35473
جمعه  27  مهر  1397

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا

دوشنبه , 15 مرداد 1397 ساعت 10:37

رئیس‌کل بیمه مرکزی خبر داد؛

پیشنهاد ادغام بیمه‌‌ها/ اوراق بیمه‌ای در بورس منتشر می‌شود

رئیس‌کل بیمه مرکزی از پیشنهاد به شرکت‌های کوچک بیمه‌ای برای ادغام در یکدیگر خبر داد و گفت: ایجاد شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای در ارائه بهتر خدمات موثر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، غلامرضا سلیمانی امیری در جمع اصحاب رسانه، گفت: مجامع تمام شرکت‌های بیمه برگزار شده است و تکالیفی که در مجمع باید بیان می‌شد، عنوان شده است، بر این اساس اصلاحات لازم نیز در رابطه با سال مالی ۹۶ انجام خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: ۱۹.۳ میلیون بیمه نامه و نزدیک به ۱۶.۱ میلیون فقره خسارت نیز انجام شده است، ضمن اینکه تعداد بیمه‌های صادره و خسارت پرداختی نسبت به مدت مشابه ۷.۷ و ۲۸.۳ درصد رشد داشته است؛ ضمن اینکه سهم بخش غیردولتی از خسارت پرداختی صنعت بیمه ۶۶.۳ درصد بوده است که این سهم در حال رشد است.

وی همچنین از ارائه پیشنهادی برای ادغام بیمه‌ها با یکدیگر خبر داد و گفت: ایجاد شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای در ارائه بهتر خدمات موثر خواهد بود.

سلیمانی همچنین از انتشار اوراق بیمه‌ای در بورس خبر داد و گفت: این اوراق علاوه بر پرداخت سود به مردم در جهت تامین مالی صنعت بیمه موثر خواهد بود.

سلیمانی گفت: نسبت به ایجاد و تاسیس شرکت‌های بیمه‌ای جدید به خصوص در بخش‌خصوصی استقبال خواهیم کرد؛ البته ما دستور نخواهیم داد چراکه صاحبان سهام باید تصمیم بگیرند. برخی از شرکت‌ها وضعیت خوبی داشته و در حال رشد هستند؛ ولی دو تا سه شرکت در حال بررسی هستیم که بتوانیم آنها را برای ادغام تشویق کنیم.

وی افزود: بعد از خروج امریکا از برجام، برخی از شرکت‌های بین‌المللی بیمه که با شرکت‌های آمریکایی مراوده داشتند، به ما اعلام کردند که نمی‌توانند ادامه همکاری با ایران داشته باشند، اما توان شرکت‌های ایرانی و بیمه مرکزی، در آن حدی هست که اگر خارج شدند، بتواند بیمه اتکایی را به داخل منتقل کند.

وی در واکنش به ادعای بازنشسته‌ بودن‌شان، افزود: با سابقه ۲۴ سال مشغول به کار هستم؛ عضو هیات علمی بوده و هنوز بازنشسته نشده‌ام.

سلیمانی گفت: صنعت بیمه یک صنعت رو به رشد است ولی عقب‌ماندگیهایی را نیز در مقایسه با بورس دارد؛ این صنعت باید بهتر عمل کرده و رشد بالای سه درصد داشته باشد؛ پس باید سهم بیمه در تولید ناخالص داخلی را از ٢.٣ درصد به ٣.٢ درصد برسانیم؛ ضمن اینکه افزایش صد درصدی رشد سهم بیمه را داشته باشیم و هر فرد ایرانی هر کار اقتصادی بخواهد انجام دهد باید بیمه کنارش باشد.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: انتظار جامعه و مردم این است که پوشش بیمه بالاتر باشد؛ این در حالی است که باید تلاش کرد سهم بیمه را دو برابر کنیم؛ البته باید سهم بیمه غیردولتی را افزایش دهیم و امیدواریم بخشی از سهم بیمه‌های دولتی را به صورت بلوکی عرضه کنیم.

وی افزود: علاقه‌مندیم بخش خصوصی بیشترین سهم را داشته باشند؛ البته باید پوشش بیمه‌های نوین را توسعه دهیم. هر سال حداقل باید یک تا دو محصول جدید را معرفی کنیم. امیدواریم بتوانیم ریسک‌های بیمه‌ای را از طریق بازار منتشر کنیم.

سلیمانی گفت: حق بیمه صادره با وصول حق بیمه تفاوت دارد؛ فرقی که صنعت بیمه با بانک دارد این است که شرکت‌های بیمه حق بیمه را می‌گیرند و بعد خسارت می‌دهند؛ این رابطه باید منطقی باشد نه اینکه حق بیمه نگیریم و خسارت بدهیم؛ اگر شرکت‌های بیمه‌گذار، پرداخت نکنند و بگویند زمان خسارت باید حداکثر ظرف ده روز باشد؛ شرکت‌های بیمه با مشکل مواجه می‌شوند.

وی افزود: در بازار بورس با انتشار اوراق بهادار بیمه‌ای و ریسکی، بازار سرمایه باید فعال باشد. البته می‌خواهیم شرکت‌های بیمه‌ای خصوصی فعال‌تر شود. که این نیاز به طی شدن فرایند قانونی و اصلاح روابط مالی دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

بیشتر بخوانید

نظرات

تخصیص ارز مسافرتی اربعین در هاله‌ای از ابهام

استعلام پیامکی سوابق چک برگشتی امکان پذیر شد

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 25 مهر ۹۷+ جدول

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز ۲4 مهر ۹۷+ جدول

علت ارزان‌تر بودن قیمت طلا در بازار سبزه‌میدان چیست؟

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 22 مهر ۹۷+ جدول

بازار متلاطم ارز آرام شد +عکس

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز 23 مهر ۹۷+ جدول

حباب 400 هزار تومانی نرخ انواع سکه طلا در بازار

عقب‌گرد 5 هزار واحدی شاخص بورس در 60 دقیقه

هر اونس طلا به کانال 1228دلار رسید+ نمودار

یارانه‌ها امشب واریز می‌شود

هر انس طلا 1222 دلار+ نمودار

فعالیت بین‌المللی بانک پارسیان با دلار و آمریکا سال‌هاست متوقف است

ارزش معاملات امروز بیش از 13 هزار میلیارد ریال شد/ افزایش 95 واحدی شاخص

تحریم‌ها بر صنعت فولاد بی‌اثر است/ هیچ‌گونه وابستگی به آمریکا نداریم

بی‌توجهی بانک مرکزی نسبت به تأمین به موقع ارز زائران اربعین

جدیدترین تغییرات قیمت ارزهای رسمی امروز ۲4 مهر ۹۷+ جدول

صعود 7.5 دلاری قیمت جهانی طلا+ نمودار

از ابهام در تخصیص ارز مسافرتی اربعین تا علت ارزانی قیمت طلا در بازار سبزه‌میدان

گفتگوی ویـژه

گـزارش

دیدگاه

پیشخوان روزنامه