سه شنبه  28  خرداد  1398
يكشنبه , 01 مهر 1397 ساعت 18:19

تدارک شبکه بانکی کشور برای تسهیل سفر زائرین اربعین حسینی؛

سقف برداشت از خودپردازها در ایام اربعین 97 افزایش می‌یابد

بانک مرکزی از بانک‌ها خواست تا تمهیدات لازم به‌منظور رفاه حال زائران اربعین حسینی از جمله «تعیین شعب کشیک»، «نصب خودپرداز»، «افزایش سقف برداشت نقدی از خودپردازها به‌صورت درون بانکی» را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از بانک مرکزی، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی ملزم شدند شعب کشیک مورد نیاز در استان‌های ایلام، کرمانشاه و خوزستان را به‌منظور ارائه خدمات به زائران تعیین کنند.

به‌موجب بخشنامه بانک مرکزی، به هنگام برگزاری مراسم اربعین حسینی، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مجاز به افزایش سقف برداشت نقدی از دستگاه‌های خودپرداز تا مبلغ پنج میلیون ریال از طریق تنظیم منوی برداشت وجه به‌صورت درون بانکی، هستند.

قابل ذکر است افزایش سقف برداشت نقدی از دستگاه‌های خودپرداز تا مبلغ پنج میلیون ریال، صرفاً از تاریخ 18 مهرماه تا تاریخ 20 آبان ماه سال جاری قابل انجام است.

همچنین نظام بانکی کشور باید تدارک لازم را برای افزایش میزان نصب، راهبری و نگهداری امکانات پرداخت الکترونیک اعم از خودپرداز، پایانه فروش، کیوسک و نظایر آن در نقاط مرزی چزابه، شلمچه، مهران و خسروی به عمل آورد.

لازم به ذکر است، بانک مرکزی در این بخشنامه به‌منظور تسهیل انجام عملیات منظم پول رسانی، خدمات مالی و پرداخت، از شبکه بانکی خواسته است ضمن برقراری کشیک فعال، نوع و مقدار اسکناس موردنیاز در ایام برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی را برآورد و به ناظر پولی بانک مرکزی مستقر در استان مربوط اعلام کند.

گفتنی است هفته گذشته در جلسه‌ای با حضور دبیر کل بانک مرکزی، معاون فناوری‌های نوین، نمایندگان بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی و مسئولان کمیته زیرساخت ستاد اربعین حسینی، تمهیدات مدنظر و مفاد بخشنامه اشاره‌شده، برای برگزاری مراسم باشکوه اربعین حسینی به بحث و بررسی گذاشته شد.

انتهای پیام/4083/

http://ana.ir/i/312949
تعداد اخبار امروز گروه : 1 خبر