازی در دولت

لایروبی کارون یک پروژه ملی است/ لایروبی اروندرود در انتظار عراق

عربیون:پول دیگر ابزار کارآفرین نیست/انحراف صندوق توسعه ملی از هدف

۹۰۰ هزار واحد مسکونی در 2 سال آینده عرضه می‌شود

دستور جدید رسانه‌ها در چهل سال دوم انقلاب اسلامی

زمان واريز يارانه نقدی بهمن ماه 97 اعلام شد

کاهش 68 درصدی معاملات مسکن/ پیشنهادی برای مسکن‌سازی در دولت

افراد برای خدمت به کشور اقدام به ثبت‌نام در انتخابات اتاق کنند

عرضه‌های وزارت نفت در بورس انرژی جذاب‌تر شوند

اتاق بازرگانی نباید فقط مرکز انتقاد و اعتراض باشد

افزایش بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان نگران‌کننده است

ریشه گرانی خودرو کجاست؟

کاهش 662 واحدی شاخص کل بورس

عرضه اولیه شرکت کشت و دامداری فکا با نماد "زفکا 1"

صادرات انرژی برگ برنده ایران در دوران تحریم