چهارشنبه  30  مرداد  1398
سه شنبه , 22 مرداد 1398 ساعت 22:39

تفاهم‌نامه احداث خط متروی نمایشگاه امضا شد

مراسم امضای تفاهم‌نامه احداث خطوط مترو مابین شرکت راه‌آهن شهری تهران (مترو) و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران با حضور مدیرعامل شرکت مترو تهران، افشین حبیب زاده عضو شورای شهر و شهردار منطقه یک تهران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از نمایشگاه بین‌المللی تهران، تفاهم‌نامه احداث ‌خط مترو برای نمایشگاه بین‌المللی تهران با حضور مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگا‌ه‌ها، افشین حبیب‌زاده، عضو شورای شهر و شهردار منطقه یک تهران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

بهمن حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه بین‌المللی در این مراسم گفت:‌ مردم حق دارند از خدمات حمل‌ونقلی روان‌تر و گسترده‌تر به‌ویژه خطوط مترو بهره‌مند باشند.

وی افزود:‌ یکی از پرسش‌های مطرح در طول سالیان گذشته این بوده است که چرا نمایشگاه‌ بین‌المللی مجهز به مترو نشده است. در بخش عمده‌ای از شهرهای بزرگ دنیا در کمتر از 2 تا سه دقیقه دسترسی به خطوط حمل‌ونقل عمومی وجود دارد و طبیعی است که در کلان‌شهری مانند تهران نیز حمل‌ونقل عمومی و به‌ویژه مترو باید از گستردگی بیشتری برخوردار باشد.

حسین‌زاده با بیان اینکه شورای شهر همواره دغدغه‌ای جدی برای مترو داشته است، گفت:‌ مذاکرات گسترده‌ای با شورای شهر انجام شده است و در مصوبه‌ای مقرر شد تا نمایشگاه ‌بین‌المللی تهران به مترو تجهیز شود.

وی با بیان اینکه از 365 روز سال 110 روز فعالیت نمایشگاهی در محل نمایشگاه بین‌المللی در حال جریان است، گفت:‌ با تلاش‌هایی که برای تأمین پارکینگ‌ها صورت گرفته است بار ترافیکی در روزهای برگزاری نمایشگاه‌ها در اطراف این منطقه کمتر شده است. برگزاری برخی از نمایشگاه‌ها نیز به نمایشگاه شهر آفتاب سپرده‌شده است که ازجمله آن‌ها نمایشگا‌ه‌های پرمخاطب خودرو و کتاب بوده است.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی گفت:‌ خط مترو نمایشگاه با سرمایه‌گذاری مشترک با بخش خصوصی وارد فاز اجرایی خواهد شد و این امیدواری وجود دارد که تفاهم‌نامه مشترک میان شرکت سهامی نمایشگاه بین‌المللی و مترو تهران بتواند منشاء اثر برای ایجاد خطوط مترو در این منطقه و آرامش و دسترسی بهتر مردم به نمایشگاه باشد.

افشین حبیب‌زاده، عضو شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه یکی از مشکلات کنونی شهر در طول روزهای برگزاری نمایشگاه ترافیک سنگین در اتوبان چمران است، گفت:‌ در طول سال‌های گذشته برخی بر این باور بوده‌اند که نمایشگاه باید تعطیل شود اما با گسترش حمل‌ونقل عمومی و دسترسی بهتر مشکلات کنونی قابل‌حل خواهد بود.

عضو کمیسیون حمل‌ونقل ترافیک شهری شورای شهر ادامه داد:‌ بعد از طرح مسئله در شورای شهر و شهرداری با حضور مدیرعامل کنونی شرکت سهامی نمایشگاه بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران پیگیری مشکلات ترافیکی این منطقه انجام شد و مقرر شد تا تفاهم‌نامه کنونی به تصویب برسد.

وی ادامه داد:‌ نمایشگاه بین‌المللی تهران به‌عنوان برند، هویت و رونق حیات شهری تهران با برنامه‌ریزی هدفمند فعالیت روزافزون دارد و باید فعال‌تر از گذشته به فعالیت خود ادامه دهد.

علی امام، مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه نیز در این مراسم اظهار کرد:‌ با بازنگری در نقشه جامع مترو تهران علاوه بر 7 خط کنونی احداث 4 خط جدید به خطوط مترو برنامه‌ریزی‌شده است.

امام عنوان کرد:‌ به‌غیراز ۷ خط فعلی، ۴ خط ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ به خطوط متروی شهر تهران اضافه می‌شود و با تکمیل این خطوط، تمامی شهروندان مناطق ۲۲ گانه تهران با حداکثر ۸۰۰ متر فاصله به حمل‌ونقل عمومی و مترو دسترسی خواهند داشت.

وی افزود:‌ در هفته گذشته و به دنبال مذاکراتی که با شرکت نمایشگاه‌ها و جمعی از سرمایه‌گذاران در منطقه انجام شده است مقرر شد خط 10 مترو تهران که 41 کیلومتر طول دارد و از محدوده شهید باقری و صدر آغاز و در ادامه از نیایش عبور کرده و به نمایشگاه بین‌المللی وارد و به منطقه 22 تهران و وردآورد متصل می‌شود طراحی شود.

انتهای پیام/4083/

http://ana.ir/i/410361
ضرورت استفاده از ظرفیت تولید و جوانان فعال روستایی در راستای توسعه اقتصادی

ضرورت استفاده از ظرفیت تولید و جوانان فعال روستایی در راستای توسعه اقتصادی

ورود 28 واگن به خطوط ریلی تهران از اوایل شهریورماه/ به‌زودی توسعه خطوط 8، 9 و 10 مترو را آغاز می‌کنیم

ورود 28 واگن به خطوط ریلی تهران از اوایل شهریورماه/ به‌زودی توسعه خطوط 8، 9 و 10 مترو را آغاز می‌کنیم

نمایشگاه اینوتکس آغاز به کار کرد

نمایشگاه اینوتکس آغاز به کار کرد

برگزاری هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری در تهران

برگزاری هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری در تهران

ششمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت‌افزار برگزار می‌شود

ششمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت‌افزار برگزار می‌شود

آغاز به کار بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران

آغاز به کار بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران

آغاز همکاری‌های مشترک نمایشگاهی با جمهوری آذربایجان

آغاز همکاری‌های مشترک نمایشگاهی با جمهوری آذربایجان

آغاز عملیات اجرایی فاز توسعه کارخانه شیلات خلیج فارس

توانیران آغاز به کار کرد

پروژه «بوشهر توریسم ۲۰۲۲» کلید خورد/ منطقه آزاد تجاری بوشهر در انتظار صحن علنی

علت گرانی چای از زبان مدیر توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت

استقبال روستائیان از حضور وزیر صنعت در نمایشگاه روستا

استارت‌آپ‌ها محصولات روستایی را توزیع می‌کنند

نقش اشتغال‌زایی در مهاجرت معکوس به روستاها

اسلامی: مانع تصویب قطعنامه دریایی علیه ایران شدیم

فراخوان وزیر صمت برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد همدان

افزایش درخواست سرمایه‌گذاری در تولید نشانگر شکست نقشه‌های دشمن است

هیچ واحد تولیدی در استان همدان به خاطر تحریم‌ها تعطیل نشده است

واعظی: توسعه بوم‌گردی را با جدیت پی می‌گیریم

بازدید وزیر صنعت از واحد تولیدی مبل و منبت در شهرستان ملایر

مردم انتظار معجزه از دولت ندارند!

لزوم فرهنگ‌سازی مراجعه واحدهای تولیدی به کلینیک‌های صنعتی/ هدف‌گذاری داخلی‌سازی ده میلیارد دلار کالاهای وارداتی تا سال ۱۴۰۰

۱۵ دستگاه جرثقیل دروازه‌ای در بندر شهید رجایی به بهره‌برداری رسید

ضرورت استفاده از ظرفیت تولید و جوانان فعال روستایی در راستای توسعه اقتصادی

معادن غیرفعال در استان زنجان احیا می‌شود

تفاهم‌نامه احداث خط متروی نمایشگاه امضا شد

واگذاری 11 میلیون مترمربع زمین رایگان به مردم