يكشنبه  29  اردیبهشت  1398
جمعه , 15 تیر 1397 ساعت 22:03

رئیس هیئت‌ تحقیق‌ و‌ تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا:

فقط ۵ درصد کالاهای وارداتی بازرسی می‌شوند

رئیس هیئت‌ تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: فقط ۵ درصد کالاهای وارداتی بازرسی و بقیه به‌صورت مستقیم وارد کشور می‌شوند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، احمد انارکی‌محمدی عصر امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس با اعضای کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان اینکه هفته آینده در صحنه علنی مجلس اصلاحات قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز مطرح می‌شود، اظهار داشت: راه‌اندازی سامانه‌های اطلاعات ارز، سامانه عدم حمایت از کالای خارجی، سامانه کارت بازرگانی و تقویت ساختار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از جمله موارد اصلاحات قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

وی با اشاره به وجود 160 گمرک رسمی در کشور گفت: یکی از مشکلات ما این است که فقط 5 درصد کالاهای وارداتی بازرسی و بقیه به‌صورت مستقیم وارد کشور می‌شوند.

رئیس هیئت‌تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه هر یک میلیارد دلار کالای قاچاق، 50 فرصت شغلی را در کشور از بین می‌برد افزود: باید دید خروج سالانه نیم میلیارد دلار کالا به صورت قاچاق با اشتغال کشور چه می‌کند.

وی با اشاره به موضوع واردشدن خوردو در زمان بسته‌شدن سایت ثبت سفارشات گفت: زمانی که ثبت سفارش روی سامانه گمرک قرار گیرد، گمرک دیگر نمی‌تواند که جلوی ورود آن کالا را بگیرد.

انارکی‌محمدی با بیان اینکه 4 هزار و 801 خودرو در زمانی که سامانه ثبت سفارش خودرو بسته بود، ثبت و وارد گمرک شدند بیان کرد: هم اکنون این پرونده در حال بررسی است.

وی با اشاره به اینکه کمترین قاچاق کالا در کشور مربوط به خودرو است افزود: کمتر از 2 درصد از کل کشفیات کالای قاچاق وصول شده است.

رئیس هیئت‌تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه با قانون جدید، اموال دیگر دپو نمی‌شوند عنوان کرد: کالاهایی که قابلیت صادراتی داشته باشند، صادر و کالاهای که به تولید کشور ضربه نمی‌زند وارد بازار خواهند شد.

منبع: تسنیم

http://ana.ir/i/292815
پول‌شویی در خصولتی‌ها

پول‌شویی در خصولتی‌ها

تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر