جمعه  03  خرداد  1398
يكشنبه , 23 مهر 1396 ساعت 12:18

رئیس اتاق تعاون:

آمریکا نمی تواند به سادگی از برجام شانه خالی کند

 رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به اقدام رئیس جمهوری آمریکا در تایید نکردن پایبندی ایران به برجام گفت: توافق برجام موضوعی نیست که ایالات متحده آمریکا به سادگی و به تنهایی بتواند از آن شانه خالی کند.

به گزارش گروه اقتصادی آنا از اتاق تعاون، بهمن عبداللهی اظهار داشت: دیپلماسی مسئولان ایرانی در موضوع برجام به بار نشست و اکنون آمریکا و رژیم صهیونیستی در دنیا منزوی تر از قبل شده اند.

وی با یادآوری دشمنی ها و بدعهدی های آمریکا در برابر ملت ایران گفت: کودتای 28 مرداد، جنگ تحمیلی، واقعه طبس، شلیک موشک به هواپیمای ایرباس، ترور دانشمندان هسته ای، انواع تحریم های شدید و دهها و صدها جنایت از آنان دیده ایم و این موارد در حافظه تاریخی ملت ایران ثبت شده است.

وی افزود: طبق فرمایشات و رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی، رفتار آمریکا برای ما قابل پیش بینی بود و این اولین و آخرین توهین و کارشکنی مسئولان آمریکایی نیست و بدعهدی آنان برای ما سالهاست عیان شده است.

وی درباره اقدام آمریکا در تحریم کردن نهاد انقلابی و مردمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز گفت: در سال های جنگ تحمیلی حضور فداکارانه و در سال های پس از جنگ حضور مقتدرانه سپاه بود که امنیت و اقتدار را برای مردم شریف ما به ارمغان آورد.

رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: این نهاد که از دل مردم جوشیده است، جایگاه ویژه ای در بین اقشار ملت دارد؛ همانطور که سپاه سال هاست برای ملت خود دست به جانفشانی و فداکاری زده اند، ملت ایران نیز برای دفاع از این شجره پاک، سینه سپر خواهند کرد و همه ملت باید یک سپاهی باشند.

عبدالهی با اشاره به تحریم ها و موضوعات اقتصادی نیز گفت: از سال های ابتدای انقلاب، نظام تحت شدیدترین تحریم ها بوده و همچنان این ظلم ادامه دارد؛ در زمان جنگ تحمیلی و شرایط بحرانی کشور، مردم ایران سرافراز و پایدار بوده اند چه برسد به اکنون که ایران اسلامی در دوران اقتدار خود بسر می برد و به امید خدا در سایه مقام معظم رهبری و با زحمات و درایت مسئولان نظام جمهوری اسلامی از همه این عرصه ها سربلند بیرون خواهیم آمد.

http://ana.ir/i/221698
تعداد اخبار امروز گروه : 0 خبر